Liena Trēde

Jaunpilī tiekas ar aviokompānijas «SmartLynx» viceprezidentu, novadnieku Aigaru Jakovelu

Viena nedēļa februārī Jaunpils vidusskolā jau tradicionāli tiek veltīta dažādām profesijām. Aktivitātes ir visdažādākās, bet viena no nozīmīgākajām – viesu uzņemšana, jo šai laikā skolas jauniešiem ir iespēja satikt un klātienē iztaujāt dažādu profesiju pārstāvjus.

Viena nedēļa februārī Jaunpils vidusskolā jau tradicionāli tiek veltīta dažādām profesijām. Aktivitātes ir visdažādākās, bet viena no nozīmīgākajām – viesu uzņemšana, jo šai laikā skolas jauniešiem ir iespēja satikt un klātienē iztaujāt dažādu profesiju pārstāvjus. Tā ceturtdien, 25. ebruārī,Jaunpilī ciemosies un par aktiera aroda noslēpumiem stāstīs jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs, bet vakar, 24. februārī, bija tikšanās ar plašākā sabiedrībā varbūt ne tik pazīstamu, bet noteikti tikpat profesionālu savas jomas pārstāvi, novadnieku Aigaru Jakovelu, aviokompānijas «SmartLynx» viceprezidentu. Tā bija lieliska iespēja jauniešiem, kā arī citiem klausītājiem no pirmavotiem uzklausīt pieredzes stāstu, kā būt veiksmīgam biznesā.

“Par dzīves gājumu, manu ceļu, jāsaka, ka vienmēr esmu konkurējis,” stāsta A. Jakovels. Jau skolas solā sēžot, ar blakussēdētāju “situšies“, kuram tad būs labākās atzīmes. Rezultāts neizpalicis – skolu pabeidzis kā teicamnieks. “Trenējoties, konkurējot ar citiem, mēs paši sevi it kā paceļam, un tas darbojas jau agrā vecumā. Atceros, kā 1. klasē, kad mūsu audzinātāja bija šī brīža Jaunpils domes vadītāja Ginteres kundze [Ligita Gintere. – Red.], gājām ar klasi lasīt ābolus, un es vienmēr centos salasīt vairāk nekā citi. Un, atskatoties atpakaļ, man pašam šķiet, ka šī ir tā mana iezīme, kas dzīvē vienmēr palīdzējusi.” Bet kad tuvojies pamatskolas beigšanas laiks… līdzīgi kā lielam vairumam skolēnu, protams, bijis stress – ko darīt tālāk, kādu izglītību, profesiju izvēlēties? “Vēl 8. klasē biju pārliecināts, ka būšu jaunsaimnieks – ar mammu runājām, kā govis slauksim, krējumu, sviestu taisīsim, rēķinājām, kā pelnīsim. Bet tur es nenokļuvu!”

Vairāk lasiet ceturtdienas, 25. februāra, laikraksta numurā ŠEIT!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.