Attēlam ir ilustratīva nozīme

Strautmanis un Vasermanis Indijā cīnās par punktiem

Pagājušās nedēļas beigās, 19. martā, Ņūdelī, Indijā, sākās Pasaules kausa izcīņas sacensības šaušanā. Šajā sacensībās piedalās arī divi tukumnieki, viņi arī  Nacionālo bruņoto spēku (NBS) šaušanas izlases pārstāvji – štāba bataljona karavīrs, kaprālis Lauris Strautmanis un Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes kareivis Emils Vasermanis.

Svarīgas sacensības, lai uzlabotu reitinga vietu

Jau iepriekš, sazinoties ar Lauri, noskaidrojām, ka abi sportisti, nevienu brīdi neatslābstot, neatkarīgi no apkārt esošās covid-19 situācijas, cītīgi strādājuši individuālajos treniņos. Bet uz Indiju abi devušies, lai uzlabotu savus rezultātus kopējā reitingā. “Šīs sacensības Indijā Olimpisko spēļu kontekstā dod iespēju pakāpties reitingā. Protams, ja ir veiksmīgs starts un tiek uzrādīti labi rezultāti. Tāpat šīs sacensības svarīgas, jo tuvojas Eiropas čempionāts. Lai tam sagatavotos maksimāli labi, vajag atsvaidzināt sacensību “garšu”, kas diemžēl Covid-19 ietekmē ir jau nedaudz piemirsusies,” tā savu piedalīšanos sacensībās Indijā portālā sargs.lv komentēja Lauris.

Pirmās dienas sacensībās – 9. un 17. vieta

Dienu pēc sacensību starta, 20. martā, abi novadnieki kāpa uz starta līnijas, lai startētu vingrinājumā PP60 (60 šāvieni šaušanā ar pneimatisko pistoli 10 m distancē). Vislabāk no latviešiem veicās Emīlam Vasermanim, kurš ar 576 punktiem izcīnīja 9. vietu, bet Lauris Strautmanis ar sakrātiem 568 punktiem ieguva 17. pozīciju. Savukārt, vakar, 22. martā, Lauris Strautmanis kopā ar dobelnieci Agati Rašmani piedalījās arī jaukto pāru vingrinājumā 10 m «Air pistol mixed team» kvalifikācijā. Pirmajā kvalifikācijā pārim izdevās ar 568 punktiem izcīnīt 5. vietu, savukārt otrajā kārtā ar 377 punktiem – 6. vietu.

Ar sociālo tīklu starpniecību sazinājāmies ar Emīlu Vasermani, lai izvaicātu par to, kā vērtē savu startu. ”Ar startu esmu ļoti apmierināts. Pēc 2020. gada Eiropas čempionāta man nav bijušas augsta mēroga sacensības, un sākumā bija iekšējs satraukums par savām spējām atgriezties uz starta līnijas un labi nostartēt, bet saņēmos un starts bija veiksmīgs. Pāris kļūdas pieļāvu – pēc 4/6 sērijas biju ļoti priecīgs par rezultātu un nedaudz novirzījos no sava darba.” Vaicāts par sacensību iespējamo turpinājumu un to ietekmi uz turpmākajiem startiem, Emīls skaidroja: ”Man ar šo startu arī sacensības beidzās, jo bija vienīgais vingrinājums, kurā startēju. Saistība ar Olimpisko spēļu un Eiropas čempionātu  mans šo sacensību uzdevums bija, pirmkārt, labi nostartēt un pārbaudīt, cik labi esmu sagatavojies, otrkārt, pacelties reitingā, ko arī ļoti veiksmīgi izdarīju. Lauris ar Agati MIX vingrinājumā iekļuva otrajā kārtā, pēc kuras tika izcīnīta 6. vieta. Jā, mums visiem šīs sacensības bija ļoti labs pārbaudījums pirms Eiropas čempionāta. Katrs tagad zinām, pie kā jāpiestrādā.”

Vaicājām arī, vai un kā startu ietekmēja laika starpība, jo salīdzinoši īsu laiku jaunie sportisti atradās Indijā, līdz ar to, vēl īsti neaklimatizējoties, bija jāstājas uz starta līnijas. Emīls pastāstīja: ”Mēģinājām laicīgi iet gulēt, kas diemžēl nesanāca un miegs nebija nevienā acī. Veiksmīgi bija tas, ka starti nebija no rīta un ka pirms starta bija treniņš, tad nu sanāca laiks, lai atmostos kārtīgi.’’ Sarunas noslēgumā, vaicājām sportistam, vai šāvējiem Indijā ir jāievēro kādi īpaši ierobežojumi, ko nosaka pandēmijas krīze. ”Testus taisām visu laiku. 24 stundas pirms braukšanas, 24 stundas pirms starta utt. Visi ierobežojumi šeit tiek ievēroti un bez uztaisītiem testiem ar negatīvu rezultātu nekas nenotiek,’’ tā Emīls.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *