Valsts policija

Izmeklēšana par noziegumu Kandavā – turpinās

Šonedēļ laikrakstā saņēma informāciju, ka Kandavā vienas dienas laikā konstatēti divi nāves gadījumi, kam iemesls, iespējams, bijusi vardarbība. Par vienu lasītāji satraukušies jo īpaši, jo velk paralēles ar Jēkabpils gadījumu, kur sievieti nogalinājis viņas bijušais dzīvesbiedrs. “Vai tādēļ par to nebija nekādas informācijas?” vaicā mūsu lasītājs.

Sākas «Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa»

No 17. līdz 23. aprīlim visās Eiropas Savienības dalībvalstīs tiek organizēta Eiropas ceļu policijas tīkla ROADPOL akcija “Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa”. Arī šogad Latvija piedalīsies šajā akcijā un nedēļu Valsts policija papildu ikdienas ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas kontrolei, pievērsīs pastiprinātu uzmanību tieši atļautā braukšanas ātruma ievērošanai. Turklāt 21. aprīlī visās akcijas dalībvalstīs norisināsies 24 stundu ātruma kontroles maratons.

Automašīnu sadursmē Tukuma novadā gājis bojā vīrietis

5. oktobrī ap pulksten 11.30 dienā Tukuma novada Engures pagastā uz šaurā un līkumotā autoceļa Valgums-Klapkalnciems septītajā kilometrā, kur līkums veido teju 90 grādu leņķi un pirms tā ir uzstādītas brīdinājuma zīmes par bīstamu pagriezienu, vīrietis vadīja automašīnu «Audi A6» un iebrauca pretējā virziena braukšanas joslā, kur pretī brauca betona maisītājs „Mercedes- Benz”. Kaut arī kravas transportlīdzekļa vadītājs veica avārijas bremzēšanu, no frontālas sadursmes izvairīties neizdevās, kā rezultātā «Audi A6» tika atsviests atpakaļ aptuveni 40 metrus no sadursmes vietas. Ceļu satiksmes negadījumā kravas automašīnas vadītājs guva traumas, un mediķi viņu nogādāja ārstniecības iestādē, savukārt 1986. gadā dzimušais vieglā transportlīdzekļa vadītājs gāja bojā notikuma vietā. Lai noskaidrotu visus notikušā apstākļus, policijā sākts kriminālprocess.

Trīs vīrieši sešās dienās nozog navigācijas ierīces 195 185,32 eiro vērtībā; kriminālprocess nodots kriminālvajāšanai

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki ir savākuši pietiekamus pierādījumus apsūdzības celšanai un kriminālvajāšanas uzsākšanai Rietumzemgales prokuratūrai nodevuši kriminālprocesu par navigācijas ierīču zādzībām no lauksaimniecības tehnikas 11 uzņēmumos un saimniecībās Zemgalē un  vienā uzņēmumā Ķekavas novadā par kopējo summu 195 185,32 eiro.  

Karoga plēsis Tukumā – noskaidrots

Nedēļas nogalē sociālajos tīklos izplatījās video, kurā redzams, kā Tukumā, Pils ielā, kāds vīrietis norauj pie ēkas fasādes izkārto karogu. Kā informē valsts policijas Zemgales reģionālā pārvalde, 21. augustā Tukuma iecirknī tiešām tika reģistrēts nodarījums pret īpašumu, proti, par Latvijas Republikas valsts karoga bojāšanu un karoga kāta nolaušanu. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess un vainīgā persona ir jau identificēta.

Zvejnieksvētki svinēti ar alkoholu un kautiņiem

No 7. līdz 10. jūlijam reģistrēti 69 notikumi, uzsākti 70 administratīvo pārkāpumu procesi, tai skaitā 48 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 2 par velosipēda vadīšanu reibumā un 2 par amatpersonas prasību nepildīšanu, kā arī 3 par sīko huligānismu un 2 par to, ka nepilngadīgie ir lietojuši alkoholu. Pieņemts 1 policijas lēmums par nošķiršanu. Reģistrēti 4 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 3 personas.

Cik izmaksā nepiesprādzēšanās un telefona lietošana pie stūres?

Kā liecina sākotnējā informācija, 14. jūnijā Kandavā, Liepu ielā, vīrietis vadīja automašīnu „Honda Accord” un, transportlīdzeklim atrodoties kustībā, lietoja mobilo tālruni bez brīvroku sistēmas, kā arī šoferis nebija piesprādzējies ar drošības jostu. Policijā par notikušo sākti divi administratīvo pārkāpumu procesi.

Arī zagļiem dārzkopības sezona?

Kā liecina sākotnējā informācija, no 6. līdz 11. jūnijam Tukumā no dārza mājiņas nozagts trimmeris «MTD», četri dārza atpūtas krēsli, dārza šķēres «Fiskar» un citi instrumenti, nojume, motoreļļa u.c. mantas. Nodarīts materiālais zaudējums 350 eiro apmērā. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess. Savukārt laikā no 14. maija līdz 11. jūnijam Tukumā, atzāģējot piekaramo slēdzeni, iekļūts garāžā un nozagts trimmeris «Husqvarna», «Bosch» instrumentu kaste, velosipēds un citas mantas. Nodarīts materiālais zaudējums 650 eiro apmērā. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Tikko ar tiesībām, bet jau reibumā

4. jūnijā Slampes pagastā jaunietis vadīja automašīnu «BMW 320», būdams alkohola reibumā, proti, viņa izelpā tika konstatētas 0,35 promiles. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process. Ceļu satiksmes likumā noteikts, ka transportlīdzekļa vadītājs, kuram mehānisko transportlīdzekļu vadīšanas stāžs nepārsniedz divus gadus, aizliegts vadīt transportlīdzekli, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,2 promiles. Par šādu likumpārkāpumu piemēro naudas sodu no 210 līdz 430 eiro, kā arī atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz sešiem mēnešiem.

Braucot atpakaļgaitā, notriec sievieti Tukumā

31. maijā Tukumā, Zemītes ielā, vīrietis atpakaļgaitā vadīja automašīnu «Toyota RAV4» un nepārliecinājās ar ceļu satiksmes drošību, kā rezultātā uzbrauca gājējai. Negadījumā traumas guva sieviete, kura tika nogādāta ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.