Inese Valtenberga

Kandavā vēlētāji visnotaļ aktīvi

Pašvaldību vēlēšanu diena iesākās ar saulīti un tāda solījās būt visa diena. Vēlēšanu iecirkņos un ceļā uz tiem sastaptie ļaudis, uzrunāti teicās – kas jādara, jādara – pilsoņa pienākums jāpilda, būt vienaldzīgiem un malā stāvēt, nav īstā reize, jo kā nekā pašu izvēle jau ietekmēs kā novadā dzīvosim un tālāk attīstīsimies.

Pašvaldību vēlēšanu diena iesākās ar saulīti un tāda solījās būt visa diena. Vēlēšanu iecirkņos un  ceļā uz tiem sastaptie ļaudis, uzrunāti  teicās – kas jādara, jādara – pilsoņa pienākums jāpilda, būt vienaldzīgiem un malā stāvēt, nav īstā reize, jo kā nekā  pašu izvēle jau ietekmēs kā novadā  dzīvosim un tālāk attīstīsimies.

Kandavas novadā pavisam  iekārtoti  septiņi vēlēšanu iecirkņi – divi pilsētā un pa vienam katrā no novada pagastiem. Novadā kopumā reģistrēti 7503 balsstiesīgo iedzīvotāju, no kuriem līdz vēlēšanu dienai jau bija novēlējuši  520  jeb (6,93%). Kā informēja Kandavas novada vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētājs Didzis Zeibots, apmeklētāji, citviet  mazāk, citviet vairāk jau pirmajās rīta stundās devušies pie vēlēšanu urnām savu izvēli izdarīt. Kā liecina Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā apkopotie dati, dienas vidū  novadā kopumā  bija novēlējuši 1195 vēlētāji (15.93% ).  Cēres pagasta vēlēšanu iecirknī   iedzīvotāju rindas vēlēšanu iecirknī  gan neveidojās, bet ļaužu  kustība bija vērojama visu laiku.

Visdarbīgāk darbs ritēja Kandavā 861. vēlēšanu iecirknī, sporta hallē, kur  bija reģistrēti 3354 vēlētāji. Astoņos vakarā, divas stundas pirms vēlēšanu iecirkņu slēgšanas Kandavas novadā bija nobalsojuši 2388 vēlētāji ( 31.83%), bet pieplusējot balsis līdz vēlēšanu dienai, pavisam  līdz 20.00 novadā nobalsojuši 2908  vēlētāji (38,76%).

Pēc CVKapkopotajiem  datiem procentuāli,  mazliet atpaliekam no valsts vidējā rādītāja, kas ir 42.17% un tai pat laikā šobrīd vēlētāju aktivitāte ir 35.87%.

Komentāri

  1. Aitas tomēr atradās .
    lielā puse no balstiesīgajiem vispār negāja un es to skaitā!
    Un ko tad ievēlēja atkal ,tos pašus lupatlašus ,kuri bez nodokļu maksātāju naudas pat ubagot nav spējīgi ,jo pieraduši būt krējums ,lasi ,virca!:))))

  2. Paganam .Tagad jau tikai sāksies šeptes viss būs pa jaunam jauna valdība spalvas pa gaisu sameklēs vecas Raganas un viss notiksies

  3. Paganam es jau norauj kumosu ik mīļu brīdi sis jau tikai kartējais metiens,kas tad jau ir saķerts… Fredis var ko saķert …??? vins taču ir neveikls….

  4. Paganam tagada vares redzet kas ko tirgos kandava vai tie pasi vai citi…!!tad mēs manīs kam tas velešanas nakusas par labu tam aitām vai neaitam vai tiem dzeroņiem kas vēlēsanu diena visi bija izlīdusi no visam pakšiem iebalsot To mūsu galvu

    1. Kāpēcīt, kurš tad īsti ir/būs Kandavas galva? Grūti jau sasaredzēt no tālumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *