Jauniešus aicina pieteikties biznesa plānošanas konkursā

Lai veicinātu jauniešu radošumu, sadarbības un plānošanas prasmes, kā arī iesaisti mūsdienu ilgtspējas izaicinājumu risināšanā, jau piekto gadu notiks biznesa plānošanas konkurss “Biznesa skices”. Līdz 22. janvārim skolēnu un studentu komandas no visas Latvijas aicinātas pieteikties konkursam, ko organizē Swedbank sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centru. Pērn no Kurzemes konkursā “Biznesa skices” piedalījās 45 komandas.

 

Pagājušogad konkursam pieteicās 351 komandas jeb 1037 dalībnieki no 26 Latvijas novadiem. Visplašāk pārstāvēta bija Rīga ar 117 komandām. Savukārt, no Kurzemes pērn konkursā piedalījās 45 komandas. Turklāt pusfinālā iekļuva piecas komandas – 3 komandas pamatskolu grupā no Tukuma 2. vidusskolas un Ventspils Pārventas pamatskolas, vidusskolu grupā 1 komanda no Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas, augstskolu grupā 1 komanda.

 

Konkursā “Biznesa skices” var pieteikties pamatskolu (7.-9. klašu), vidusskolu (10.-12. klašu skolēni un profesionālo vidējo izglītības iestāžu 1.-4. kursa audzēkņi), kā arī augstskolu (bakalaura un 1. līmeņa studiju programmas studenti) komandas. Aicinātas pieteikties gan komandas, kam jau ir savs skolēnu mācību uzņēmums vai biznesa ideja, gan tie, kuriem to vēl nav. Tā ir iespēja jauniešiem darboties biznesa videi pietuvinātos apstākļos un izmēģināt noderīgus rīkus un platformas, kā arī pārbaudīt savas biznesa idejas potenciālu un dzīvotspēju, jo visas idejas vērtēs ne tikai ekspertu žūrija, bet arī potenciālie klienti. Šogad īpaši gaidītas ir biznesa idejas, kas risina iedzīvotāju vajadzības ilgtspējīgā veidā, rūpējoties par planētu un cilvēkiem.

 

Starp iepriekšējo gadu finālistiem bijuši tādas biznesa idejas kā vietnes kodēšanas apguvei, podi, kas aplaista augus, attīstošās koka konstrukcijas bērniem, ēšanas instruments ar stabilizatoru cilvēkiem ar veselības problēmām, stends elektroskrejriteņu uzlādei un saslēgšanai, dažādas spēles un lietotnes kvalitatīvai brīvā laika pavadīšanai un jaunu prasmju apgūšanai u. c.

 

Konkurss “Biznesa skices” norisināsies no 3. janvāra līdz 27. martam, kad tiks paziņoti uzvarētāji. Katrā vecuma grupā 1. vietas ieguvēji saņems 1500 eiro, 2. vietas ieguvēji – 1000 eiro, bet komandas, kas iegūs 3. vietu, – 500 eiro pēc nodokļu nomaksas.

 

Vairāk par pieteikšanos un konkursa norisi uzziniet šeit.

 

Komentāri

  1. Vai viņi tās biznesa idejas nezags? Citādi es kā students aprakstīšu sēņu biznesam vajadzīgo telpu, aprīkojuma, substrātu sarakstu un pēkšņi kāds cits to ideju realizēs, lai gan pats universitātē nav mikrobioloģiju nav studējis.
    Būtu labi ja jauniešus vairāk atbalstītu. Tikai par 1500€ tu pat UV boksu micēlija uzsēšanai nevarēsi nopirkt. Un no UV boksa nav jēgas, ja tev nav laboratorijas telpu.

  2. Žēl, ka man angļu valoda nav dzimtās valodas līmenī. Žel, ka neesmu absolvējis ķīmijas tehnoloģiju bakalaura līmenī ar ievirzi organiskajā ķīmijā. Tā es strādātu ārzemēs, kādā Durex rūpnīcā, kur ražo lubrikantus un gumijas peņus. Lai gan arī mikrobiologi ir vajadzīgi, jo intīmo kosmētiku testē uz šūnu kultūrām. Kādam taču termoskapjus ar šūnu kultūrām ir jāapkalpo un barotnēs vajadzīgos audus ir jāpārsēj. Tā kā dzīvē var gadīties visādi.

  3. «Biznesa plānus, kuru produkti vai pakalpojumi var tikt uzskatīti par nepiemērotiem bērnu un jauniešu auditorijai, žūrija var izslēgt no tālākas dalības konkursā.» tātad piepelnīšanās kopā ar draugiem onlyfan.com vietnē netiek te izskatīta. Žēl.

  4. Atkal Skolniekzellū gaudo!
    Taisni jābrīnās, ka šoreiz nav piesaucis savu galveno lepnumu nabadzību.
    Ej strādāt noderīgu darbu, tad nebūs jāgaudo!

    1. 2022 saka: 09.01.2024 21:53 RTU laikā es strādaju Maximā par kasieri. Rezultātā mani 2. kursā no ķīmijas tehnologiem RTU MLĶF izmeta. Tā, lūk. Vai zināji, ka no 75 RTU budžeta grupas ķīmiķiem – ķīmijas tehnologiem, kas uzsāka studēt 2018./2019. m.g. Izlidoja 55 cilvēki. Tas pie nosacījuma, ka visiem šiem cilvēkiem vidējās izglītības posmā sekmes bija ir 7,5 ballēm. Un tām studiju vietām ir 3 līdz 4 cilvēku liels konkurss. Ir vien 20 absolventu. LU ĶF ir virs 40 absolventu, lai gan studijas uzsāk vien 70 budžeta grupas studentu. Un LU DAC (Dabas māja) uz 2018./2019. gadu bija krietni modernāka ēka nekā RTU MLĶF. Nu, RTU blakus savai ĶF ēkai uzcēla laboratoriju māju (piebūvi). Un ko tas dod? Tāpat studentus met laukā. Bet Cēsu RTU filiālē māca vien dizainerus, ekonomistus un datoriķus (datortīklu administrātori, ja nemaldos). Īsto inženieru RTU Cēsu filiālē praktiski nav. Un es no pieredzes saku:” Darbs un pilna laika klātienes dabaszinātņu vai inženierzinātņu studijas ir nesavienojamas lietas.”. Humora pēc ekonomistu jeb RTU inženierekonomistu studiju kursos ar ieviest augstāko matemātiku 15 KP apjomā, vispārīgo fiziku 12 KP apjomā, fizikālķīmiju 8 KP apjomā un inženiergrafiku 5 KP apjomā. Un Latvijā RTU ražošanas ekonomistu skaits saruks līdz 0. Jo dabas zinātņu programma ķīmijā, kas tagad RTU ir slēgta, viss kurss izkrita līdz 3. kursa pavasarim, bet programma ir četrgadīgā. Latvijā ir par daudz humanitāriju. Un eksaktajiem studentiem nav jābraukā no Cēsīm uz Rīgu, bet bezmaksas ir jāstudē Cēsu RTU vai Cēsu LU filiālēs. Cēsīs ir jābūvē laboratoriju māja, kur docē bakalaurus. Diemžēl Cēsu skolotājiem ir tikai pedagoģiskais bakalaurs. Viņiem 1,5 gadus ir jāpastudē pie dabaszinātniekiem bakalauros un 2 gadus dabaszinātņu maģistros, tad arī vietējie skolotāji varēs, ko docēt. Piemēram, bioloģijas skolotāji LU apgūst vien A daļas biologu pamatkursus. Bet B daļas kursus viņi neapgūst. Problēma ir kā uz vietas nav pasniedzēju un laboratoriju, kur studenti var mācīties. Tad arī varētu vienu dienu nedēļā strādāt Priekuļu zinātniskajos institūtos par 8 eiro bruto. Bet. Man no Cēsīm uz Rīgu ir jābraukā uz LU DAC katru mācību dienu. Kojām naudas nav. Un pa vasaru Biologiem ir Kolka: Kolkas prakšu bāze. Tur var pa mežiem, pļavām, upēm vazāties. Un atzīmes pelnīt. Ģeogrāfiem arī ir līdzīgi. Un reti kurš darba devējs tevi pa vasaru uz 1,5 mēnešiem ņems specialitātē.

  5. Ja tev augstākais sasniegums ir Maxima krāvējs, tad no commemts.
    Ej strādāt par elektriķi, galdnieku, apkures iekārtu automātikas speciālistu, tie ir daži no kārtīgiem amatiem. Bet tu kaut ko grābsties par austāko izglītību, būs par vienu tukšpaurainu dunduku vairāk, kurš noderīgs tikai par Maxima krāvēju, toties ar diplomu.

    1. 2022 saka: 10.01.2024 09:55 Tavos vārdos kasieris pārtop par krāvēju. Bet mikrobiologs no LU pārtop par elektriķi, galdnieku, apkures iekārtu automātikas speciālistu. Bet augstākā izglītība tev skaitās tukšpaurība. Pasaki to, lūdzu, tieši sejā Cēsu novada deputāta un n-tajos valsts amatos strādājošā Jura Žagara dēlam Matīsam Žagaram, kurš ir Japāna ieguvis doktora grādu hidrobioloģijā. Šaubos, ka Žagars juniors ir strādājis Maximā. Toties viņš ir zaļais biologs ar ārzemju doktora grādu, kuram ir pieredze darbā Cēsu novada domes komisijās, un kurš pilda vides apsekošanas valsts pasūtījumus. Talants. Tu man saki, ka strādāt vajag. Bet es saku, ka vidusskolā pa vasaru es strādāju un ka RTU laikā pa vasaru es strādāju. Bet ko gan tas man iedeva? Vai es kļuvu par inženierķīmiķi? Nē. No nabadzības es neizrāpos. Taču tagad es trešajā kursā mācos balto bioloģiju. Vel man būs jāmaksā LU par kredītpunktu pielīdzināšanu, lai manus RTU apgūtos KP iekļautu LU diplomā kā C daļas kredītpunktus.

  6. Vienmēr esmu teicis, ka talantīgiem vecākiem ir talantīgi bērni.
    Tev no katras šūnas lien laukā skaudības gēns pret talantīgajiem un veiksmīgajiem.
    Nu bet partijnieku netīro trauku novācējiem, tiem sanāk tādi paši trauku mazgātāji.
    Nosaucot tevi par Maxima krāvēju, es tevi paaugstināju amatā, jo tam ir jāprot vadīt elektrokārs, rīkoties ar pneimatisko palešu pārvadātāju.
    Vai ieguvi autovadīšanas tiesības?

    1. 2022 saka: 10.01.2024 15:20 Par elektrokāru neesmu dzirdējis. Par palešu ratiem (roklu) esmu dzirdējis. Bet man tas nerūp.

  7. Ko darīsi, kad iegūsi diplomu?
    Tad droši vien kvieksi, ka tev pienākas bezmaksas dzīvoklis ar bezmaksas komunālajiem maksājumiem, jo skaitīsies nenovērtējams speciālists, vismaz pats tā uzskatīsi, kaut neko jēdzīgu darīt joprojām nepratīsi…

    1. Stādāšu specialitāte kā mikrobiologs vai biotehnologs, jo man ir daudz apgūtu KP no RTU. No savas pieredzes es varu teikt, ka darba devēji nozarē studentus darbā negrib redzēt. Vienkārši viņi ignorē CV, kad to atsūta. Lūdzu, māci jēdzīgām lietām citus, nevis mani. Latvijā ir pietiekami daudz ierēdnīšu un uzņēmēju bērnu, kuri studē Latvijas augstskolās. Māci viņus. Bet nabagos neaiztiec.

  8. Skolniekzellū jeb Skolniekasatrū, kā sokas ar autovadītāja tiesību apguvi?
    Padomā, cik eleganti būtu, kad varētu iesēsties fātera Opel Omega- visa tava kolchoza pie veikala dirnošā klientūra atvērtām mutēm ar skaudību vērtos tevī, kad tu šiem slaidi aizlaid garām.

    1. 2022 saka: 11.01.2024 11:48 Manai ģimenei nav auto. Tēvam ir divi insulti un astma smagā formā. Viņam ir 68 gadi un 2. grupas invalitāte uz mūžu. Lūdzu, nesmejies par manu tēvu.

    2. 2022 saka: 11.01.2024 11:48 Nu, mans tēvs pēc smaga un veselībai kaitīga darba “Cēsu Būvniekā” mūrēja / restaurēja akmens mūri kapos (tagadējā Cēsu novadā). Smuks darbiņš paveikts. Vienīgi šis darbs viņam darba stāžā negāja. Tagad manam tēvam muguras skriemeļi ir čupā. Ir sāpju lēkmes, līdz vien Skudexa, ko izraksta ģimenes ārsts. Vācijā operē muguras skriemeļus. Operācija maksā 12 000 eiro par vienu skriemeli, ja neskaita rehabilitācijas izdevumus. Ironiski, kā pēc šā darba manai ģimenei bija trūcīgās ģimenes statuss, bet skolā brīvpusdienas atteica. Sekmes man bij labas. Ja 9. klasē es ieguvu 31. vietu Valsts bioloģijas olimpiādē. Un 11. klasē bija 2. vieta novada ķīmijas olimpiādē Cēsu novadā. Varu teikt godīgi, Cēsu Valsts ģimnāzijā un Cēsu Draudzīgā aicinājuma ģimnāzijā ir zems līmenis ķīmijā. Ar RTU inženierzinātņu vidusskolas talantiem tur nav ko salīdzināt. Normālos apstākļos trūcīgam lauciniekam nespīdētu 2. vieta novadā. Un 1. vietas ieguvējs nebija diži labi labāks par mani, tāpat netika Valsts olimpiādē. Nabagos valsts neatbalsta. Lai strādātu laboratorijā vai ražošanas cehā nevajag autovadītāja tiesības.

    3. Firmā pie Jura Siņelobova daudzi celtnieki kļuva par invalīdiem. Varbūt Jura Siņelobova mazbērni nāks strādāt pie manīm, es kā ķīmiķis ar puspabeigtu diplomu garantēju, ka darba apstākļi no manas puses būs maksimāli nedroši un ka arī viņiem būs iespēja kļūt par invalīdiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *