Avots: pasts.lv

Par iespējām saņemt pabalstu un dāvanu

Lasītājs jautā: – Lasīju Agitas Puķītes rakstu, un tajā – tieši kā par mani. Nākamajā mēnesī man arī būs 80. Atceros, kā 75 gadu jubilejā atnāca sociālais darbinieks ar ziediem, kartiņu, naudas balvu – tas bija ļoti patīkams pārsteigums. Bet kā tad būs tagad, ja, kā saprotu, jāraksta iesniegums? Bankas konta man nav un pensiju nes pastnieks, bet, ja no tās naudas balvas noņem vēl 8 eiro, ko jāmaksā pastniekam, kas tad tur pāri paliek? Vai meita, ja iedošu savu pasi, varēs šo naudu izņemt? Tas pats ir arī ar tiem gaidāmajiem 200 eiro – kā es tos varēšu saņemt?

Redakcija: par dāvanu jubilāriem atbildi sniedza Tukuma novada sociālā dienesta vadītāja Ina Balgalve, kas apstiprināja, ka pasta pakalpojums tiešām izmaksā dārgi, tāpēc, ja seniors izsaka vēlmi šo naudu ieskaitīt, piemēram, savas meitas vai dēla kontā, tad šāds risinājums arī tiek pieņemts. “Lai gan, mēs šādā rīcībā saredzam arī riskus, ka jubilārs atsevišķos gadījumos varētu arī šo naudu nesaņemt…”

Par vienreizējo pabalstu senioriem, vispirms jautājumu uzdevām Labklājības ministrijai, kas to arī virzījusi valdībā. Ministrijas pārstāvji savukārt skaidroja, ka par pabalsta izsūtīšanu rūpējas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra. Un VSAA pārstāve Iveta Daine skaidroja: “Vienreizējo pabalstu 200 eiro tiem cilvēkiem, kuriem Latvijas pasts piegādā pensiju dzīvesvietā, to arī piegādās aprīlī kopā ar ikmēneša pensiju. Nekādi papildu ieturējumi par 200 eiro piegādi netiks veikti.”

Atgādinām, 4. martā valdība pieņēma lēmumu, ka vienreizējs 200 eiro pabalsts  Covid-19 izplatības dēļ izsludinātās ārkārtējās situācijas un ierobežojumu radīto grūtību dēļ tiks piešķirts visiem tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas uz 2021. gada 1. martu un līdz ārkārtējās situācijas beigām ir Latvijā piešķirtās vecuma, invaliditātes, apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmēji. Tiesības uz šo pabalstu būs arī tiem, kuri saņem atlīdzību par darbspēju zaudējumu, atlīdzību par apgādnieka zaudējumu vai arī ir valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēji. Papildu 200 eiro vienreizējs pabalsts tiks izmaksāts bērna ar invaliditāti kopšanas pabalsta vai pabalsta personām ar invaliditāti, kurām nepieciešama kopšana, saņēmējiem. Īpašās kopšanas pabalsta saņēmēji ir cilvēki, kurām pabalsts piešķirts, balstoties uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas izsniegtu atzinumu par īpašas kopšanas nepieciešamību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.