Kandavā uzstādīta kaķu mājiņa

Lai iedrošinātu kaķu draugus, tiekam aicināti aplūkot nesen kā tapušo mājiņu kaķiem Kandavā. Tai ir vairāki, ar sienu izklāti dzīvoklīši, sava ēdamā zona, apkārt koki, kuros uzskriet briesmu gadījumā, piemēram, ja garām nesas kāds savā vaļā palaists suns vai ciemos atnāk lapsa.

Lai iedrošinātu kaķu draugus, tiekam aicināti aplūkot nesen kā tapušo mājiņu kaķiem Kandavā. Tai ir vairāki, ar sienu izklāti dzīvoklīši, sava ēdamā zona, apkārt koki, kuros uzskriet briesmu gadījumā, piemēram, ja garām nesas kāds savā vaļā palaists suns vai ciemos atnāk lapsa. Un kaut arī iesākumā bijušas pamatotas šaubas par to, vai maz minči tik tālu no ierastajām barošanās vietām nāks, svarīgākais izrādījies personības faktors – tie seko cilvēkiem, kas viņiem ikdienā palīdz, kas baro, sterilizē, noglauda muguriņu.

Ceļš no kaķu mājas ieceres līdz rezultātiem gan nav bijis rozēm kaisīts. Kā stāsta Kandavas novada iespēju fonda vadītāja Signe Ezeriņa, šim mērķim labdarības akciju noorganizējuši jau pirms gada. Tobrīd bijusi doma tādu uzstādīt Ozolu ielā, kur ir visvairāk daudzdzīvokļu namu un kur jau tāpat tā sauktie klaiņojošie kaķi tiek baroti. Bet tad tikai sācies! Neskaitot atsevišķu iedzīvotāju protestus, izrādījies, ka šāda kaķu mājiņa citu starpā būs arī ”nelikumīga”, jo Pašvaldības saistošie noteikumi aizliedz piebarot savā vaļā klīstošos minčus. Tika rosinātas izmaiņas noteikumos, un ne bez aizķeršanās, tomēr beigu galā deputāti apstiprināja šādu “izņēmuma gadījumu”: ja ir konkrētas vietas, kā, piemēram, kaķu māja, kur dzīvniekus barot, tas vairs nav administratīvi sodāms pasākums. Par Ozolu ielu kā labāko vietu mājiņas uzstādīšanai gan domē nav bijusi vienprātība, tāpēc nolēmuši mainīt tās atrašanos vietu – uzstādīt to netālu no Kandavas lauksaimniecības tehnikuma kopmītnēm, kur, starp citu, pēc pašu iedzīvotāju iniciatīvas jau pirms tam bijusi improvizēta mītne minčiem, lai būtu kur ziemas spelgonī patverties.

 

Vairāk lasāms otrdienas, 4. decembra, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

 1. PAR ŠO ZIEMSVĒTKU dāvanu kaķīšiem, ir mums jāpasaka liels paldies Kandavas iedzīvotājām ,patriotēm,sievietēm ar lielo burtu GUNAI KRAUCEI UN ANDRĪTEI NO PIRMAJĀM DIENESTA VIESNĪCAS KOPMĪTNĒM. Lai VAIRĀK BŪTU TĀDI CILVĒKI STARPMUMS.

  1. Ezeriņa lielu iespēju palaidusi garām. Vajadzēja pieaicināt TV un safilmēt veselu sezonu jaunam šovam – “MM (minči miskastnieki) lauku sētā”. Sākt ar to kā miskastniekus lovī pa Kandavu un nogādā lauku sētā…. un paralēli vēl var vienu šovu piefilmēt- jaunu kulinārijas šovu. Labākā pavārmakslas speciāliste varētu demonstrēt kā pagatavot izsmalcinātas kaķu maltītes no zefīriem un kaķu cepumiem….:)))))

 2. Paldies visiem labajiem cilvēkiem, kuriem rūp ne tikai sava labklājība, bet arī mājdzīvnieciņu!
  Gaišu Ziemassvētku gaidīšanas laiku MUMS VISIEM!!!

 3. Drausmas, nezin gan no kurienes tad tie kaķi uzrodas, ka tik nav pie vainas cilvēks?Un citiem sirds mēdz būt īstajā vietā. Man vairāk traucē tie nodzērušies veči ar piečurātām biksēm, no tiem smaka daudz vairāk.

 4. Redz kā ir, ja esi deputāts, tad visas iegribas un untumus var zibenīgi sakārtot un mainīt noteikumus kā pašam gribas… Varbūt kāds grib atvērt Kandavā bordeli? Ta tik uz domi prom… Deputātiem cilvēks nav pirmajā vietā…

 5. pie bezsaimnieku kaķu savairošanās jau cilvēki paši vien vainīgi. Tie kas ir atbildīgi, jau savus mājdzīvniekus aprūpē mājās, tie, kas tādi nav, palaiž lai klaiņo, ut.t.Un par dzērājiem ar piečurātām biksēm es piekrītu Zentai, tas ir vēl riebīgāk!

 6. Ja esi paņēmis kaķi, tad par to ir jārūpējas, tas ir ne tikai jābaro un jāapčubina, bet arī jānovērš to nekontrolēta vairošanās, tos sterilizējot vai ar senču metodi sūtot jūrskolā.
  Pagaidām ar kaķiem valda pilnīga bezatbildība, gan no bezatbildīgo saimnieku puses , gan no garīgi slimo kaķu piebarotāju puses.

  1. Pilnīgi piekrītu. Šādi situācija netiek risināta, bet tikai uz laiku atlikta… Lai saturās tehnikumieši, kuriem tas viss būs jāpacieš. Kaķi un to radītā nekārtība, t.sk, izkārnījumi un ēdienu paliekas, smakas, nebūs vienīgā problēma. Citu pašvaldību pieredze rāda, ka šīs vietas iemīļo arī putni – vārnas, kovārņi u.c.līdzīgie. Kandavas kaķu mīļotāji nolēmuši radīt paši savus jaunus grābekļus, uz kuriem uzkāpt…

 7. Reizēm dzirdamas runas , ka kaķu sterilizācija esot dārgs prieks, tāpēc mīluļi turpina nekontrolēti vairoties.
  Ja persona nevar atļauties sterilizēt savu kaķi, tad kaķis šai personai nedrīkst būt, un par šīs normas neievērošanu persona ir jāsoda.

 8. Te nav runa par vecumu, bet šķiru.Ja cilvēks visu mūžu notrallinājis un turpina to darīt, tad sociālajam dienestam jāpalīdz, utt. Pie kaķiem vainīgs ir cilvēks, bet tie nevar aiziet uz sociālo dienestu pēc pabalsta.Tātad kāds cits palīdz tiem, kuri sevi nevar aizstāvēt. Galu, galā, ne jau no meža viņa ir atnākuši!

 9. Kaķi taču pēc savas būtības ir gaļēdāji, tātad, lai šos parazītus pabarotu, ir jāizaudzē un pēc tam jānomušī citi daudz smukāki dzīvnieki. Interesanti ko par šo jautājumu domā perversi zaļi domājoši indivīdi.

 10. Var saprast, ka tev nekad nav bijis kaķis, ja vari rakstīt tādas stulbības!!!
  Ja noķers kādu peli, tad tas būs tikai pozitīvi!

 11. tev – ārprāts…
  Nezināju, ka Jūsu kaķis ir veģetārietis (iespējams pat, ka vegāns) un neštopē iekšā liellopa vai cūkas miesu. Jauki ja tā.

 12. Jums tiešām žēl, ka kaķīšiem ir, kur apmesties? Un nevajag pārspīlēt ar smirdēšanu un zivju galvu mētāšanos. Pat Rīgā ir šādas mājiņas un nevienam netraucē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.