Viesatu folkloras kopa nosvinējusi savu pirmo piecgadi

Vēl 22. septembrī, kad saule mijās ar stipru lietu un vēju, Viesatu kultūras namā omulīgā gaisotnē tika svinēta folkloras kopas «Viesi» piecu gadu jubileja.

Vēl 22. septembrī, kad saule mijās ar stipru lietu un vēju, Viesatu kultūras namā omulīgā gaisotnē tika svinēta folkloras kopas «Viesi» piecu gadu jubileja.

Tas bijis 2013. gada rudens, kad aktīvās Viesatu sievas sanākušas kopā un nospriedušas, ka vajag un vēlas dziedāt. Tad arī sākušas meklēt vadītāju. Grūti gājis, līdz šo darbu uzņēmusies Solveiga Krūmiņa. Pirmā uzstāšanās bijusi Jaunpils muzeja izstāžu zālē, kur kuplinājušas biedrības «Dzīpars» rokdarbu izstādi. Tā kā tas bijis Ziemassvētku laiks, tad izspēlējuši budēļu tēmu. Un tas bijis tikai sākums jaunajai un interesantajai pieredzei, jauniem draugiem un skaistām, kopīgām atmiņām. 2015. gada jūlijā sadarbība ar Solveigu beigusies, bet, tā kā vēlme dziedāt bijusi tik pat dedzīga, kā folkloras kopas dibināšanas dienā, uzsākti jauna vadītāja meklējumi. Un kā glābiņš bijusi Agita Holšteina, kura mākot ne tikai skaisti un skanīgi dziedāt, bet arī spēlēt pavadījumu uz ģitāras un pat sist bungas. Kopā ar Agitu, neskaitot mazās uzstāšanās reizes, startējuši pasākumos arī novada līmenī – Jaunpils bijušā kolhoza «Dzirkstele» kolhoznieku saietā, Dārza svētkos Jaunpilī un «Mazo ciematu dienās».

2015. gada novembrī un līdz šim brīdim folkloras kopas «Viesi» vadītājas stafeti pārņēmusi Arianda Krūmale. Viņa Viesatās nodzīvojusi ļoti daudz gadus – vadījusi ansambli un strādājusi par skolotāju. Bet dzīves ceļi viņu aizveduši uz Bauskas pusi – Ceraukstes pagastu, no kurienes katru nedēļu viņa nu mēro ceļu, lai kopā ar folkloras dāmām jautrā kompānijā izdziedātu latviešu tautas dziesmas.

Pēc kopīgās vēstures atcerēšanās, izdziedāšanās un rotaļu izspēlēšanas bija pienākusi kārta sveicējiem, kas bija sabraukuši ar rudens ziediem un praktiskām dāvanām. Zantes folkloras kopa «Vācelīte» bija atvedusi īpašu dziesmu jubilāriem, rupjmaizi un ziedus, kas vēlāk varot pārtapt par gardu tēju, ar ko sildīties ziemas vakaros. Arī no Irlavas kultūras nama tika saņemti silti sveicieni un groziņš, kurā “satīt” savus dziesmas kamoliņus. Arī no Jaunpils novada domes un Jaunpils pils tika saņemti saulaini sveicieni un visām kopā izmantojamas dāvanas – kopīga ekskursija (maršruts – pēc pašu vēlmēm), kā arī Jaunpils pils pakalpojumi…. Ar daudz laba vēlējumiem sveicēji nāca vēl un vēl…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *