Latvijas hokejisti uzvar Slovēniju un saglabā vietu augstākajā divīzijā

Latvijas hokeja izlase šonakt Halifaksā pasaules čempionātā augstākajā divīzijā priekšsacīkšu B grupas pēdējā un izšķirošajā spēlē ar 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) uzvarēja Slovēniju, tādējādi saglabājot vietu spēcīgākajā divīzijā.

Pasaules čempionāta otrajā posmā Latvija tiksies ar C grupas (Somija, Slovākija, Vācija, Norvēģija) trīs spēcīgākajām komandām. Nākamā spēle Latvijai paredzēta 9.maijā pulksten 18:30 pēc Latvijas laika ar C grupas uzvarētājiem-visticamāk, Somijas hokejistiem.

Pirmais periods.

Spēli abas vienības iesāka piesardzīgi, apzinoties šīs spēles lielo nozīmi. Bet, kad spēlēta bija viena minūte, divu minūšu noraidījumu nopelnīja slovēņu lielākā zvaigzne Anže Kopitars.

Mūsējie jau ar vairākuma pirmajām sekundēm nostājās Slovēnijas aizsardzības zonā un izveidoja vairākus bīstamus momentus, bet uzdevuma augstumos bija pretinieku vārtsargs Roberts Krištans. Tomēr divreiz pēc kārtas mūsējie saminstinājās vidusszonā un līdz ar divām aizmugurēm pienāca beigas šim vairākumam.

Atgriezies pēc noraidījuma, pirmo bīstamo metienu pa Edgara Masaļska vārtiem izdarīja arī Kopitars. Un pēc brīža tieši pret Kopitaru divas minūtes nopelnīja mūsu aizsargs Arvīds Reķis.

Arī slovēņi centās nostabilizēties pretinieka aizsardzības zonā, bet mūsēji ar aktīvu spēli neļāva viņiem izvērst vairākuma realizēšanas kombinācijas. Uzreiz pēc Reķa atgriešanās laukumā ripa bīstami atlēca no apmales Masaļska vārtu priekšā, bet mūsu vārtsargs briesmas neitralizēja.

Vēl pēc brīža slovēņa Davida Rodmana mestā ripa trāpīja pa Latvijas izlases vārtu pārliktni.

Priecēja Latvijas hokejistu aktīvā spēle laukuma viduszonā, apgrūtinot slovēņiem ieiešanu mūsu zonā. Laba izdevība izcelties bija Armandam Bērziņam, bet arī šoreiz slovēņus glāba Krištans. Trešdaļas pirmajā pusē gan vairāk bīstamu momentu bija pie Masaļska vārtiem.

Par bloķēšanu divas minūtes saņēma Dejans Varls, gandrīz visu laiku cīņa ritēja slovēņu aizsardzības zonā, bet kā Kaspars Daugaviņš pamanījās netrāpīt tukšā stūrī, domāju, daudziem joprojām nav skaidrs.

13.minūtē ar savu aktivitāti vēl vienu pretinieku pārkāpumu izprovocēja Miķelis Rēdlihs. Diemžēl neveiksmju sērija turpinājās – šoreiz Aleksejs Širokovs no labas pozīcijas netrāpīja vārtos. Bet pēc brīža uz noraidīto soliņu par pretinieka turēšanu devās Aleksandrs Ņiživijs. Rodas iespaids, ka tiesāšana šajā spēlē būs ļoti stingra.

Spēlējot četratā pret četriem cauri Slovēnijas aizsardzības līnijai izlauzās Guntis Galviņš un par viņa kavēšanu veļā uz vārtiem tika nozīmēts soda metiens. Diemžēl Mārtiņa Cipuļa un Roberta Krištana duelī pārāks bija vārtsargs.

Trešdaļas beigās vēlreiz divu minūšu noraidījumu izpelnījās Kopitars – rodas iespaids, ka Slovēnijas valstsvienības zvaigzne spēlē bez atpūtas, izņemot to laiku, ko pavada uz noraidīto soliņa. Laba izdevība bija Širokovam, bet kopumā, šķiet, slovēņi sāk atšifrēt mūsu zonā ieiešanas metodes.

Otrais periods.

Spēli pēc pārtraukuma abas vienības turpināja ātrā tempā, neliels teritoriālais pārsvars piederēja Latvijai un Miķelis Rēdlihs, viens no aktīvākajiem mūsējo rindās, izcīnīja Latvijai vēl vienu vairākumu. Divas minūtes Latvijas hokejisti terorizēja slovēņu aizsardzību, bet pietrūka paša galvenā – pirmo vārtu.

Pirmajās piecās minūtēs Slovēnijas spēlētāji neizdarīja nevienu metienu pa Masaļska vārtiem. Ļoti aktīvi pretinieku zonā cīnījās mūsu NHL “policists" Raitis Ivanāns, bet viņa aktivitātes beidzās ar divām minūtēm uz noraidīto soliņa.

Mazākumā līdz Krištana vārtiem izrāvās Herberts Vasiļjevs, bet trāpīja pa vārtu stabiņu. Slovēņi šajās divās vairākuma minūtēs neko lielu neiespēja.

Par parupju spēka paņēmienu pret Aleksandru Jerofejevu Slovēnija kārtējo reizi palika mazākumā, un jau pēc dažām sekundēm uz Slovēnijas vārtiem tika nozīmēts vēl viens soda metiens – šoreiz par Daugaviņa nogāšanu. Soda metienu ar elegantu apvešanas manevru un plaukstas metienu devītniekā realizēja Aleksandrs Ņiživijs, beidzot iemetot pirmos Latvijas izlases vārtus šajā čempionātā!

Vēl pēc brīža skaistu ātro kombināciju izspēlēja Mārtiņš Cipulis un Aleksejs Širokovs un pēdējais ripu raidīja Krištana cietoksnī – 2:0!

Jau nākamajā uzbrukumā Miķelis Rēdlihs trešo reizi šajā mačā trāpīja pa vārtu stabu, bet Lauris Dārziņš netrāpīja vārtos. Slovēnijas hokejisti līdz šai epizodei bija izdarījuši tikai vienu metienu pa Masaļska vārtiem, bet pēc brīža Racingars ar patālu metienu neveiksmīgi centās pārspēt mūsu vārtsargu. Daudz bīstamāka bija brāļu Davida un Marsela Rodmanu saspēle, bet Masaļskis bija savā vietā.

Ar aktīvo spēli mūsējie vēl divas reizes piespieda pretinieku pārkāpt noteikumus, un arī šoreiz vairākums tā arī palika nerealizēts.

Trešais periods.

Pēdējo trešdaļu mūsējie iesāka vairākumā un arī pēc tam, kad laukumā atgriezās piektais slovēņu spēlētājs, turpinājās Latvijas hokejistu ofensīva.

Divu minūšu noraidījumu par sitienu Kopitaram saņēma Georgijs Pujacs. Vēl pēc brīža arī Rodrigo Laviņš tikai ar pārkāpumu spēja apturēt Kopitara laušanos uz Masaļska vārtiem, par ko tika noraidīts, un mūsējie palika trijatā.

Lieliski spēlē iesaistījās Masaļskis, Latvijas trijnieks neļāva slovēņiem izvērsties un pretinieku lielo skaitlisko pārsvaru izdevās neitralizēt.

Pēc šīs nerealizētās iespējas Slovēnijas hokejistu darbībā arvien vairāk jautās pārliecības trūkums par saviem spēkiem. Daži bīstami momenti radās arī pie Masaļska vārtiem, bet mūsu vārtsargs spēlēja droši un visas briesmas likvidēja.

Pēc kāda mūsējo metieniem ripa viegli trāpīja pa Krištana sejas masku un pretinieku vārtsargs diezgan ilgi nodarbojās ar sava ekipējuma sakārtošanu.

Pēc brīža Pujacs saņēma vēl divas minūtes par bloķēšanu. Mazākumā mūsējie slovēņus centās sagaidīt jau pie zilās līnijas un novirzīt spēli pie laukuma apmalēm. Slovēnijas hokejisti Latvijas aizsardzības zonā tā arī nespēja nostāties.

Širokova un Cipuļa sadarbība ātrajā uzbrukumā noslēdzās ar bīstamu Mārtiņa metienu, bet Krištans ripu tvēra. Pēc brīža bīstami meta arī Bērziņš.

Pēdējās minūtēs spriedze pieauga. Mūsējie spēlēja piesardzīgi, lieki neaizraujoties ar uzbrukumu. Kad līdz trešās trešdaļas beigām bija palicis mazāk par divām minūtēm, Slovēnijas galvenais treneris pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu un pēc tam nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

Slovēņi kontrolēja ripu, taču neko patiešām bīstamu nespēja izveidot un Cipulis līdz brīvam metienam pa tukšiem vārtiem izvirzīja Širokovu, kurš ripu raidīja tīklā! 3:0!

Atgādinām, ka Latvijas izlase pasaules čempionāta pirmajā spēlē, visus vārtus ielaižot mazākumā, ar 0:4 zaudēja ASV, bet pēc tam bez variantiem ar 0:7 atzina mājinieku un pasaules čempionu kanādiešu pārākumu.

Latvijas izlases sastāvs: vārtsargi – Edgars Masaļskis, Sergejs Naumovs, Dmitrijs Žabotinskis; aizsargi – Rodrigo Laviņš, Guntis Galviņš, Georgijs Pujacs, Aleksandrs Jerofejevs, Arvīds Reķis, Agris Saviels, Jēkabs Rēdlihs, Krišjānis Rēdlihs; uzbrucēji – Armands Bērziņš, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Jānis Sprukts, Mārtiņš Cipulis, Aleksejs Širokovs, Herberts Vasiļjevs, Aleksandrs Ņiživijs, Juris Štāls, Viktors Bļinovs, Raitis Ivanāns un Kaspars Daugaviņš.