24. un 25. februārī Latvijas Televīzijā Ukrainai veltīti ziņu speciālizlaidumi un labdarības koncertu tiešraides

Apritot gadam kopš visaptveroša Krievijas iebrukuma Ukrainā, 24. un 25. februārī Latvijas Televīzijas (LTV) ēterā LTV1 un LTV7, kā arī LSM.lv un RUS.LSM.lv – ziņu speciālizlaidumi, tiešraides no labdarības koncertiem, kā arī dokumentālā filma.

Piektdien, 24. februārī, LTV1 plkst. 10.00 pārraidīs tiešraidi no Brīvības laukuma “Bez Tevis nav uzvaras”. Asinsizliešana Ukrainā turpinās, un ukraiņi ik dienas varonīgi cīnās par savas valsts neatkarību. Tāpēc Latvijas Pilsoniskā alianse kopā ar domubiedriem aicina solidarizēties ar Ukrainas tautu un 24. februāra rītā pulcēties mītiņā, paužot savu atbalstu Ukrainai un nosodot Krievijas agresiju.

Plkst. 18.35 tiešraidē būs skatāms LTV Ziņu dienesta veidotais raidījums “Gads, kas sākās 24. februārī. Krievijas 2022. gada iebrukums Ukrainā”, kurā analizēs gan iebrukuma sākumu un gaitu, gan Rietumvalstu reakciju un Krievijas turpmākos nodomus. “Lai gan teju ar pulksteņa precizitāti tika noteikts sākums 2022. gada 24. februāra Krievijas iebrukumam Ukrainā, daudzi līdz pēdējam neticēja, ka tas notiks. No pirmās kara dienas izskanējušas arī daudzas prognozes par to, cik ilgs būs šis karš, kādus pavērsienus tajā gaidīt un kad tas varētu beigties. Rietumu sabiedrībai nav jautājumu par to, kā tas varētu beigties, jo visi ir vienisprātis – Ukrainai jāuzvar!” – pauž LTV Ziņu dienesta galvenā redaktore Dagnija Neimane-Vēvere. Cik droši varam būt paši un vai sagaidīsim adekvātu Krievijas pastrādāto kara noziegumu izvērtēšanu un taisnīgu tiesu? Par to LTV ziņu dienesta komanda sarunāsies ar eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, bijušo NBS komandieri Juri Maklakovu, ģenerālprokuroru Juri Stukānu, ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču un vēl citiem viesiem. Tāpat arī raidījumā piedalīsies cilvēki, kuri aktīvi iesaistās atbalsta sniegšanā Ukrainai savu iespēju robežās – pinot maskēšanās tīklus, adot zeķes, taisot ierakumu sveces –, būs arī mūziķi Katrīna Gupalo un Andrejs Osokins. Tiešraidi vadīs LTV Ziņu dienesta žurnālisti Anda Boša un Jānis Geste. Pēc tam plkst. 20.00 raidījums “Panorāma” ar speciālām reportāžām no Ukrainas.

Plkst. 21.00 – tiešraide no labdarības koncerta “Veltījums Ukrainai”. Atjaunotā Rīgas cirka arēnā notiks labdarības koncerts “Veltījums Ukrainai”, iezīmējot vienu gadu Ukrainas cīņai ar agresorvalsti Krieviju par savas valsts neatkarību un brīvību. Koncertā piedalīsies vairāk nekā 100 Latvijas mūziķi un mākslinieki – Ivans Dorns, Shipsea, Intars Busulis, Abonementa orķestris, GG Choir, Raimonds Tiguls, Cantus Fortis, Vestards Šimkus, Kaspars Zemītis, Daumants Kalniņš, Latvian Voices, Dagamba, The Sound Poets, Staņislavs Judins un Asnate Rancāne, Tautumeitas, Carnival Youth, Goran Gora, Iļģi, RTU vīru koris Gaudeamus, Pērkons, Ukrainas draugi un atbalstītāji. Koncerta veidotāju komandā brīvprātīgi darbojas režisore Inga Tropa, Jānis Strapcāns un Signe Nīgale, mākslinieks Krišs Salmanis, skaņu režisors Andris Ūze, “Uzņēmēji mieram” dibinātāji, draugi un aktīvisti Kristofs Blaus, Jānis Palkavnieks, Laura Skrodele un Ieva Driksna, Rīgas cirka komanda un citi Ukrainas draugi un atbalstītāji. Sadarbībā ar “Ziedot.lv” koncerta laikā ikviens skatītājs varēs ziedot Ukrainai, zvanot pa ziedojuma tālruni 90006968 (4,27 EUR).

Savukārt LTV7 un RUS.LSM.lv 24. februārī plkst. 12.05 raidījumā “Jauna diena” būs skatāmi un klausāmi cilvēkstāsti no Ukrainas un Latvijas, bet plkst. 17.00 – “TČK” analizēs kara norisi un sniegs ekspertu prognozes. Plkst. 18.30 – RUS.LSM komandas veidotā dokumentālā filma “Sieviete un karš” vēstīs par sievietēm, kuras, zaudējušas vīrus karā, tomēr paliek Ukrainā, turpinot audzināt bērnus un kopt gados vecus cilvēkus, neraugoties uz apkārt esošajiem sprādzieniem un krītošajām bumbām. Filmā būs atainoti trīs smagi stāsti par atraitnēm un karu, un dzīvi viņu acīm. Ar Sabīnu, Mariju un Irīnu RUS.LSM komanda satikās Austrumukrainā viņu pašu mājās, kā arī vietā, kur gājis bojā viens no vīriem.

Sestdien, 25. februārī, LTV1 plkst. 12.00 – tiešraide no koncerta pie Rīgas Kongresu nama “Ukrainas brīvībai”. 2022. gada 25. februārī, dienu pēc noziedzīgā Krievijas iebrukuma Ukrainā, mūziķis Ralfs Eilands aicināja kopā Latvijas mūziķus, lai pie Rīgas Kongresu nama, iepretim Krievijas vēstniecībai, ar dziesmu palīdzību izteiktu viedokli pret šo karu. Gads pagājis, ukraiņu tauta varonīgi cīnās par savas valsts brīvību, bet kaujas vēl turpinās. Lai atgādinātu pasaulei, ka jāturpina morāli un finansiāli atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus un armiju, mūziķis Ralfs Eilands arī šogad, 25. februārī, sadarbībā ar Rīgas domi un labdarības organizāciju “Ziedot.lv” aicina Latvijas mūziķus uz labdarības koncertu “Ukrainas brīvībai”. Koncerts sāksies ar koru un orķestra “Rīga” uzstāšanos. LTV tiešraides laikā darbosies arī ziedojumu tālrunis 90006086 (1,42 EUR), un saziedotā nauda tiks pārskaitīta projektam “Gaismu Ukrainai!” – energotaupības iekārtām, kas dod gaismu Ukrainas iedzīvotājiem.

Komentāri

  1. Atbalsti Ukrainas iedzīvojus un Ukrainas valdību, aizstāvot savu dzimto zemi no okupantiem. Ziedo. Ziedot naudiņu var šeit: atbalstabiedriba.lv [lietojot Swedbank bankas kontu, komisijas maksa netiek iekasēta]. Var ziedot 5€, bet var ziedot arī 0,5€. Cik nu kuram tās naudiņas ir. Cik nu kuram ir tā rocība.
   Ar cieņu pret Ukrainas Bruņotajiem spēkiem, Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
   Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

  1. Bet ko no vates (sovjetizētajiem krieviem) var gribēt? Pēc 1991. gada ne visi iebraukušie padomju militāristi no šejienes aizvācās. Daļa (vismaz virs 20 000 no padomju krievijas iebraukušo padomju militāristu) kopā ar savām ģimenēm un radiniekiem (ap +100 000) te palika. Priviliģēto krievu kastas pārstāvji nespēj samierināties ar Latvijas Republikas neatkarību un valstiskumu, bet uz savu atpalikušo krieviju viņi negrib doties.
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁
   Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 1. Слава Україні! Героям слава!
  Ar Slāvu Dievu svētību, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 2. Lai slavēts Jošua! Āmen!
  Ar Slāvu Dievu svētību, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

  1. Skolnieciņš saka: 20.02.2023 12:17 Lūdzu, izbeidz zagt manu segvārdu! Lūdzu, izbeidz zagt manu digitālo identitāti. Tu neesi skolnieciņš. Tāpēc, lūdzu, nelieto nedz manu segvārdu, nedz manu rakstības stilu. Tas, ko tu dari ir zemiski, izbeidz zirgoties. Tas nav smieklīgi.

  2. Skolnieciņš saka: 20.02.2023 12:17 Krievu vate kā sadzird kaut ko par Ukrainu, tā uzreiz metas steigšus cita cilvēka sakāmo marginalizēt, izķēmot un parodēt. Tas ir zemiski un pretīgi. Un tieši tas ir tas, ko tu pašlaik dari. Nedari tā. Labāk lūdz Slāvu Dievus – Dievu Belobogu, Dievu Černobogu, Dievu Jarilu, Dievu Perūnu, Dievu Svarogu, Dievu Stribogu, Dievu Veļesu, Dievu Daždzbogu, Dievieti Māru, Dievieti Makošu, Dievieti Ladu, Dievieti Ļeļu, Dievieti Živu – par Ukrainu un Ukrainais aizstāvjiem! Ukraiņi ir sena, spēcīga slāvu tauta, kuru aizstāv Slāvu Dievi. Lūdz par Ukrainu Slāvu Dievus! Un nezobojies, negories!!!

  1. Un iedomājies, brex, vēl vakcinēts un Kariņ-Levit režīmu arī šim ne pārāk traucē:) Tu galvenais ar žulti neaizrijies!

   1. 🙂 tu vēl aizmirsi galveno/vienīgo pastaldauņu argumentu izspļaut- “kaut kas nepatīk-čemodāns, un Krievija!”

 3. Vārdu salikums ”Atbalstam Ukrainu” ir kā lakmusa papīrs vates identificēšanai.
  Citās jomās vate ir sekmīgi nomaskējusies un neizrāda emocijas, bet Ukrainas pieminēšana vatei izsauc krampjainas konvulsijas.
  #
  Šeit nāk prātā analoģija ar senu anekdoti par sovoku spiegu, kurš iekrita tējas dzeršanas pasākumā, jo dzerot tēju sovoku spiegs miedza aci.
  Mātuškā, dzerot ”čaju” no ”stakana” šamie neizņem lielo alumīnija ”ložku” un, lai neizbakstītu aci ar karoti, acs ir jāpiemiedz.
  Nostrādāja mātuškā ieaudzinātie refleksi un sovoks iekrita.

  1. Pēdējo 30+ gadu laikā LV lielākais sasniegums-koka divritenīšu izgudrošana ( padir..o jau neuzskaitīšu, ka tev līdzīgos neķer trieka) jau droši ka aci piemiegt neliek, ne?:D

  2. Tātad atzīsti, ka mums ir koka divritenīši.
   Savukārt, tavā pa-raškā nav spējīgi saražot pat naglas, tējas paciņu papīru un kases aparātu papīru, to izbrīnījusies paziņoja tava matvijenko.
   Ceru, ka zini kādu amatu ieņem matvijenko, jo tev no galvas ir jāzina visi pa-raškas politbiroja ”čļeni”(locekļi).

  3. Un vēl, tava leksika par dzīvošanu ”sokolādē” ir zeku termins, bet tas jau visiem ir zināms, ka pa-raška ir zeku valsts, jo tur neeksistē likuma vara, tur visu nosaka zeku ”poņaķijas”.

 4. Kur tik kritiski – es apbrīnojami dažādi protu pasūtīt, ja vajag. Bet ar vati jau parasti nav vērts pat rokas smērēt. Apdauzītu jau vairāk neapdauzīt:)

  1. Pasūtīt visi prot..Augstāk izteicies radījums XTC ari prot bez argumentiem rakstīt demagoģiju:D Jautājums paliek atklāts- vai savas domas galvā ir? jebšu ir tikai divas rievas? Pirmā-Čemodāns un Krievija! Otrā-Mēs esam šokolādē, bet pie visa vainīga krievija!
   Kapēc man liekas, ka ari tu domā, ka pastaldauņi ir sinonīms latviešiem, nevis atsevišķai “šauro pierīšu” sugai?:)

   1. Man grūti saprast to mehānismu, bet pieredze liecina, ka visvairāk propagandas ķertie nez kadēļ iedomājas, ka ir, aš, ku oriģināli un vispār kaut kādi tur augstāko sfēru domātāji:) Tu – uzskatāms piemērs. Vēl tik pabļauj: mums taču Latvijā bēēērniņi bada mirsts, a te redz, maitas, ukraiņiem mēģina palīdzēt. Kā jau te kolēģis minēja – vatei nenoslēpties – pats sevi nodos ar tām štancētajām gaudām.

 5. 😀 Ko arī vajadzēja pierādīt-NEKĀDU argumentu-tikai saukļi un iepotētas frāzes. Pastaldaunisms-tā ir diagnoze, kas nav ārstējama..

  1. Nemanu, ka tu būtu uzdevis kādu jautājumu. Argumenti tieši par ko? Par to, ka tu vate? Vecīt, tev jau nemaz nav jāpiepūlas – tāpat viss skaidrs. Ienāci te ar kāju pa priekšu, ievēmi, ka ukraiņiem palīdzēt slikti (starp citu, bez argumentiem!) un turpini tik atgremot “īpaši īpašo cilvēku grupās“ salasītas frāzes. Bērnudārzs kaut kāds:)

 6. Pamuļķīt- vari izkopēt frāzi un man parādīt, kur teikts, ka “palīdzēt slikti”?! Te mēs visi redzam tev līdzīgo radījumu problēmu-jūs tak nedzirdiet, un neredziet! Jums ir viena, vai divas rievas smadzenēs! Ar jums tak runāt-tas ir sevi necienīt!

 7. Un nu es tavu putru kas saucās tavas “smadzenes” vispār salauzīšu. Es esmu anarhists. Man pie dirs.. s kā krievi, tā ukraiņi. Par brīvu Latviju! Lai dzīvo Kurelis!
  Ko nu man darīt?? Arī krāmēt čemodānu? Uz kurieni????

  1. Nav ne jausmas, ko tu tur īsti domā ar to savu ‘anarhismu’:) Un vēl jo mazāk, kāpēc būtu Kureli jāpiesauc. Tas kaut kā tā : ‘Esmu Napoleons!’ ? Ja tā, vecīt, tad tev pie speciālista pēdējais laiks doties. Bet, ja nopietni, man pie kājas tas, kas tev ir pie kājas. Un mēs abi saprotam, ka tu sirdī..vate:)

 8. Latvija iet uz grunti bet jus tik gudri rakstat :)))) kramejiet koferus tauta :)))))) ja jau haholi muk no Latvijas tad neka spidoša šeit nava…….

  1. Tu runā kremlinu leksikā. Tu, protams, gribi, lai latvieši no šejienes pazūd, lai pēctam krievi te varētu saimniekot. Ar prūšiem un Prūsiju krieviem viss izdevās, Kēnigsbergā tagad saimnieko krievi. Vācieši uzsāka prūšu genocīdu, aizliegdami Baltu Dievus, bet krievi pabeidza prūšu tautas genocīdu, nomainīdami katoļu un luterāņu baznīcas pret pareizticīgājām un aizliegdami prūšu valodu, un prūšu valstiskuma pieminēšanu.

 9. Interesanti. Prokremliskais Ansi, vai pamanīji, ka no sākumā okupanti (manis pieminētajā gadījumā vācieši un krievi) aizliedz tautai ticību, tad pēctam arī valodu. Prūši ir baltu tauta, kura dzīvoja Baltu zemju dienvidu daļā. Bet kur prūši ir tagad? Tagad prūšu Kēnigsbergā, kuru patiesībā pēc krusta kariem pārvaldīja vācieši, 21. gadsimtā valda krievi. Un prūšu sev vairs nav, tur nav ko mēģināt glābt. Tie, kas sevi uzskata par prūšiem, lai mācās lietuviešu valodu un tic Baltu Dieviem. Var arī runāt latviski. Ironiski. Lietuviešiem ir tie paši Dievi un Dievietes, kas latviešiem. Palielam tie paši Dievi un Dievietes ar dažiem izņēmumiem. [Komentāra 1. daļa]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *