Ar rozēm matos un pie krūts…

No šodienas līdz pat svētdienai Tukums un arīdzan tukumnieki varēs dzīvoties Rožu pasaulē – tiešā un pārnestā nozīmē, un gūt apliecinājumu Tukuma – Rožu pilsētas – idejai. 11 gadi līdz idejas īstenošanai nav mazs laiks, taču tieši tik daudz gadu vajadzēja, lai īstie cilvēki – kultūras nama direktore Dace Lebeda un salona «Amarants» vadītāja Anita Stikāne – pulcētu ap sevi radošus, uzņēmīgus, zinošus un arī atbalstīt gribošus cilvēkus visā Latvijā.

No šodienas līdz pat svētdienai Tukums un arīdzan tukumnieki varēs dzīvoties Rožu pasaulē – tiešā un pārnestā nozīmē, un gūt apliecinājumu Tukuma – Rožu pilsētas – idejai. 11 gadi līdz idejas īstenošanai nav mazs laiks, taču tieši tik daudz gadu vajadzēja, lai īstie cilvēki – kultūras nama direktore Dace Lebeda un salona «Amarants» vadītāja Anita Stikāne – pulcētu ap sevi radošus, uzņēmīgus, zinošus un arī atbalstīt gribošus cilvēkus visā Latvijā.

Un darītu to visu ar domu, lai Tukums atkal kļūtu par Rožu pilsētu un lai Tukumā notiktu Rožu svētki – trīs pasākumiem, notikumiem, izstādēm un koncertiem bagātas dienas. Un rozes zieds matos vai pie krūts lai būtu parole, pazīšanas zīme un brīvbiļete (koncertos), tāpēc rīkotāji aicina to nēsāt piespraustu visas svētku dienas.

Floristikas konkurss un eksāmeni

Viens no svētku centrālajiem pasākumiem, kas sāksies piektdien 12.00 – ir starptautisks floristu konkurss un floristikas darbu izstāde. Konkursanti dalībnieki skatītājiem šajā dienā rādīs mājas darbu «Iedvesmai» un no 12.30 izstrādās vienu no trim konkursa darbiem par tēmu «Es pārdodu puķes». Tanī pat laikā sešus eksāmena darbus (kolāžu, interjera objektu ar podaugiem, vainagu, galda dekoru, apsveikuma pušķi un līgavas pušķi) darinās Ritas Garaissilas Ziedu kārtošanas skolas 15 absolventi, kuri vienlaikus centīsies nokārtot Amatniecības kameras zeļļa eksāmenu. Tiesa, floristikas konkursā šie audzēkņi nepiedalīsies, taču izstādē šie darbi būs apskatāmi.

Sestdien no 10.00 kultūras namā floristi darinās otru konkursa darbu īpaši Tukumam par tēmu «Bet ar laiku visas rozes…», bet no 13.30 veidos «Pārsteiguma darbu». Ikviens interesents varēs apskatīties, kā top mākslas darbi no ziediem un atbalstīt dalībnieces, turklāt to tapšanas process tiks komentēts. Šīs pašas dienas vakarā 18.00 tiks apbalvoti konkursa laureāti, kā arī izlaidumā tiks sumināti ziedu kārtošanas skolas beidzēji. Savukārt svētdien, 16. augustā no 10.00, kultūras nama lielajā zālē darbus varēs apskatīties un iesaistīties tautas bankā – iemest naudiņu burkā pie tā darba, kurš paticis visvairāk. Svētku rīkotāji iesaka šajās dienās kultūras namā ielūkoties vismaz reizes trīs, lai gūtu iespaidu par katra florista prasmēm, darbu dažādību.

Piektdien 17.00 Dārzkopības biedrībā notiks veco dārzkopju salidojums, 20.00 Brīvības laukumā – Rožu svētku atklāšana (uz to īpaši aicināti tukumnieki, kuru uzvārds ir Roze vai Rozīte) un 20.30 – grupas «Turaidas roze» koncerts. Bez maksas.

Aicina ziedot rožu stādus pilsētai

Visu sestdienu ieliņa pie grāmatnīcas būs atvēlēta rožu tirgum – te pārdos dažādas preces ar rožu simboliku, kā arī rožu stādus. Tieši šajā ielā to varēs iegādāties (cena Ls 3,50), lai pēc tam dāvinātu pilsētai. Katrs pircējs varēs parakstīties dāvinātāju grāmatā.

Visu sestdienu varēs

… izzīlēt nākotni pie čadīgām zīlniecēm Tukuma teātra zālītē (kultūras nama ēkā, ieeja no Lielās ielas);

… fotografēties rozes ziedā

… smaržot rožu smaržas un kosmētiku pie ziedu salona «Amarants»

… sajust gaisā rožu ziedu smaržu…

Kopā veidos rožu vainagu

Sestdien no 10.00 līdz 18.00 ikviens varēs atnest un ievīt ziedus rožu vainagā, kas uz lielas pamatnes tiks veidots Brīvības laukumā. Kad vakarpusē vainags nāks gatavs, to nofotografēs un pēc tam izveidos pastkarti, kuru no vienas puses rotās fotogrāfija ar rožu vainagu, bet no otras puses – to cilvēku paraksti, kas rozes atnesuši. Parakstīties varēs uz tāfeles blakus vainagam. Nekādu ierobežojumu krāsās nav – tas būs raibs un krāsains kā mūsu dzīve, arī rožu garums nav noteikts, tomēr galviņas vien nederēs. Vienīgais lūgums – neraut rozes pilsētas apstādījumos. Rožu vainags būs apskatāms arī svētdien un, domājams, pirmdien, tāpēc tas jāsaudzē. Vainagam gatavam palīdzēs tapt floriste Agra Maulāne, virsvadītāja Anita Stikāne.

Koncerti kultūras namā un Brīvības laukumā

Sestdien kultūras namā uzstāsies folkloras kopa «Pūrs» no Slampes, kultūras nama kolektīvi, puķu bērni no Līgatnes. 15.00 kamīnzālē koncerts «Rožu saksofons», kurā piedalīsies kultūras nama saksofonistu ansamblis Evas Folkbergas vadībā. No 14.00 līdz 15.00 Brīvības laukumā skanēs Tukuma dzejnieku dzeja – īpaši svētkiem radītas rindas par rozēm; pēc ilgāka pārtraukuma, taču īpaši tukumnieku priekam dziedās Agita un Ziedonis, bet viduslaiku rožu dejas dejos Ilzes Paparinskas vadītā kolektīva dalībnieces. No 15.00 līdz 16.00 dziedās mūsu pašu «Punktiņi» un «Saulēniņi» no Rīgas. Savukārt no 16.00 līdz 17.00 Brīvības laukumā tautā iemīļotas dziesmas dziedās kori un vokālie ansambļi – visi aicināti līdzi dziedāt un izvingrināt balsis. Diriģentu nebūs, muzikālo noformējumu gadās Ojārs Vītoliņš.

Senioru dejotāju koncerti

Sestdien Tukumā pulcēsies 450 Latvijas senioru un retro deju kolektīvu dalībnieku (no 32 kolektīviem), kas no 16.00 līdz 18.00 piedalīsies ielu koncertos pie Tukuma ledus halles un Tukuma rajona padomes, kā arī Brīvības laukumā, bet 19.00 piedalīsies koncertā «Baudi ziedošo mirkli – šo dzīvi» Durbes estrādē (ieeja – rozes zieds vai Ls 1,50). Pasākumu vadīs dārznieks Rūdolfs Plēpis, klavieres spēlēs Valdis Zilveris. Rožu ballē pēc koncerta spēlēs grupa «Šņāci, Minna!» (ieeja: rozes zieds vai Ls 1,50)

Svētdien – Rožu ritmi

Svētdien no 10.00 līdz 17.00 kultūras namā būs floristikas izstāde, bet Brīvības laukumā no 12.00 līdz 17.00 – koncerts «Tukuma Rožu ritmi 2008», kurā uzstāsies Tukumā un rajonā zināmi vokāli instrumentālo ansambļu dalībnieki. Tajā piedalīsies Tukuma 2. vidusskolas estrādes ansamblis, grupas «4J», «Naktsputni», «Ainava», «Akmens», Vladimira Lavrinoviča instrumentālā grupa, «Danču spēle» (vadītājs Armands Krievs). Par godu šim notikumam sacerēta īpaša dziesma «Lai skan!». Šīs idejas autors ir Jānis Lindenbaums.

Ar to vēl nebeigsies

Kad svētki būs pagājuši, kultūras nama ļaudis jau domās par nākamajiem – un arī rožu zīmē. Tās būs 10. Kurzemes novada dzejas dienas, kas 13. septembrī norisināsies Tukumā un kurās piedalīsies dzejnieku apvienības no Talsiem, Ventspils, Kuldīgas, Saldus, Liepājas un Tukuma. Dzejnieki runās par maģiju, rozēm un steigu…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *