Uz rentgena izmeklējumu obligāti jāpierakstās

Jūs jautājat: – Esmu dzirdējusi, ka tagad, ejot uz rentgenu, ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests. Bet kā tad lai tiek uz rentgenu, ja cilvēkam ir Covid-19? Tieši plaušu problēmas jau ir tās, kas šīs slimības dēļ tiek skartas visvairāk. Tad jau sanāk, ka izmeklējumu var veikt tikai veselie cilvēki, bet ko lai dara te, kas ir saslimuši un kam ir veselības problēmas?! Vai tiešām jābrauc uz citu ārstniecības iestādi citā novadā? 

Redakcija: SIA «Tukuma slimnīca» valdes locekle Dzintra Rabkeviča skaidroja, ka rentgena izmeklējumu pakalpojums tiek sniegts gan veseliem cilvēkiem, gan ar Covid inficētajiem, un Covid tests netiek prasīts, tikai ir noteikta kārtība, kā šis izmeklējums tiek veikts: “Tā kā šobrīd telpu remonta dēļ mums ir tikai viena rentgena iekārta, tās izmantošana ir rūpīgi jāplāno, un par to arī informējām ģimenes ārstus, kam savukārt par to jārunā ar pacientiem. Pirmkārt, uz rentgena izmeklējumu obligāti ir jāpierakstās. Otrkārt, lūdzām ģimenes ārstus nosūtījumā norādīt, vai cilvēks ir Covid infekciozs, vai nav. Ja cilvēks ir Covid infekciozs, tad mēs norādām konkrētu laiku, kad pacientam ir jāierodas uz izmeklējumu, lai viņš nenonāktu rentgenā vienlaikus ar tiem, kas nav saslimuši un lai pirms izmeklējuma radiologa asistents pagūtu pārģērbties speciālajā apģērbā. Un vēl jārēķinās, ka pēc pacienta iekārta ir jādezinficē, tāpēc var nākties nedaudz pagaidīt.”

Jāpiebilst, ka, lai pieteiktos uz rentgena izmeklējumu, jāzvana pa tālruņiem 29401970 vai 63124724; līdzi jābūt nosūtījumam ar norādi, vai cilvēks ir Covid-19 pozitīvs vai nē. Piesakoties uz izmeklējumu pa tālruni, būtu labi norādīt, ir vai nav cilvēks slims, lai uzreiz varētu ieplānot viņa pieņemšanas laiku.

Komentāri

  1. Tukuma veselības centrā taisītos rentgenus citās slimnīcās vienkārši met miskastē! Pārspīlēts? Ha! Man bija vałējs (!) pirksta lūzums, bet Tukuma rentgens teica, ka viss esot ok! Pirksts ir līks vēl joprojām. Ja pat sūda pirksta lūzumu (par tā saucamā traumatologa kompetenci es šoreiz neminēšu) nevar tas Tukuma rentgens ieraudzīt, tad nafig tāds sūds ir vajadzīgs vispār?!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.