Atbalstīsim bērnus Bangladešā

Bangladeša ir viena no trūcīgākajām valstīm pasaulē, kurā vairāk nekā 1,3 miljoni nepilngadīgu bērnu ikdienā strādā darbos, kas klasificējami kā īpaši bīstami veselībai un dzīvībai.

Bangladeša ir viena no trūcīgākajām valstīm pasaulē, kurā vairāk nekā 1,3 miljoni nepilngadīgu bērnu ikdienā strādā darbos, kas klasificējami kā īpaši bīstami veselībai un dzīvībai.

Lai pievērstu lielāku starptautiskās sabiedrības uzmanību dramatiskajai situācijai Bangladešā un bērnu tiesību pārkāpumiem, «Hesburger» uzsāk starptautisku labdarības projektu «Uzdāvini Bangladešas graustu bērniem nākotni!», aicinot bērnus Latvijā ar sveicieniem zīmējumu veidā simboliski atbalstīt bērnus Bangladešā.

Bangladešā bērnu nodarbināšana bīstamos apstākļos ir ikdiena

Bangladeša atrodas Āzijas dienvidos un tā, līdzīgi kā citas šī reģiona valstis, ir ļoti nabadzīga. Vairāk nekā 80% ģimeņu dienā iztiek ar mazāk nekā 3 dolāriem. Bangladešā 7,4 miljoni bērnu ir spiesti strādāt, visbiežāk bīstamos apstākļos un par mazu algu, tā dienu no dienas palīdzot pelnīt iztiku savai ģimenei.

Statistikas dati liecina, ka katrs piektais bērns vecumā no 5–14 gadiem ir nodarbināts, un tikai ceturtā daļa no viņiem iet skolā. 55% bērnu Bangladešā sasniedz tikai pamatskolas piekto klasi, bet miljons bērnu nekad nav gājuši skolā, jo lielāko dienas daļu ir spiesti strādāt.

Graustu rajona skola atver durvis uz nākotni

Lai atbalstītu Bangladešā dzīvojošos bērnus, «Hesburger» aicina ģimenes ar bērniem līdz 21. decembrim atnest uz jebkuru no 32 «Hesburger» restorāniem Latvijā zīmējumus, kas ar starptautiskas organizācijas FIDA starpniecību tiks nogādāti bērniem Bangladešā. Vienlaikus par katru atnesto zīmējumu «Hesburger» turpinās sniegt materiālo palīdzību pērn Bangladešas galvaspilsētā Dakā uzņēmuma uzceltās skolas audzēkņiem, nodrošinot bērnus ar modernu un drošībai atbilstošu rotaļu laukumu.

Arī Latvijā ir sociāli maznodrošinātas ģimenes, tomēr Bangladešas situācija ir daudz nopietnāka, pārkāpjot bērnu jebkādas tiesības. Piemēram, iztikas dēļ bieži tiek nodarbināti pat pirmsskolas vecuma bērni. Aicinām ikvienu iesaistīties  labdarības projektā un ar savu sveicienu iepriecināt Dakas skolas audzēkņus. Tikai kopīgiem spēkiem ir iespējams pievērst uzmanību bērnu tiesību pārkāpumiem šajā valstī un sniegt tiem nepieciešamo palīdzību izglītošanā, kas var palīdzēt samazināt nabadzību valstī.

Lai sniegtu Dakas pilsētas bērniem iespēju iegūt izglītību, 2011. gadā uzņēmums «Hesburger» uzcēla 7 stāvu skolas ēku, kurā šobrīd mācās 280 audzēkņi. Sadarbībā ar labdarības organizāciju FIDA šiem bērniem tiek nodrošināta pajumte, uzturs un mācību materiāli pamatiemaņu – lasīšanas, rakstīšanas un rēķināšanas – apguvei. Savukārt līdz šī gada beigām ir plānots izveidot vēl 100 jaunas mācību vietas, lai izveidotajā skolā varētu mācīties jau 380 audzēkņi.

Par spīti šķietami bezcerīgai situācijai, Bangladešas bērni priecājas par dzīvi un smaida tikpat daudz, cik viņu nodrošinātie vienaudži citās valstīs. Tāpēc labdarības akcijas viens no mērķiem ir ar vecāku un skolotāju palīdzību izstāstīt Latvijā dzīvojošajiem bērniem par situāciju Bangladešā, par to, ka ir valstis, kurās bērni dzīvo daudz sliktākos apstākļos nekā Latvijā, tiesību ziņā ir neaizsargāti un cik svarīga loma nabadzības mazināšanā ir izglītībai.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *