Priecīgas Lieldienas!

Kaut gan laukā joprojām mūs ik rītu sveicina itin ziemīgs laiks un asni zem ledus vēl dus, tomēr šonedēļ Engures pusē jau laikus sākās gatavošanās Lielajai dienai, kas ir atdzimšanas simboliskā vēsts, jo atgriežas Saule, gaisma un siltums.

Kaut gan laukā joprojām mūs ik rītu sveicina itin ziemīgs laiks un asni zem ledus vēl dus, tomēr šonedēļ Engures pusē jau laikus sākās gatavošanās Lielajai dienai, kas ir atdzimšanas simboliskā vēsts, jo atgriežas Saule, gaisma un siltums. Ar pašu izplaucētiem bērzu zariem, piemājas grāvmalā vai jūrmalā sadabūtiem pūpoliņiem beidzot tuvojas Lieldienas! Pirmo no Lieldienu pasākumiem organizējām Engures bibliotēkā, kur 26. martā aicinājām uz radošo darbnīcu. Tajā ikviens interesents pie kafijas vai tējas tases varēja smelties iedvesmu, kopīgi padarboties un iemācīties krāsot olas mūsdienīgā tehnikā, kuru sauc par dekupāžu. Līdzi vajadzēja vien paņemt pa kādai oliņai un krāsainai salvetei. Pārējās nepieciešamās lietas – līme, šķēres, otiņas, katls olu vārīšanai – jau atradās uz galda. Atlika no raibu raibajām salvetēm izgriezt skaistus zīmējumus un aplīmēt karstās olas. Jāpiebilst, ka vislabāk šie košie zīmējumi izskatījās tieši uz baltajām oliņām. Visas šīs gudrības (un ne tikai šīs) mācīja Pastariņa muzeja saimniece Sanita Ratniece. Kopā ar viņu dzinām putnus, gājām rotaļās, ikviens saņēmām savu Lieldienu ticējumu.

Un nepalikām arī bez afišā solītā īpašā pasākuma ievada pārsteiguma – pie mums, neskatoties uz skolēnu brīvlaiku, ciemos bija atnākuši Engures mūzikas un mākslas skolas audzēkņi kopā ar pūšaminstrumentu klases skolotāju Uldi Folkbergu un skolas direktori Inu Selivanoviču. Viņu muzikālie priekšnesumi patika ikvienam – sākot no omītēm un beidzot ar vismazāko, ratiņos dusošo pasākuma apmeklētāju.

Ieguvēji bijām visi, iemācījāmies ko jaunu, pabijām kopā, dzirdējām skaistu muzikālu koncertu, domāju, ka ar šo pirmo Lieldienu ieskaņas pasākumu, mazliet palīdzējām Lielo dienu tuvināt. Šonedēļ vēl varēsim piedalīties Lieldienu sportiskajās aktivitātēs, noskatīties teātra izrādes un Ceriņu ielokā aiz kultūras nama sagaidīsim pavasari ar rotaļām, atrakcijām, šūpolēm un siltu tēju. Protams, neaizmirstiet paņemt līdzi krāsainās Lieldienu olas.

Lai jums visiem priecīgas Lieldienas! Lai visiem jauki svētki un pavasara sākums ir cerīgs un izdevies!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *