Taksometru šoferi vēlas kārtību dzelzceļa stacijas teritorijā

31. janvārī «Neatkarīgās Tukuma Ziņas» saņēma Tukuma taksometru vadītāju parakstītu iesniegumu Tukuma domes priekšsēdētājam Juris Šulcam. To parakstījuši 19 taksometru vadītāji, kas vēlas, lai pašvaldība sakārtotu transporta kustību dzelzceļa stacijā «Tukums I».

31. janvārī «Neatkarīgās Tukuma Ziņas» saņēma Tukuma taksometru vadītāju parakstītu iesniegumu Tukuma domes priekšsēdētājam Juris Šulcam. To parakstījuši 19 taksometru vadītāji, kas vēlas, lai pašvaldība sakārtotu transporta kustību dzelzceļa stacijā «Tukums I».

Lai nebūtu strīda ar municipālo policiju

Vēstulē pilsētas taksometru vadītāju kolektīvs lūdz domi izskatīt konfliktsituāciju starp taksometru vadītājiem un pašvaldības policiju un risināt jautājumu par taksometru stāvēšanu pie «Tukums I» dzelzceļa stacijas, kur no laika gala tiem bijusi atvēlēta vieta:

– Šī vieta ir izdevīga pilsoņiem, kas vēlas izmantot mūsu pakalpojumus, jo atrodas tieši pie dzelzceļa stacijas un autoostas. Pēc sarunām ar pašvaldības policijas priekšnieku tika konstatēts fakts, ka jau vairākus gadus taksometra pieturvietas zīme neatrodas pareizā attālumā un vietā. Šī zīme neatļauj taksometru vadītājiem nostāties vienā rindā tā, lai nepārkāptu ceļu satiksmes noteikumus. Šī ceļa zīme neatbilst likumā noteiktajām prasībām, jo uz tās nav norādīts, cik taksometru drīkst atrasties šajā stāvvietā. Piemēram, uzliekot ceļa zīmi Dzelzceļa ielas pusē, vajadzīga pieturvietas zīme ar skaidri salasāmu skaitli 10, bet pretējā ielas pusē – ar skaitli 5. Tad noteikumus nepārkāptu ne taksometru vadītāji, ne citi transportlīdzekļu vadītāji. Un tad pašvaldības policisti, izrakstot administratīvo pārkāpumu protokolus, nerīkotos nekompetenti.

Taksometru vadītāji lūdz domi iespējami īsākā laikā pie dzelzceļa stacijas uzlikt divas taksometru pieturvietas zīmes noteiktā attālumā.

Vispirms jumts, tad – zīmes

Tukuma domes priekšsēdētājs J. Šulcs paskaidroja, ka vēstuli saņēmis, to sagatavos iesniegšanai satiksmes organizācijas un kustības drošības komisijai, lai situācija tiktu izvērtēta uz vietas:

– Problēma tā, ka vietā, kur stāv taksometri, savas automašīnas atstāj arī citi transportlīdzekļu vadītāji. Tādējādi taksometriem paliek daudz mazāk vietas. Tas ir vecs strīds, un diez vai zīmes to atrisinās, jo autovadītāji tās neņem vērā. Vēl taksometru vadītājus neapmierina, ka mašīnas šai stāvvietai brauc cauri, taču aizlieguma zīmes, kas ierobežotu transportlīdzekļu novietošanu, likt nevar, jo pie stacijas ēkas arī citi braucēji novieto savas automašīnas. Jau iepriekš šoferi iebilda, ka stāvlaukumā apstājas autobuss, – ja tā ir autobusu pietura, tad tajā neviena mašīna nevar ne iebraukt, ne stāvēt, bet citas vietas, kur ierīkot pieturu, nav. Arī citas vietas norādei nav. Nevaram likt to laukuma vidū, jo tad to nolauzīs.

Tā kā iecerēts rekonstruēt stacijas apkārtni, tiks sakārtotas arī stāvvietas, tomēr tas, visticamāk, nebūs šogad, jo šajā gadā jānomaina jumta segums dzelzceļa stacijas ēkai. Bet, kā jau teicu, komisija šo jautājumu izskatīs.

Konflikta nav

Pašvaldības policijas priekšnieks Armands Hohfelds skaidroja, ka nekāda konflikta, viņaprāt, nav:

– 28. janvārī pašvaldības policija tika izsaukta uz staciju, kur kāds transportlīdzekļa vadītājs nevarēja izbraukt no vietas, jo to bija aizšķērsojuši taksometri. Pašvaldības policijas darbinieki aizbrauca, tiešām viens taksometrs bija aizšķērsojis ceļu kādai automašīnai. Uz jautājumu taksometru vadītājiem, kas turpat staigājuši, kam pieder auto, atbildi viņi nesaņēma. Tāpēc izdarīts fotouzņēmums, izrakstīts protokols. Kad policisti to gribēja ielīmēt automašīnas stiklā, pienāca taksometra vadītājs, viņam arī protokols tika iedots. Taču tas nav konflikts, bet gan viens gadījums.

Atzīstu, ka uz stāvēšanu un apstāšanos stacijas apkārtnē esam pievēruši acis, jo atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem visi transportlīdzekļi šajā vietā būtu jānovieto paralēli ietvei, bet tad vietas pietiktu nevis 20, bet gan tikai pieciem.

Tanī pat laikā mēs zinām, ka ne jau aiz labas dzīves daudzi autovadītāji stacijā atstāj mašīnas un brauc uz darbu Rīgā, turklāt ne jau tuvējo māju, bet, visdrīzāk, mikrorajonu un pagastu iedzīvotāji. Ceru, ka, īstenojot stacijas rekonstrukcijas projektu, to visu sakārtos.

Arī taksometru vadītājiem jāievēro kārtība – vietā, kur viņi stāv, nav stāvlaukuma, bet gan brauktuve. Viņi var stāvēt ietves malā, kā tagad, bet ne brauktuves vidū, kā arī nereti tagad notiek. Turklāt mēs nevaram nodrošināt, ka visiem taksometru vadītājiem būtu vietas stāvēšanai, – to ir tik, cik ir.

***

Jāpiebilst, – kā skaidroja Tukuma rajona padomes speciāliste Santa Bumbure, Tukumā taksometra pakalpojumu sniedzējiem izsniegtas vairāk nekā 20 licences.

Komentāri

  1. Pirms pāris dienām gadījās braukt vakarā (21-22?) gar staciju un tur pasažierus gaidīja vienlaikus ap 10+ taxi. Nez, tauta tagad sākusi tik labi dzīvot, ka ar takšiem grupveidā braukā, vai arī kāds no viņiem beigās vienkārši bez pasažiera paliek.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.