Attēlam ir i;lustratīva nozīme

Cik izmaksā nepiesprādzēšanās un telefona lietošana pie stūres?

Kā liecina sākotnējā informācija, 14. jūnijā Kandavā, Liepu ielā, vīrietis vadīja automašīnu „Honda Accord” un, transportlīdzeklim atrodoties kustībā, lietoja mobilo tālruni bez brīvroku sistēmas, kā arī šoferis nebija piesprādzējies ar drošības jostu. Policijā par notikušo sākti divi administratīvo pārkāpumu procesi.

Valsts policija atgādina, ka par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu, kā arī par tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies, transportlīdzekļa vadītājam piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 30 līdz 70 eiro. Savukārt par tālruņa, piezīmjdatora, planšetdatora vai viedierīces lietošanu, ja transportlīdzeklis atrodas kustībā, izņemot gadījumus, kad tālruni, piezīmjdatoru, planšetdatoru vai viedierīci izmanto brīvroku režīmā, transportlīdzekļa vadītājam piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 25 līdz 100 eiro.

 

Kopumā laika posmā no 13. līdz 16. jūnijam Tukuma policijas iecirknī reģistrēti 49 notikumi, uzsākti 4 kriminālprocesi un 44 administratīvo pārkāpumu procesi.

Apzog jaunbūvi
13. jūnijā Tukumā no būvobjekta nozagti 16 ruberoīda ruļļi. Nodarīts materiālais zaudējums 800 eiro apmērā. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.
Ja gribas iedzert

13. jūnijā Tukumā, Alīnes ielā, veikalā kāda sieviete mēģināja nozagt degvīna pudeli 21,77 eiro vērtībā. Uzsākts kriminālprocess.

Bez tiesībām un steidzīgi
15. jūnijā Pūres pagastā vīrietis vadīja automašīnu «Ford Mondeo» ar ātrumu 118 km/h vietā, kur maksimālais atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h. Tāpat pārbaudes laikā tika konstatēts, ka vadītājam ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums. Policijā par notikušo sākti divi administratīvo pārkāpumu procesi un vīrietim piemērots naudas sods par katru pārkāpumu 40 eiro.
Ziņas sniedza Valsts policijas ZRP

Komentāri

  1. ja skaidraa,tad jaa.ja shmigaa tad kriminallieta.var ari iesedinat uz paris gadiem.bet parasti ja pirma reize tad nee.otrajaa var droshi tur tikt.

  2. aa es tik tagad izlasiju.nu tur kada kluda.par to atrumu ir 40 bet bez pravam gan nav 40.400 varetu but

 1. Ko līdz likums, ka nedrīkst lietot telefonu, katrs otrais sēz pie stūres telefonā

  1. Jaunas sievietes pie stūres ar bērniem aizmugurē regulāri skatās telefonā!Katru dienu braucot pa Tukumu pretī kāda tāda īpatne brauc!Visstulbākais ko esmu redzējis ir,ka māte tur bērnu klēpī!Avārijas situācijā viņa tak to bērnu samīcīs starp sevi un paneli!Tiešām dažai labai galvā skaidas!

 2. Oi tagad tādi hīti redzami, mazs ķipars uzlikts uz velo, vecāki lēnām auzmugurē ar auto, plus telefoni, dzīve izdevusies.

 3. runaat pa telefonu nevar,ja,bet braukt un rakstit piemeram pavadziimi,vai kleepii uz kaajas rekinaat ko kaukulatoraa var,ne? tad ar ko tas atshkiras?vienigi ar to ka runajot pa telefonu es redzu celu visu laiku,atshkiribaa ar to,ja braucot lasu aviizi.tad jau varbut muziku ari nevar klausities.riit burgerus,meklet uz gridas nokritusho udens pudeli ir vel biistamak.nu un ja tu braukaa pa pilsetu kur atrums reizem pat 30 nav,tad n…j man to siksnu vajag.pilns ar avaarijam tukumaa ar sasistam galvam kuriem siksnas nav bijusas.izbraucot arpus pilsetas,jaa,liekam jostu.

 4. Par csn parkapumiem vajadzetu nemt nost automasinas uz kadu laiku, lai pastaigaa kaajaam. Tas loooti disciplinetu autovaditajus.

  1. Tad būtu tukšas ielas! Vajadzētu vairāk policijai kontrolēt vadītājus pie gājēju pārejām,jo pārsvarā sievietes nestājās,tupi blenž virsū un brauc,laikam grūtības ar uzsākšanu.

   1. Nu gajeji nav labaki par autobraucejiem. Iet, blenz telefonaa un vinam pie kaajas soferis var paspeet nobremzeet vai nee. Un tie skrejritenisti vispaar ir trageedija.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *