Aizvadītas jāšanas sporta sacensības «Zviedru cepurē»

Svētdien, 5. augustā, Sabilē, atpūtas vietā «Zviedru cepure», norisinājās jāšanas sporta sacensības šķēršļu pārvarēšanā. Tās rīkoja Iveta Pāže, kas ir arī zirgaudzētavas «Ivetas zirgi» īpašniece.

Svētdien, 5. augustā, Sabilē, atpūtas vietā «Zviedru cepure», norisinājās jāšanas sporta sacensības šķēršļu pārvarēšanā. Tās rīkoja Iveta Pāže, kas ir arī zirgaudzētavas «Ivetas zirgi» īpašniece.

Vieniem – saspringtas sacensības, citiem – pilnvērtīga atpūta

Sacensības vēroja gana daudz interesentu – gan jāšanas sporta entuziastu un pazinēju, gan šī sporta atbalstītāju un nejaušu atpūtnieku, kas aizrāvušies ar zirgiem pat pameta blakus esošo gokartu trasi. Un bija jau arī, ko redzēt. Gan jātnieki, gan zirgi bija saposti pēc jaunākajām modes tendencēm. Dažiem zirgiem bija jātnieku apģērbam pieskaņoti kāju aizsargi, citiem – galvas sega ar rotājumiem, dažiem bija franču bizītes, bet citiem – parastās. Sacensībās varēja redzēt gan jātniekus ar lielāku pieredzi, gan jātniekus ar zirgiem, kuri sacensībās piedalījās pirmo reizi. Līdz ar to sagatavotība bija dažāda; citiem veicās ļoti labi, viņi spēja ātrā laikā veikt maršrutu,, bet citiem zirgs niķojās un nemaz negribējās lēkt pāri šķēršļiem – izskatījās, ka rikšotājs labāk būtu gājis uz blakus esošo upi Abavu nopeldēties kopā ar jau finišējušiem dalībniekiem… Dalībniekus atbalstīja kupls pulks līdzjutēju, sākot no zīdaiņiem ratiņos, beidzot ar dažādu šķirņu suņiem, kas, šķiet, arī bija gatavi lēkt pāri šķēršļiem, ja tikai ļautu… Blakus sacensību laukumam ik pa brīdim varēja dzirdēt kādu “dīvāna sportista” komentārus, kā, piemēram: “Es tak teicu, kas tas zirgs neklausa, vajadzēja tā darīt, ne tā, kā viņa…”

Pasākuma laikā interesentiem bija iespēja ne tikai vērot jātnieku prasmi un zirgu iznesību un veiklību, bet arī piedalīties dažādās izklaidējošās aktivitātēs – individuālās zirgu izjādēs, izjādēs ar zirga ratiem, braucienos ar gokartiem (varēja piedalīties gan trīsgadnieki, gan pusaudži), izbraucienos ar rodeli, kā arī vienkārši atvēsināties blakus esošajā Abavā.

Pasākuma rīkotāja Iveta Pāža ir ļoti apmierināta ar pasākumu – gan dalībnieku, gan arī apmeklētāju bija daudz, kas, kā organizatore atzīst, bija arī pašas veicinātās plašās publicitātes dēļ. Jāpiebilst, ka tik plaša mēroga sacensības pēdējo reizi organizējusi 2000. gadā, pēc tam – tikai vietēja rakstura sacensības saviem audzēkņiem. Jācer, ka nu maisam gals vaļā un «Kandavas kausa izcīņa» kļūs par sportistu un zirgaudzētavu atzītu un atbalstītu, tāpēc labi apmeklētu tradīciju

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.