Latvija slēdz savas robežas pasažieriem /14. martā 19.15/

Lai būtiski ierobežotu iedzīvotāju kustību, Latvija slēdz savas robežas pasažieru pārvadājumiem pa sauszemi un gaisu, kā arī aizliedz publiskos pasākumus un ierobežo izklaides vietas, kurās vienlaikus ir vairāk par 50 cilvēkiem, sestdien nolemts Ministru kabineta ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdē.

 

Latvijā nolemts pārtraukt mācību procesa norisi klātienē visās izglītības iestādēs un nodrošināt mācības attālināti. Pārtraukt arī valsts centralizēto pārbaudījumu darbu norisi, nodrošinot svešvalodu eksāmenu norisi laikposmā no 2020. gada 12. maija līdz 15. maijam.

Nolemts pārtraukt visa veida izglītības procesu klātienes formā īstenošanu ārpus izglītības iestādēm, tai skaitā pārtraukt visu kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu mācību procesu (treniņu, sacensību un mēģinājumu norisi). Tāpat atcelt un aizliegt neatkarīgi no to apmeklētāju skaita visus sabiedrībai publiski pieejamos svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumus – tajā skaitā naktsklubos un diskotēkās.

Kā liecināja valdības sēdes dokumenti, ar 16. martu bija plānots pārtraukt arī jebkāda veida izglītojošo darbību pirmsskolas izglītības iestādēs, tomēr šādi mēri netiks pieņemti. Kariņš to portālam “Delfi” pamatoja ar to, ka daudziem mediķiem un operatīvo dienestu darbiniekiem ir bērni un šiem darbiniekiem patlaban ir jābūt darbā.

Pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kas nodrošina bērnu uzraudzības pakalpojumu, turpmāk ir jānodrošina dežūrgrupu darbība, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu pirmsskolas pakalpojumu sniegšanu vecākiem, kas paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu.

Lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, noteikts, ka vecākiem reizi nedēļā ir jāiesniedz pirmsskolas izglītības iestādē rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav pēdējo 14 dienu periodā bijuši ārvalstīs un nav bijuši kontaktā ar “Covid-19” saslimušajiem vai kontaktpersonām, un vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu

Sestdien tika nolemts ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus. Noteikt, ka kultūras, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darba laiks ir ne ilgāks kā līdz pulksten 23.

Ar 17. martu Latvija atcels starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ar 16. martu ostu, robežšķērsošanas vietām. Atcelti tiks arī starptautiskos pasažieru pārvadājumi ar autobusiem un ar 17. martu dzelzceļa transportu caur autoceļu un dzelzceļa robežšķērsošanas vietām. Tāpat aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.

 

Iekšlietu ministram un ārlietu ministram atļaut izdarīt izņēmumus attiecībā uz personu un transportlīdzekļu pārvietošanos.

Valsts policijai sadarbībā ar pašvaldību policiju uzdos nodrošināt publisko pasākumu un norises vietu uzraudzību. Valsts robežsardzes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas
galvenā inspektore Kristīne Pētersone portālam “Delfi” norādīja, ka Valsts robežsardze ikdienas darbu veiks esošo resursu ietvaros.

Vienlaikus sēdē nolemts atļauju Latvijas valsts piederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvija atgriezties Latvijā caur lidostu, ostu, autoceļu un dzelzceļa robežšķērsošanas vietām.

Latvijas diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām ārvalstīs turpmāk arī vairs neizsniegs īstermiņa un ilgtermiņa vīzas ieceļošanai Latvijā. Ārlietu ministrijai uzdos nodrošināt informācijas apriti par noteiktajiem ārkārtas pasākumiem Latvijā, kā arī nodrošināt Latvijas valstspiederīgo evakuāciju.

Valdības lēmums paredz uzņēmumiem primāri nodrošināt pārtikas, zāļu, pirmās nepieciešamības preču un to ražošanai nepieciešamo izejvielu piegādi vietējā tirgus vajadzībām. Savukārt Ministru kabineta sēdes var tik organizētas attālināti vai aptaujas kārtībā, izmantojot videokonferences, konferences zvanu, kā arī izmantojot citus informācijas tehnoloģijas rīkus saskaņā ar Ministru prezidenta noteikto kārtību.

Ekonomikas ministrijai sadarbībā ar tirgotājiem uzdots ieviest pasākumus sociālās distancēšanās nodrošināšanai tirdzniecības vietās.

Tāpat turpmāk var tikt ierobežotas likumā noteiktās ieslodzīto tiesības atbilstoši Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka lēmumam, t.sk., paredzot iespēju noteikt notiesāto pirmstermiņa atbrīvošanas procedūru, ko veic ieslodzījuma vietas un Valsts probācijas dienests, kā arī noteikt tās izpildes termiņu pagarinājumu.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs, konsultējoties ar apgabaltiesu un rajonu (pilsētu) tiesu priekšsēdētājiem, var noteikt kārtību un nosacījumus, kādā nozīmētās tiesas sēdes atliek vai neizskata vai citādi ierobežo tiesvedības procesus, kas ir saistīti ar mutvārdu tiesas procesu norisi visās Latvijas Republikas tiesās. Savukārt Zvērinātu tiesu izpildītāju padome un Zvērinātu notāru padome varēs noteikt ierobežojumus vai lemt par apmeklētāju pieņemšanas klātienē pārtraukšanu zvērinātu tiesu izpildītāju un zvērinātu notāru prakses vietās.

Komentāri

    1. Ar 17. martu Latvija atcels starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ar 16. martu ostu, robežšķērsošanas vietām. Atcelti tiks arī starptautiskos pasažieru pārvadājumi ar autobusiem un ar 17. martu dzelzceļa transportu caur autoceļu un dzelzceļa robežšķērsošanas vietām. Tāpat aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.