Rūta Fjodorova

Jānis Siliņš – jaunais Jaunpils pašvaldības policists

Jānis Siliņš: – Esmu dzimis Tukumā, bet pabeidzis Jaunpils vidusskolu. Bērnību esmu pavadījis šeit. Pēc vidusskolas devos uz Rīgu, uz bārmeņu skolu. Pusotra gada laikā ieguvu bārmeņa diplomu un arī strādāju šajā arodā aptuveni astoņus gadus.

Jānis Siliņš:

– Esmu dzimis Tukumā, bet pabeidzis Jaunpils vidusskolu. Bērnību esmu pavadījis šeit. Pēc vidusskolas devos uz Rīgu, uz bārmeņu skolu. Pusotra gada laikā ieguvu bārmeņa diplomu un arī strādāju šajā arodā aptuveni astoņus gadus. Bet jau pēc pieciem darba gadiem jutu, ka Rīga nav tā vieta, kur man gribētos dzīvot. Tad jau arī skatījos uz Jaunpili un vienlaikus sāku mācīties par futbola treneri un ieguvu arī attiecīgo sertifikātu. Bija doma atgriezties Jaunpilī un trenēt jauniešus futbolā. Bet tad parādījās šī vakance, un es ilgi nedomāju – pieteicos.

– Tad jau jauniešiem nu būs savs līderis – futbola treneris, policists…

– Tāds plāns ir. Tomēr domāju, ka šogad varbūt neuzsākšu treniņus vadīt, jo nu man ir jāiestrādājas jaunajā amatā. Bet ar nākamo gadu, tad gan mēs sāksim regulāri trenēties futbolā.

Vai domājat arī izglītoties policijas darba jomā?

– Pašlaik apgūstu pašvaldības saistošos noteikumus, Administratīvo pārkāpumu kodeksu – visu to, kas man pašlaik visvairāk ir nepieciešams darbam. Apjoms liels, katru brīvu brīdi izmantoju mācībām. Mācos arī praktiski, jo šādas tādas situācijas man jau ir bijis jārisina. Jāteic arī, ka man palīdz tas, ka arī iepriekšējais darbs bija saistīts ar cilvēkiem, bija nepieciešamas zināšanas un iemaņas gan komunikāciju, gan psiholoģijas jomā. Zināmas iemaņas jau man ir. Kad būšu ar pirmajiem darbiem ticis galā, tad noteikti pievērsīšos arī profesionālai policista izglītībai.

Vairāk lasiet piektdienas, 14. augusta, laikrakstā ŠEIT!

Komentāri

    1. Nav jau nemaz tik traki, jo, kopš Latvijā ir ievazāta Boloņas izglītības sistēma, vai ikviens vidusskolas beidzējs iziet lielajā dzīvē, pazīdams ciparus un burtus. Kā tos salikt kopā un izveidot kādu īsu un sakarīgu teikumu ar vismaz trīs vārdiem, dzīve noteikti iemācīs. Bet, ja nē, tad arī nav liela bēda, jo tāpat reti kurš šodien saprot uzrakstītā vai izrēķinātā jēgu. Pretējā gadījuma taču valdošais režīms sabruktu pāris dienās.

  1. Šajā valstī tik bārmenis,furbola treneris var kļūt par policistu bez attiecīgās izglītības.Nu puikam iedos auto,degvielas karti un algu 400 eiras uz rokas(kā minimums).Lūk šī ir lielo iespēju zeme,nevis Jeņķija!

  2. Nu ir pienākuši laiki bārmenis tiek pieņemts darbā par policijas inspektoru. Interesanti smieties vai raudāt šādā situācijā?! 😀

  3. Ārprāc, kā šis jauneklis ticis pie tik ļoti PATĪKAMA un SUPER LABI APMAKSĀTA DARBA? Domāju, ka šeit nav neviena jaunpilnieka vai vismaz cilvēka, kuram būtu saprašana par konkrēto gadījumu. Tikai dīvānos pirdēji te nāk un žulti gāzt 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.