Kamermūzikas koncerts Struteles «Kārkliņos»

Svētdien, 26.janvārī, Jaunpils pagasta «Kārkliņos» notika jau otrais uzsāktās mājas koncertu sērijas koncerts, kurā šoreiz skanēja čella mūzika. E.Dārziņa mūzikas skolas 3. kursa audzēkne, pagājušā gada I.Galantes konkursa laureāte čelliste Alma Anete Miķelsone muzicēja gan solo, gan kopā ar lielisko pianisti Ilzi Dzērvi, ko viņai ir tā laime saukt par savu koncertmeistari.

Skanēja fragments no J.S.Baha čella svītas, F.Frankēra sonāte un divas no daļas E.Elgāra koncerta mi minorā, kas ir viens no Almas mīļākajiem skaņdarbiem. Īpašu klausītāju sajūsmu izpelnījās Pianissimo no P.Vaska «Grāmatas čellam» solo, bet piedevās mūziķes atskaņoja sirsnīgo F.Kreislera «Mīlasdziesmu», kas lika klausītājiem smaidīt.

No šīs ziemas janvāra dubļiem nebija nobijušies nedaudz vairāk kā 20 klausītāji, valdīja lieliska gaisotne un prieks par mūziku. Sarunās pie tējas un kafijas tases pēc koncerta klausītāji jūsmoja par šo koncertu augsto profesionalitāti un ar smaidu izteicās, ka mājas suņuks, kādā brīdī apguldamies pašā vidū mūziķēm pie kājām, neesot traucējis, bet, tieši otrādi, izcēlis koncerta mājīgo atmosfēru. Arī Ilze Dzērve atzina, ka pasākums izdevies gaišs un iedvesmojošs, un apsolīja piedalīties vēl kādā koncertā «Kārkliņos» –  pavasarī.

Apmeklētāju teiktie labie vārdi liek «Kārkliņu«. saimei domāt, ka ideja par mājas koncertiem mūsdienās ir dzīvotspējīga un vajadzīga, vismaz Jaunpils novadā – noteikti. Jau ir skaidrs, ka nākamais būs vijoļmūzikas koncerts pavasarī, datums tiks izsludināts, līdzko tas būs skaidri zināms, bet vēlāk vēl šopavasar varam cerēt uz Almas Anetes Miķelsones un Ilzes Dzērves atgriešanos ar citādu programmu. Īpaši skaisti būtu, ja vienu no koncertiem varētu sarīkot tieši ābeļziedu laikā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *