Šlokenbekā – piektā «Stirnu buka» piektais posms

Sutīgajā sestdienā, 18. augustā, gar, ap un iekš Šlokenbekas muižas jau piekto gadu tika aizvadīts, iespējams, viens no Latvijas populārākajiem tautas sporta pasākumiem – taku skriešanas seriāla «Stirnu buks» kārtējais posms.

Sutīgajā sestdienā, 18. augustā, gar, ap un iekš Šlokenbekas muižas jau piekto gadu tika aizvadīts, iespējams, viens no Latvijas populārākajiem tautas sporta pasākumiem – taku skriešanas seriāla «Stirnu buks» piektais posms. Vienlaikus tika svinēti arī tradicionālie muižas svētki, lai gan, kā novērojumi liecina, brīžiem nošķirt vienu pasākumu no otra bija teju vai neiespējami.

Pa vienam un kopā

Pārsvaru, protams, guva skrējēju tūkstoši, kas jau no rīta puses devās trasē – apkārtnes ceļos, celiņos un takās. Daļa cīnījās par savu individuālo rezultātu un vietām trasē – paši ar sevi. Tāpat, kā ierasts, bija skrējieni kopā ar četrkājainajiem draugiem, vecāki sacensībās asistēja saviem bērniem, starts bija nūjotājiem un skolu jauniešiem, kur svarīga ne tikai godalgotu vietu izcīņa, bet arī iespēja kā komandai pārstāvēt  novadu un savu skolu. Starp citu, Engures vidusskola vēl arvien sacensībās ir pārstāvēta viskuplāk un šajā reizē tikai par diviem skrējējiem atpalika no jelgavniekiem (skolu pārstāvēja 75 jaunie skrējēji). Komandu vidū no mājiniekiem šajā posmā visvairāk punktu gan «Smārdei» – 3120 punkti, kas šajā reizē ļāva ierindoties septītajā vietā, ja vērtē komandas kopspēku un pirmajā – ja pārstāvniecību (29 sacensību dalībnieki).  Oficiāli starti sākās ap 11.00 no rīta, bet 15.00, kad vēl turpināja finišēt garo distanču skrējēji, pirmie apbalvoti tika tieši jaunieši.

No dziesmām līdz putām

Vienlaikus arvien vairāk tika ieskandināti muižas svētki, un šajā reizē skandinātāji galvenokārt bija viesi  – Jaunmārupes dziedošie un dejojošie kolektīvi. Tāpat tika izrādīts brīvdabas mūzikls «Ceļojums apkārt zemeslodei», bet vakara un arī sacensību noslēgumā – rokgrupas «Colt» uzstāšanās. Tāpat pagalmā tie, kas gatavojās skriešanai, atgriezās no trases vai šajā reizē bija vien atbalstītāju rindās, varēja piedalīties dažādās radoši sportiskās aktivitātēs – sākot ar saldējumu gatavošanas meistarklasēm un vēja zvanu  darbnīcu, beidzot ar ķerru skrējienu un umurkumuru. Interesanti, bet, pat neskatoties uz nogurumu pēc startiem sacensībās, stabā rāpties gribētāju bija gana daudz un pārstāvēts šajā tradicionālajā gadatirgus atrakcijā tika pat daiļas dzimums. Bet, ja uz aktīvu izkustēšanos vairs prāts nenesās, muižas mazajā zālē varēja lūkot zinātniskos eksperimentus un dažbrīd pats pielikt roku, lai tie izdotos. Varēja arī uzspēlēt kādu lielformāta spēli, tai skaitā, dambreti un jengu vai vienkārši atrast kādu brīvu zāles pleķīti pagalmā, lai atpūsties. Vēl tikai palēkāšana putās pie vienas muižas ieejas un ceļa putekļu noskalošana pie Slocenes muižas otrā pusē, un piektais šajā gadā un piektais «Stinu buks» kopumā bija izskriets un svētki nosvinēti.

Komentāri

  1. Tu jau sāc atkārtoties, nopērc avīzi. Loģiski, ka maksājošajam ir privilēģija info saņemt ātrāk, jo par velti neviens tos rakstus netapina 😀

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.