Valsts svētku nedēļas nogales pasākumi Tukuma pusē

Tukuma novada iedzīvotāji un viesi jau šajā nedēļas nogalē svinēs Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, kas iezīmē mūsu valsts brīvību un neatkarību. Svini kopā ar mums, uzvelkot tautas tērpu un dodoties uz pasākumiem kopā ar ģimeni.

Tukumā un Kandavā

Ikviens tukumnieks un Tukuma novadnieks 4. maijā ir aicināts uzvilkt savu tautas tērpu un pievienoties tautastērpu gājienam Tukumā! Pulksten 11:00 pulcēšanās pie Tukuma Audēju darbnīcas (Tidahomas iela3). Dažas minūtes pēc 11:00 dosimies cauri Vectukumam uz Brīvības laukumu maršrutā Tidaholmas iela – Dārza iela – Harmonijas iela – Jaunā iela – Lielā iela – Brīvības laukums. Pulksten 11:30 gozēsimies Brīvības laukumā – fotografēsimies paši un fotografēsim viens otru. Dižosimies ar savām saknēm, savu tautu un savu tautastērpu! Ja uzvilki tērpu savā sētā un nevarēji būt kopā ar mums Tukumā, nofotografējies un dalies ar savu foto sociālajos tīklos, pieliekot klāt tēmturi #tautastērposTukumanovadā.

Tukuma pilsētas Kultūras namā pulksten 19.00 būs baudāma svētku koncertprogramma “Apstājies, ieklausies!”. Uzvedums par godu Imanta Ziedoņa dzimšanas dienai. Imanta Ziedoņa teksts, Matīss Žilinskis pie klavierēm un Edītes Štrausas vokāls un aktiera Klāva Kristapa Košina dzejas lasījumi oriģinālmūzikas koncertprogrammā-uzvedumā. Ieeja bez maksas. Vairāk informācijas www.tukumakn.lv. Adrese: Tukuma pilsētas Kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums.

Kandavas Promenādē 4. maijā pulksten 13.00, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā dziedošie aktieri Madara Botmane un Juris Jope priecēs kandavniekus un viesus koncertā “ES VEDĪŠU TEVI UZ KANDAVU!”. Aktieru uzstāšanos papildinās pavadošās mūziķu grupas vadītājs, pianists Anatolijs Livča. Ieeja bez maksas. Adrese: Kandavas promenāde, Kandava, Tukuma novads.

Svētki pilīs un muižās

Savukārt Jaunmoku pils terasē 4. maijā pulksten 18.00 notiks virtuozā ģitārista Mārča Auziņa solo koncerts. Svētku noskaņai pirms koncerta, pulksten 16:00, ikvienam būs iespēja baudīt trīs kārtu maltīti latviskās garšās pie balti klātiem galdiem pils Baltajā zālē. Mārča Auziņa solo programmā līdzās paša komponētiem skaņdarbiem skanēs arī īpaši radītas aranžijas solo ģitārai dziesmām, kuras radījuši populāri latviešu komponisti – Zigmars Liepiņš, Imants Kalniņš un Raimonds Pauls. Svētku noskaņai koncerta laikā būs iespēja baudīt sarkanā samta kūku un dzērienu no ABAVA vīna darītavas. Vairāk informācijas par maltīti www.jaunmokupils.lv, kur iegādājamas arī biļetes uz Mārča Auziņa koncertu. Adrese: Jaunmoku pils, Rīgas – Ventspils šosejas 75km, Tumes pagasts, Tukuma novads.

Arī Jaunpils pilī 4. maijā pulksten 19.00 tiks godināta Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadiena. Aicinām būt kopā Zanes Dombrovskas un Mārča Maņjakova svētku koncertā. Ieeja bez maksas. Adrese: Jaunpils pils, Baznīcas iela, Jaunpils, Tukuma novads.

Stādu, amatnieku un mājražotāju tirdziņš 4. maijā no pulksten 10.00 līdz 15.00 būs Šlokenbekas muižā. Gaidīti visi dārza lolotāji un mīļotāji, apmeklētājus priecēs arī dažādas izklaides. Plašāka informācija pa tālruni 25995540. Adrese: Šlokenbekas muiža, Milzkalne, Tukuma novads.

Pasākumi Tukuma novada kultūras iestādēs

Lapmežciemā 4.maijs tiks svinēts ar plašu aktivitāšu programmu. Īpaša vieta šajos svētkos būs dzejnieka Imanta Ziedoņa godināšanai. Pasākuma programma “Uzziedi Lapmežciemā!” – visas dienas garumā ļaus iepazīt, izbaudīt Imanta Ziedoņa daiļradi dažāda veida performancēs. Par izzinošam aktivitātēm parūpēsies Dabas aizsardzības pārvaldes Mobilā dabas klase. Radošas darbnīcas un aktivitātes piedāvās arī biedrība “Jūrciemi”. Būs iespēja arī sēdēt pie kopīga galda, baudot mājas kūku konkursa kūkas, un aktiera Mārtiņa Poča aktivitātes. Savukārt pulksten 19.00 Lapmežciema Tautas nama lielajā zālē ikviens interesents aicināts uz Mārtiņa Kantera svētku koncertu. Ieejas maksa 7 EUR. Adrese: Lapmežciema tautas nams, Liepu iela 2, Lapmežciems, Tukuma novads.

Bet Džūkstes kultūras namā 4.maijā pulksten 12:00  būs amatiermākslas kolektīvu koncerts, kā arī tiks apbalvots “Pagasta Cinītis 2024”. Būs arī kūku konkurss. Adrese: Džūkstes Biedrību nams, Džūkstes pagasts, Tukuma novads.

“Baltā galdauta svētkos” Pūres kultūras namā 4.maijā no pulksten 17:00 būs apskatāma latvisku galda piederumu, galdautu un keramikas izstrādājumu izstāde, kā arī – būs iespēja piedalīties mākslas studijas “Pūres Pindzeles un Co” gleznu izstādes atklāšanā. Svētku koncertā muzicēs muzikālā apvienība “Bulceņas” un folkloras kopa “Pūrlāde”. Adrese: Pūres kultūras nams, Pūres pagasts, Tukuma novads.

Abavnieku estrādē 4.maijā pulksten 12:30 būs koncerts “Ceļš mūs vieno”. Koncertā piedalīsies Tukuma pilsētas Kultūras nama pūtēju orķestris “Tukums”. Ieeja bez maksas. Adrese: Abavnieku estrāde, Jaunsātu pagasts, Tukuma novads.

 1. maijā pulksten 14.00 Lestenes Tautas namā notiks Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts pasākums. Uzstāsies amatiermākslas kolektīvi. Ieeja bez maksas. Adrese: Lestenes Tautas nams, Lestenes pagasts, Tukuma novads.
 2. maijā pulksten 16.00 Vānes kultūras namā norisināsies LR Neatkarības atjaunošanas dienas koncerts, piedaloties Sandrim Dubovam ar koncertprogrammu “Nepadodies!”. Ieeja 3 EUR. Adrese: Vānes kultūras nams, “Gaismiņas”, Vāne, Vānes pagasts, Tukuma novads.

Arī Tautas deju kolektīvu koncerts “Kad Pūrē ābeles zied…” būs 5.maijā pulksten 19:00  – Pūres kultūras namā. Adrese: Pūres kultūras nams, Pūres pagasts, Tukuma novads.

Eiropas pavasaris Engurē

Brīvdienu noslēgumā, 6. maijā, aicinām visus uzņēmīgos un idejām bagātos novada iedzīvotājus uz  Eiropas pavasari Engurē. Tas būs jauks pasākumu cikls, kas veltīts vienai no Eiropas Savienības prioritātēm – Ekonomikai, kas strādā cilvēku labā. Pasākumā laipni gaidīti ne vien pieaugušie un jauniešu auditorija, bet arī bērni ar savām mazajām biznesa idejām par to, kā veidot pasauli ap mums labāku. Diena iesāksies jau no pulksten 12.00 ar pirmo dienas notikumu – Ballīti vienradžiem. Plašāka programma www.tukums.lv. Adrese: Jūras ielā 66, Engure, Engures pagasts, Tukuma novads.

Atgādinām, ka Tukuma muzeji būs atvērti arī 4. maijā. Vairāk informācijas par katru no tiem www.tukumamuzejs.lv.

Priecīgu Neatkarības atjaunošanas dienu!

Komentāri

 1. Priecīgus gaidāmos Valsts svētkus! Lai Latvju Dievi ir ar mums šajā vasarīgi siltajā, saulainajā laikā!

 2. Pilnu krūti atzīmēsim to, kas vēl nav nozagts un izsaimniekots šo “neatkarības” gadu laikā!

  1. Skolnieciņš saka: 03.05.2024 09:43 Neesi Tu Skolnieciņš. Tu esi nedasists orks pēc kura raud repatriācija uz putina krieviju. Vai vari vismaz neizlikties par mani? Ja Tu esi vatastānas orks, tad raksti savu sakāmo no sava vārda un neuzdodies par citiem cilvēkiem. Es esmu Latvijas patriots. Un es uzskatu, ka Latvijā viss ir labi. Latvija ir daļēji atkopusies no padomju okupācijas. Nebūtu okupācijas un krievu jūga, Latvija būtu labklājības ziņā Ziemeļvalstu līmenī.

   1. Lūk dēļ šādiem imbicīliem kam ” viss ir labi” mēs arī esam purvā līdz ausīm!

  1. Vatņikiem ir vatņiku tikumi. Krietni latvieši odekolonu nedzer un nežūpojas.

   1. Piemēram es kā visīstenākais latvietis dzeru kefīru. No dažādiem kakliņiem.

    1. Skolnieciņš saka: 03.05.2024 18:57 Kāds sakars te ar kefīru? Kāds sakars ir ar dzeršanu vai nedzeršanu? Tu zodz svešu digitālo identitāti, lai tikai kurnētu uz Latviju.

 3. Krietni latvieši pielūdz Svēto sakārnīti, un slavina valdību! Šinī sakarā es šovakar veikšu sevišķu jubilejas svētā zariņa rituālu! Visi svētie zariņi lai stāv man klāt!

  1. Skolnieciņš saka: 03.05.2024 18:53 Vai vari izbeigt uzdoties par mani un aiztikt dievturību? Dievturība ir ticība Latvju Dieviem, kas tuvināti atbilst sākotnējam Baltu tautu Dievu un Dieviešu panteonam. Bet tu nonivelē un marginalizē dievturību. Kristietību aiztikt tu baidies, jo tad tevi Valsts policija apciemos. Un tava varenība pazudīs kā nebijusi.

 4. Latvija ir lieliska valsts, kurā dzīvot. Tikai no mums pašiem ir atkarīga Latvijas nākotne.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *