Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Tukuma pianisti sadraudzības pilsētā Pluņģē

Autors: Ligita Zemniece
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 9. marts 14:14

1. marta rītā uz Pluņģes mūzikas skolu devās Tukuma Mūzikas skolas pianisti, lai piedalītos VI Klaipēdas reģiona mūzikas skolu klavieru ansambļu festivālā-konkursā «Mūzika mūs vieno» (Muzika sujungla mus) Lietuvā.

2. vietu konkursa A grupā ieguva klavieru duets Evelīna Šmita (3. klase) un Helēna Tīna Dubrovska (3. klase), pedagogs Jeļena Bērziņa. Meitenes atskaņoja A. Diabelli Sonatīni op. 163 Nr. 6 2. d. Adantino, 3. d. Rondo, kā arī latviešu tautas dziesmas apdari «Es meitiņa kā puķīte».

1. vietu konkursā ieguva mūsu 9. klašu audzēkņu duets Alīna Paņkova (9. klase) un Lelde Laugale (9. klase), pedagogs Mārīte Folkberga, kas uzstājās C grupā ar programmu – J. Brāmss Ungāru deja un V. Gavriļins «Mazs valsis».

Zināms, ka Lietuvā ir spēcīgas klavieru spēles skolas tradīcijas, tādēļ gatavošanās konkursam un programmas izvēle bija nopietna. Konkursā bija pārstāvētas deviņas Lietuvas mūzikas skolas ar 18 klavieru duetiem. Priecīgas un gandarītas par rezultātiem bija gan skolotājas, gan audzēknes. Tukuma Mūzikas skolas klavieru nodaļas vadītāja J. Bērziņa dalās iespaidos par konkursu: “Skanēja daudzveidīga klavieru ansambļu mūzika, daudzi klavieru dueti parādīja spožu tehniku, emocionālu sniegumu un labu ansambļu saspēli. Arī mūsu skolas audzēkņi startēja ļoti veiksmīgi. Vairāki Lietuvas pedagogi atzīmēja mūsu audzēkņu muzikalitāti, smalku klausīšanos un brīvu muzicēšanu. Konkurss bija ļoti labi organizēts, bija sirsnīga uzņemšana un radoša atmosfēra. Pluņģes mākslu skolas audzēkņiem ir iespēja mācīties plašās telpās ar skaistu koncertzāli, baltu flīģeli. Acis priecēja zāles estētiskais noformējums – skaisti balti krēsli, gleznas. Pluņģē tika izrādīta interese par turpmāku sadarbību ar Tukuma Mūzikas skolas pedagogiem un audzēkņiem. Arī mūsu skola gribētu draudzēties un kopīgi muzicēt.”Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool