Jūs jautājāt: Vai saslimušie arī Tukuma novadā?

Vai tiesa, ka Tumē ir kāds ar Covid-19 vīrusu saslimušais? Šādu jautājumus mums šajā pēcpusdienā uzdeva lasītāji, pamatojot šo interesi ar mediķu it kā sniegto informāciju.

Sazinoties ar Tumes pagasta ģimenes ārsti Santu Zaļmežu, noskaidrojām, ka viņai neesot informācijas par saslimušajiem Tumes pagastā un nevienu saslimušo viņa neesot redzējusi. Daktere stāstīja, ka viens skolēns bija atgriezies no Zviedrijas, bet viņam nav bijuši nekādi simptomi, turklāt tobrīd Zviedrija nav bijusi iekļauta slimības skarto valstu sarakstā. Vēl, kā skaidroja S. Zaļmeža, zināms, ka no Norvēģijas atgriezušies tur strādājošie cilvēki, taču arī viņiem neesot slimības pazīmju. Daktere uzskata, ka šobrīd būtu svarīgi atturēties no ceļošanas vispār, lai neradītu piemērotu augsni  slimības izplatībai Latvijā: “Šobrīd pie mums ir tikai tie gadījumi, kad cilvēks ir inficējies ceļojuma laikā vai no ceļotājiem, bet, tiklīdz slimība Latvijā izplatīsies no cilvēka uz cilvēku, būs ļoti grūti ar to tikt galā. Tāpēc katram ir jābūt personīgi atbildīgam par savu rīcību šajā laikā.”

Jāpiebilst, ka vēl bijām saņēmuši informāciju par to, ka Sēmē un Tumē ir atbraucēji no Itālijas. Sēmes un Zentenes pagastu pārvaldes vadītāja Silvija Rabkēviča skaidroja, ka tiešām četri cilvēki no Sēmes pagasta bijuši Itālijā, taču atgriezušies vēl pirms tā reisa, kad tika konstatēta saslimšana ar Covid-19 vīrusu, tāpēc viņiem karantīnas laiks jau ir pagājis. Savukārt, sazinoties ar Slampes un Džūkstes pagastu pārvaldes vadītāju Daci Poli, noskaidrojām, ka viens cilvēks pagastā bija atgriezies no Austrijas, taču arī viņam jau beidzies karantīnā pavadītais laiks.

***

Karantīnas laiks pēc atgriešanās no vīrusa skartajām zemēm ir 14 dienas. Pēc Latvijas Infektoloģijas centra sniegtās informācijas, jaunā koronavīrusa izraisītās infekcijas COVID-19 inkubācijas periods (laiks no slimības ierosinātāja iekļūšanas organismā līdz slimības sākumam, kad parādās pirmās klīniskās pazīmes jeb slimības simptomi) tiek lēsts no 2 līdz 14 dienām, un visbiežāk saslimšanas simptomi parādās aptuveni 5 dienu laikā. Ir pierādīts, ka ar COVID-19 inficētais cilvēks ir infekciozs brīdī, kad viņam parādās gripai līdzīgi simptomi. Tātad faktiski karantīnas laikam vajadzētu būt līdz par 19 dienām.

Agita Puķīte

Komentāri

   1. Malachi kaadam draugs vai pazina vai kaimini vai draugu graugi vai pazinas ir inficejushies tas ir feiks visus idinus liek uz ausim radio televizors internets tur ir politika

 1. Būtu tikai atbildīgi lai kads ziņo kur ir saslimušie.
  Jā, pilsētā klīst baumas ka saslimušais ir Tumes skolēns un divi saslimušie Slampē. Atbraucēja no Šveices, kas aplipinājusi savu radinieku.
  Lūdzu pārstāsim melot! Un būsim atbildīgi pret līdzcilvēkiem! Bet lielākā daļa mūsu iedzīvotāju ir tik egoistiski ka par blakus dzīvojošo veco omīti vai kādu onkoloģisko pacientu neaizdomāsies. Labāk aizbraukt uz Spāniju un pēc tam facebook lielīties!

  1. Labdien vissiem.
   Pirms laižiet bsumas, informejieties labak..
   Nevis taisiet traci, kur nav nozīmju. Es esmu ta šveiciete kura ielidoja 7 marta un izlodoja 9 marta..
   Pirmkat es neesmu slima ne ar CoronaVirus ne kadu citu.
   Tie kas izpauda šīs melu ziņas…
   Tiks ssukts pie cita atbilstoša dienesta

  2. Kam būtu jāzina kur ir?
   Vienkārši uzvedies visur un vienmēr tā, kā tur būtu inficētie un vis esi uzmanīgs cik vien var 100% piesardzība.
   Pierastībai ir liels spēks

 2. Un tagad parunāsim atklāti! Runā,ka ne tik Tume ir. Bet jautājums tagad ir par Ukraiņu strādniekiem,kas dzìvo Tukumā? Kā viņus pārbauda,jo karantīnu viņi neievēro, stradā, vazājas apkārt,brauc pa objektiem,un viņu ir daudz! Bet nesen iebraukuši. Ukrainā jau ir mirušie un robežas šodien slēgtas.

 3. Ar saviem dzērājiem nepietiek, ka ukraiņi jāieved??? Savu valsti “līdz kliņķim” nolaiduši, nu”cels”Latvijas ekonomiku. Jāsmejas!!!

   1. Kuram ir tie dempingotaj?Vispār dzirdeju ātrajos,ka vakar Tukumā esot 7 gadījumi ar Cocid 19.

 4. Tukuma iedzīvotāja, argriezusies no Vācijas, nākošajā dienā laimīga dodas uz darbu Rīgā lielveikalā. Darba devējs un kolēği noteikti to zin.

 5. Tas ur šausmīgi,kas notiek.Ko Dace Pole var zināt,ja viņa nav epidemioloģe…..NTZ kauns par šādu publikāciju…..

  1. Zanīt, ar mēsliem savā sētā mētājies, ja briesmīgi gribas. Šādos apstākļos ir vienkārši stulbi gānīties vienam uz otru. Paldies NTZ, ka informējat.

 6. Nu un, ka kàds kaut kur ir slims?! Varbūt jūs arī?!nu ko tur kāds var iesākt?! Izplatītàjs, piemēram, var būt ikviens papīra naudas gabals! Nu nevazājieties apkārt, kamēr epidēmija nerimst!un viss, citu variantu pandēmijas gadījumā nav.

 7. Vai tiešām tauta ir tik stulba? Attopieties taču reiz un beidziet rakstīt muļķības, melu kules un panikas cēlēji!

 8. lasu komentarus un brinos vai tik tiesham normalie cilveki tukuma aizbrauca un palikushi vien pajolinji??!

  1. Izlasot komentārus, tiešām es piekrītu tavam viedoklim. Paldies, ka vēl ir kāds tomēr ar skaidru saprātu.

  2. Pajoliņi skraida šurpu turpu tādi kā uldiņi un vēl ko 17.03 Degpunktā teica par kādu tukumnieku, brīdinot par iespējamo krimiķi, ja rezumē kāds saslims. Bet meža ielas veikalā kāda gribēja paspīdēt par nīderlandi – arī bīstamā zona, bezatbildīgie vīrusu iznēsētāji klaiņo daudzās vietās. Gaidi nelaimi!

 9. Labdien vissiem.
  Pirms laižiet bsumas, informejieties labak..
  Nevis taisiet traci, kur nav nozīmju. Es esmu ta šveiciete kura ielidoja 7 marta un izlodoja 9 marta..
  Pirmkat es neesmu slima ne ar CoronaVirus ne kadu citu.
  Tie kas izpauda šīs melu ziņas…
  Tiks ssukts pie cita atbilstoša dienesta.

 10. Sanita cik ilgi ssuksi(iemācies rakstīt).tādus pasaules vazaņķus vispār valstīn evajadzēja laist atpakaļ,deļ tādiem tik ziepes sākas

 11. Un vēl šveiciete-šodien vesela rīt jau slima un vazājies pa sabiedriskām vietām.vai 14 dienu karantīnu izturēji.esi tomēr bijusi valstī kur konstatēts vīruss

 12. Un vispār uz šo laiku ziņu portāliem vajadzētu liegt komentārus lai netiktu celta panika

 13. Visiem tiem kuri ignore un izbrauc,jeb ierodas no citam alstim,kuri aplipina ar to zarazu…vajadzetu sodit.Vismaz ar 1000 eur..

  1. vai tad cilveka dziviba ir tikai 1000eur verta es domaju bez10000eur nav pat jadoma .

  1. No kura cauruma tu esi izkrituse, parādi to augstdzimušo vietiņu, lai visiem tiek labumiņš
   Kā po tvojemu vajadzēja – skraidīt kā spindzelei pa visiem sūdcaurumiem?

 14. Dažos veikalos var redzēt kautko cenšās darīt , biju mego neko neredz smird kaa kūtī.

 15. Te tiešām izpaužās tikai analfabēti.
  Labāk palasiet, ko saka ārsti – infektologi un centieties ievērot vērtīgus norādījumus, kā pasargāt sevi un citus. Būsim zinoši, saprotoši un iecietīgi!!!!!

  1. Īss atskats, kā pa datumiem attīstījās vīruss Itālijā:
   ➡️ 0 diena. 21 Feb – 20 saslimšanas – tiek pamanīts vīrusa uzliesmojums.
   ➡️ 2 diena. 23 Feb – 150 saslimšanas – skolas tiek slēgtas, 11 pilsētas karantīnā.
   ➡️ 10 diena. 1 Mar – 1700 saslimšanas – pirmās slimnīcas piepildītas.
   ➡️ 11 diena. 2 Mar – 2040 saslimšanas – 10% no Lombardijas ārstiem ir inficējušies un izolācijā.
   ➡️ 17 diena. 8 Mar – 7400 saslimšanas – Lombardija un 14 provinces ir pilnībā bez kustības (lockdown), 12 miljoni cilvēku ietekmēti, pirmās ziņas par cilvēkiem, kas nevar saņemt palīdzību, dumpji cietumos.
   ➡️ 19 diena. 10 Mar – 10150 saslimšanas – visa kustība Itālijā apturēta (lockdown).
   ➡️ 21 diena. 12 Mar – 15000 saslimšanas – lielākā daļa veikalu slēgti visā Itālijā, piespiedu izolācija, armijai tiek piešķirtas policijas tiesības. (*1)

 16. Pret ko tad būtu jābūt iecietīgam-pret tiem kas visu ignorē un skrien pa pasauli,pēc tam lipina veselos

  1. vai tad cilveka dziviba ir tikai 1000eur verta es domaju bez10000eur nav pat jadoma .

 17. Kad nu visi āksti ir beiguši savas domas izteikt, gribētos lai kāds mediķis (vai ZINOŠA amatpersona) uzraksta-ir, vai nav. Un ja ir, tad kur.

 18. Tie kas nav bijusi kalnos var mulkibas nerakstit. Kalni tiesam arste sadas slimibas. Kalnos ir cits gaiss un sauliite. Man kalni nonema visas sadas bernu slimibas. Ta ka tie kas slepo un kapj kalnos tiem sadas slimibas nekeras klat. Tas ta no pasa pierdzes kalnos.

  1. Jā, Itālijā, Norvēģijā un citās vietās vieni līddzenumi , guļ alās ziemas miegā un nekāsē. Vai tik vēl kāds šarlatānu līdzeklis nav – piešķirs Nobeļa prēmiju un tukumnieki slaveni, kas zin padalīsies.

 19. Tad,ko slēpotāji tik daudz ar covid saslimuši? Tad jau visi būtu veseli. Diemžēl šo vìrusu kalni neārstē.

 20. Silti iesaku bļaustīšanās un šausmināšanās vietā atvērt internetā SPKC (slimību profilakses un kontroles centrs) lapu – virzīties uz <statistika un pētījumi<infekcijas slimības<epidemioloģiskie biļeteni(lapas labajā pusē)< pārskats par gripu< 2020.g.10. nedēļa( dati līdz 8.martam).
  Varēsiet izlasīt, ka kopš sezonas sākuma reģistrēti 1668 slimnieki, saslimstība ar gripu samazinās,intensitāte zemāka nekā iepriekšējā sezonā,stacionēti 53, no tiem 15 – ar pneimoniju, ārstniecības iestādēs miruši 14( A un B tipa gripa), visiem mirušajiem bijušas blakus slimības….,minēts par jauno gripas veidu – koronvīrusu.

 21. Vispār cik no ip adresēm redzams,tad lielākā daļa komentētāju ir dziļo lauku un tukuma talsu-lielās ielas mazplenči,kas tālāk par tukuma tirgu nav bijuši; nu pabiju eiropā pāris valstīs,nu un?-varbūt valsts man atmaksās iepriekš nopirktās biļetes,ja atteikšos no brauciena-man redz pret valsti pienākums jāpilda ar tiem pašiem nodokļiem,bet kad pretī kas no valsts jādod tad nekā-pat analīzes uz to covid19 par maksu

 22. Ja tev nav pienākumu pret valsti,tad tas nenozīmē ka tev nav pienākumu pret līdzcilvēkiem.pie kājas tavi pārsimt eiro,cilvēku dzīvība ir neizmērojama

 23. Ja analīzes ņemtas ar ātro starpniecību – nav par maksu! Ja kāds grib pārbaudīties, lai justis drošāk, jā, par maksu. Un – analīzes jau nevienu neārstē…

  1. Par to jau ir tas cepiens-lai pats justos drošāk un līdz ar to arī apkārtējie,tad valstij būtu max jāatbalsta pēc iespējas vairāk pārbaudīt cilvjus un tā pēc iespējas ātrāk izskaitļotu slimniekus-a tagad sanāk,kamēr nav pārliecinošu simtonu,tikmēr varu par savu naudu nedēļu gandrīz nosprāgt!LŪK TĀ MŪSU VALSTS RŪPĒJAS PAR SAVIEM PAVALSTNIEKIEM!!!

   1. Kas tu par nodokļu maksātāju, ja tev naudas nav. Kam tev analīzes – aizej noķer HIV, AIDS vai tuberkolozi, var ar leptospirozi uzreiz viss skaidrs varēsi vazāties kur gribi, nekādas pandēmijas, vislabāk prom uz ārzemēm visas cilvēktiesības. Un ja narkomāns deva par velti.

 24. Nez kāpēc tiem 14 mirušo ( no A un B tipa gripas ) tuviniekiem satrauktie tautieši pat līdzjūtību neizsaka?
  Vai apkārtējie nesaņēma nevienu šo gripas paveidu pilieniņu? Bez panikas,lūdzu,….

 25. Protams, ka tukumā ir civid19 slimnieki, tad jau kartē tukuma teritorija būtu baltā krāsā, kā Talsi-Vpils utt

 26. Drīz nekādas krāsas nevajadzēs ja būs tādi pamuļķi kas visu noliedz un dzīvo pasaku valstībā.Drīz visa valsts būs tādā krāsā kā Rīga un arī krāsa būs jānomaina uz kādu niknāku.

 27. Palasot komentārus tomēr dzīvojam viduslaikos. Vai tad vispār varētu kādam teikt sādžā, ja kāds atgriezies no ceļojuma, taču ar akmeņiem nomētās un nejautās vai ir pagājušas karantībnas dienas vai nav.Jo ja esi bijis ārpus ciema robežām tad, automātiski esi lielākā baktērija. Svešam gan nevar pajautāt no kurienes viņš un vai nestaigā apkārt bez vajadzības.

  1. Tev mamma un tētis nav teicis, ko drīkst vai nedrīkst, skolā negāji, ziņas nelasīji, ka pirms šo kopš decembra ir nāvējošs vīruss parādījies, laikam dzīvo savā naudas pasaulē un siekalojies par tālām zemēm, kur augsti kalni , krāšņi lauki un neredz, ka Ķīnā durvis metina ciet, ielas tukšas… Protams, prātiņu nevar iedot

 28. Es jums varu pateikt Drosi ka Tukuma ir slimie ar COVID-19 un ir vel dazi uz karantiinu! Mazgasim vairaak rokas un mazaak skarsimies sejaij un viss buus labi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *