Viduslaiku svētki un «Goda aplis» Jaunpilī

Ar ko asociējās viduslaiki?! Visi kā viens atbildēsim: tie ir bruņinieki un skaistas princeses. Tas viss arī bija redzams Jaunpilī 11. augustā.

Ar ko asociējās viduslaiki?! Visi kā viens atbildēsim: tie ir bruņinieki un skaistas princeses. Tas viss arī bija redzams Jaunpilī 11. augustā. Cilvēki bija sabraukuši no malu malām, lai baudītu mazliet savādāku svētku gaisotni. Jau tradicionāli svētki varēja sākties ar lielgabala zalves šāvienu pils vārtu priekšā. Izklaides gan lielajiem, gan mazajiem dalībniekiem bija sarūpētas dažnedažādākās. Visas dienas garumā līdz pat vēlam vakaram aktivitātes notika pils pagalmā, kur, skanot viduslaiku mūzikai, pie galdiņiem varēja apēst kādu ceptu cūkas šniceli, varēja iegriezties viduslaiku dejā kopā ar seno deju grupu «Calendula». Savukārt tie, kam tuvāka bruņinieku tēma, varēja vērot viduslaiku cīņu kluba «Eksepcitus reģentus» cīņas. Bet laikā, kamēr bruņinieki atpūtās, ikviens varēja ar viņiem aprunāties par viduslaikiem un bruņiniekiem – ko tie ēda, kā pavadīja ikdienu. Un pēc nerimstošās cilvēku plūsmas pie bruņinieku telts varēja secināt, ka interese par viduslaikiem ir ļoti liela.

Ja kādam bija vēlme pašam iemēģināt ar cirvi trāpīt mērķī, vai izšaut ar loku, varēja doties uz «Niedru liju» – viduslaiku sētu, kur līdztekus šaušanai varēja izspēlēt vēl daudzas citas viduslaiku spēles. Turpat varēja kādu riksīti izjāt arī zirga mugurā.

Goda aplis Jaunpilī

Kad jau krēsla pārlaidās pār Jaunpili, visi sāka pulcēties pils priekšā, lai pirms koncertprogrammas sveiktu novada Goda saimniekus – SIA «Līvas grupa» īpašnieku Agri Smelteri, SIA «Joži» saimnieku Gunvaldi Sproģi un Jaunpils pienotavas direktoru Viesturu Krilovu. Gada saimnieku sveikšana esot izveidojusies jau kā tradīcija festivāla «Latvijas goda aplis» ietvaros. Tā radošā direktore Diāna Čivle pastāstīja, ka festivāls norisinās jau no pagājušā gada novembra, kad, apceļojot visu Latviju, katru nedēļas nogali paviesojušies citā novadā. Festivālu organizē biedrība «Staro100» un viņiem doma radusies strādājot ar festivālu «Staro Rīga», tāpēc, norietot saulei, bija pienākusi Jaunpils pils kārta, kad tā tumsas aizsegā, mūzikai skanot, atmirdzēja dažādās krāsās.

Baiba Reinsone

 

Vairāk foto no pasākumu meklēt ŠEIT

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *