Deputāti plāno atjaunot divvirzienu kustību Lielajā ielā Kandavā

23. augustā novada domes deputāti nāca kopā, lai izskatītu šobrīd aktuālos jautājumus pastāvīgajās komiteju sēdēs. Viens no šādiem jautājumiem bija par daudzkārt apspriesto Lielo ielu, kur posmā no pagrieziena uz Sabiles ielu līdz Talsu ielas krustojumam jau kādu laiku ir vienvirziena kustība.

23. augustā novada domes deputāti nāca kopā, lai izskatītu šobrīd aktuālos jautājumus pastāvīgajās komiteju sēdēs.

Viens no šādiem jautājumiem bija par daudzkārt apspriesto Lielo ielu, kur posmā no pagrieziena uz Sabiles ielu līdz Talsu ielas krustojumam jau kādu laiku ir vienvirziena kustība. Iesākumā šis risinājums bija plānots tikai uz laiku – kamēr notiek siltumtrases rakšanas darbi. Bet pirms lemt, ko darīt tālāk, pērn oktobrī pašvaldība noorganizēja iedzīvotāju aptauju par to, vai autotransporta kustību atjaunot iepriekšējā kārtībā. Aptaujā piedalījās vairāk nekā 600 respondentu un  67% lēma, ka atstājama vienvirziena kustība, kas arī tika ņemts vērā. Bet nu jautājums ir augšāmcēlies un deputātiem tika piedāvāts par to lemt atkārtoti. Sagatavotais un uz domes sēdi  virzītais variants gan paredz atjaunot divvirzienu kustību (esot saņemti vairāki mutiski ierosinājumi). Sēdē klātesošajiem deputātiem bija papildu iespēja izteikt savu personīgo viedokli, kā, viņuprāt, būtu labāk. Deputāts D. Rozenfelds iestājās par to, lai transporta kustība būtu atļauta divos virzienos, bet ar papildinājumiem – Ūdens ielu, kas ved gar Kandavas promenādi uz Tirgus laukumu, satiksmei slēgt pilnībā. Tam iebilda Signe Ezeriņa, kas uzsvēra, ka divvirzienu kustība šajā Lielās ielas posmā ir apgrūtināta un reizēm pat bīstama. Lai, piemēram, autobuss samainītos līkumā, kas iepretim bijušajam gastronomam, ar otru auto, kādam no satiksmes dalībniekiem ir jābrauc uz ietves. Un kamēr nav atrasti līdzekļi tam, lai vienu ietvi nojauktu un braucamo daļu paplašinātu, te būtu atstājama vienvirziena kustība, uzvēra S. Ezeriņa. Daļēji tam pievienojās arī Egils Bariss, kurš aicināja vispirms noskaidrot, vai ceļš atbilst visiem normatīvajiem aktiem, lai te varētu būtu divvirzienu kustība.

Tomēr vairākums deputātu pieslējās izteiktajam variantam, ka situāciju varētu risināt ar papildu ceļa zīmēm. Nu, piemēram, šaurākajā posmā noteikt, kuram vadītājam ir priekšroka, kā arī noliegt apstāšanos ceļa malā, kā to nereti dara transports, kas Lielajā ielā izkrauj preces. Te savukārt kas iebilstams bija Guntaram Indriksonam, kurš skaidroja, ka preces, piemēram, veļas mašīnas, nav gluži iespējams nest pāri laukumam. Bet Romeks Fabijančiks norādīja, ka uzņēmējiem, kurus tas skar, būtu iespējams izsniegt īpašas atļaujas, gan sekojot līdzi, lai tās izmanto preces izkraušanai, bet ne uz ilgāku stāvēšanu.

Tad nu deputāti vienojās, ka domes sēdē (30. augustā) lems par divvirzienu kustības atjaunošanu, un šajā gadījumā būtiskākais arguments – Tirgus laukums ir pārāk noslogots (te pārcēlies gan Tūrisma informācijas centrs, gan pašvaldības finanšu nodaļa) un nereti rodoties bīstamas situācijas.

Komentāri

 1. Vai 15 cien.deputāti vieni paši var izlemt par 67% iedzīvotāju, kas balsoja par vienvirziena kustību?
  Un kādēļ katru gadu vajadzīgs jauns lēmums, tagad kad iedzīvotāji pieraduši pie šīs kārtības atkal kaut ko mainīt?! Vienvirziena transporta kustība ir turpat vai visu Latvijas mazpilsētu centros un tas ir ļoti normāli.
  Pirms lemt par tik svarīgu jautājumu, iedzīvotāju aptauja ir 100% nepieciešama!!!!!!

 2. Piekrītu “vietējam”. Ziemā tas posms divvirzienu satiksmei ir pat bīstams. Priekšrocības ceļa zīmes problēmu neatrisinās.

 3. Nu, takš, beidziet āzēt tautu! Kāds sakars Tirgus laukuma noslogotībai ar Lielās ielas atvēršanu vai slēgšanu? Varētu padomāt, ka tur 100 mašīnām būtu bijusi stāvvieta! Tas radījis , vien, nelielu līkumu tiem, kas dodas no Domes puses uz leju-Jaunkandavas pusi!(…varam , pat, nojaust kuram deputātam šis līkumiņš pēkšņi sāk traucēt. )Cilvēki, kam centrā neko nevajag, laukumam, pat, cauri nebrauc! Dodas uz leju pa Sabiles ielu, vai pa Raiņa ielu, vai Uzvaras ielu! Vien, kā jau ieteicu pašvaldības pārstāvim, ka nepieciešama viena ceļa zīme-Braukt aizliegts! ,kuru uzstādīt priekš tiem, kas griežas ārā no mazās stāvvietas pretī poliklīnikai.Jo izgriežoties no šīs stāvvietas nav zīme, kas liegtu kustību uz leju-Sabiles ielas virzienā,tā radot pārpratumus tiem, kas dodas par itkā vienvirziena ielu !Un , lūdzu, ieklausieties autovadītājos, tie, kas tiešām brauc-ne svētdienas braucējos!

 4. Vai tiešām iedzīvotāju viedoklis nav svarīgs un kāds atsevišķs deputāts var domāt tikai par sevi.Nekādā gadijumā tur nevajag divvirzienu kustību

 5. Uzķērāties uz mūsu priekšvēlēšanu solījumu makšķeres un mūs ievēlējiet, cietiet tagad mūs vēl trīs gadus! Citreiz zināsiet par ko ir jāatdod savas balsis.

 6. LOHI, ja nevar sturi pagriest ta ka to prasa noteikumi tad nevajag vispar sesties pie stures. cels ir izbraucams diezgan drosi, vienigais ko vajadzetu to celu salabot 🙂

 7. Vietējais, par kādu parku pie skolas iet runa? Par to kara lauku, man vispār interesē, kas par to skaistumu atbildēs? Nost Kandavas pilsētas mēru, ja netiek galā ar saviem pienākumiem. Bērniem būs forš pirmā skolas diena.

 8. esoes, tu ir galīgi debīls! Kāds sakars ar stūres griešanu u.tt. Ko tu darīsi ziem akad vajadzēs ielu tīrīt atkal taisīsi vienvirzienu ielu?

 9. ne jau pilsētas mēru vajag nomest, bet tos deputātus pensionārus dzirdēts ka Rozenfelds pa vakariem sēžot stadiona krūmos ,vaktējot strādniekus, kas zog

 10. Visu mūžu tā iela bijusi divvirzienu, tagad nevar ne samainīties, ne ziemā izbraukt!? Pilsētvidē ilgtermiņā nav loģikas transporta plūsmu laist caur stāvlaukumu, ja nu vienīgi mērķis ir braucējus aizkavēt pilsētas centrā ar tūrisma objektiem, promenādi, veikaliņiem, tagad arī TICu. Ja par ielu, tad jāpavēro, kurā pusē mazāka gājēju plūsma un celiņu “delete”, visticamāk gar Lindiņu. P.s. Tas ir Mans viedoklis – izsaki savu nevis ķengā manu.

 11. rozijs teica:
  2018. gada 28. augusts 11:08
  ne jau pilsētas mēru vajag nomest, bet tos deputātus pensionārus dzirdēts ka Rozenfelds pa vakariem sēžot stadiona krūmos ,vaktējot strādniekus, kas zog

  Nejau, Rozenfeldam ir gala vārds un parakstu uz projektiem un tos apstiprina ja nemaldos Mēra Kundze. Kā tur pie vidusskolas tagad izskatās, kā kara laukā.

 12. Piekrītu “vietējai”. 15 deputāti nav svarīgāki par 67% iedzīvotāju. Taisnība S. Ezeriņai – tā iela ir bīstama. Dzīvoju Lielā ielā 27. Tur vakaros (no 22.00 līdz 24.00) kādi trakie rīko ātruma sacensības. Brauc no lejas uz augšu traka ātrumā. Var, taču, uztaisīt “guļošo policistu” vai gājēju pāreju ielā no informācijas centra uz “promenādi”.

  1. Ārstu prakses ir par ātruma ierobežošanu gar poliklīnikas ēku. Vienvirziena ielas gadījumā šī problēma mazliet ir atrisināta. Izteicām problēmu ,domē, ka varētu risināt ar guļošo policistu , atbilde bija noraidoša. Ja bûs atkal divvirzienu satiksme, no augšas uz leju atkal visi lidos gar ārstniecības iestādi.

 13. Gribetos zinat, kurs ir sis idejas autors?! atcelt vienvirziena satiksmi…
  Kundzei, kura dzivo Lielaja iela un saka ka kads riko atruma sacensibas vakaros…. kur tad gar kinoteatri vai gar polikliniku var uzrikot sadas sacensibas-iela ir par isu un par sauru. Tas ka daziem liekas ,ak pa Kandavas saurajam ielinam auto traucas ar lielu atrumu ta ir iluzija, jo ielinas ir sauras… braucot ar 40-45km/h lielu atrumu no malas skiet, ka tas ir ka uz 70 km/h

  nu nevaram mes pie katra stura uzlikt guloso, vai uzkrasot gajeju pareju vai salikt atruma ierobezojosas zimes

  un ari JUS gajeji esiet verigi un domajiet kur skersojat ielu. ja reiz pie poliklinikas gajeju pareja ir iepretim jaunajam skverinam, tad censaties ari tur to skersot, nevis mesties ara no poliklinikas un skersot ielu iepretim stavlaukumam, tiesi likuma.

  un ipasi gribetos uzrunat gajejus kuri skerso krustojumu Sabiles un Lielas ielas krustojuma… domajiet ar galvu

 14. Jā, jā tie vecie deputāti ziepēs,bet lai jaunie uzskaita ko izdarījuši pilsētas vai iedzīvotāju labā.Šie tak tik aktīvi solītāji bija,pat skatu torņus cēla,bet no jaunajiem čiks vien iznācis!Varbūt domnieces lai izstrādā anketas deputātu darba izvērtēšanai un izsniedz Kandavas iedzivotājiem,mēs novērtēsim gan jaunos, gan vecos.

 15. No manis paldies par internātskolas saglabāšanu, un ļoti patīk fasādes ar dzeju. Domāju, ka cilvēkiem jāsaprot, ka gada laikā skatu torni nevar paspēt uzcelt.

 16. Redz cik gudra blondīne un zinoša ceļu drošības jautājumos! Super! Droši vien, lai neizgāztos debatēs, mājās vecis kārtīgi noinstruēja:))) Malacīte!

 17. Lēmām, ka domes vadoņus kritizējošu komentāru autoriem būtu nepieciešams veikt piespiedu kastrāciju vei sterilizāciju.

 18. Tad kāpēc rīkoja vispār to iedzīvotāju aptauju ja neņem vērā un visu lemj tikai deputāti?Prāts aizbraucis ne tikai Romekam un Dainim,bet vēl kādam no deputātiem.Vai tiešām domes vadība nevar nolikt viņus pie vietas.Lemj tie kas nebrauc ikdienā tur.Kad ziemā sētnieki sadzen sniegu no ietvēm uz brauktuves un pretī brauc autobuss,tad tie gudrie lēmēji lai paskatās

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.