Futbola klubam «Tukums 2000» – jau 20 gadu

Teju tieši pirms divdesmit gadiem – 2000. gada 14. martā – mūsu laikrakstā tika publicēta intervija ar tā laika kluba «Tukums 2000» viceprezidentu Artjomu Grudcinu. Tās galvenais temats: 9. martā nodibinātais futbola klubs «Tukums 2000». Par godu šim notikumam, kā arī pirmajai mājas spēlei, kuru Tukuma futbola kluba komanda aizvadīs «Optibet» virslīgā (spēle notiks svētdien, 15. martā Pauzera pļavu mākslīgā seguma laukumā), atkal aicinājām Artjomu atkal uz sarunu. 

Jubileju atzīmēs Tukuma pilsētas svētku laikā

– Apsveicam svētkos! Vai par godu lielajai jubilejai notiks arī kādas svinības?

Šobrīd īpaši netiks svinēts. Jubileju atzīmēsim Tukuma pilsētas svētku laikā jūlijā, kad rīkosim sadraudzības spēles. Nekas grandiozs neplānojas: iesim gājienā un būs sacensības un nelielas svinības.

– Toreiz, kad tik dibināts klubs un jūs bijāt viceprezidents (prezidents Mihails Simonovs, kluba valdē darbojās Jānis Dzerkalis, Andrejs Joksts un Jānis Kalējs), kā iemesls un kluba mērķis tika izvirzīts tas, lai jaunajiem futbolistiem būtu papildu izaugsmes iespējas. Tobrīd Tukumā bija labas iestrādes, bija specializētas futbolistu klases Upīšos, bet nebija kārtīgas pieaugušo komandas.  Vai kluba dibināšanas ideja ir saglabājusies arī pēc 20 gadiem?

Ideja noteikti ir saglābusies. Mēs gribējām izveidot savu piramīdu, sākot ar bērnudārzniekiem un beidzot ar meistaru jeb virslīgas komandu. Varētu sacīt, ka divdesmit gados esam sasnieguši šo virsotni, jo pirmo gadu startēsim šajā līgā. Un šobrīd klubā mums ir aptuveni 200 bērnu un 17 komandas. (Pirms 20 gadiem bija piecas komandas – 4 jauniešu un viena pieaugušo. – Red.) Turklāt, neskatoties uz to, ka Latvijā bērni skaits samazinās, mūsu klubā tas ir nemainīgs.

– Runājot par virslīgas komandu. Šīs nedēļas nogalē būs pirmā tās spēle, un tie, kas seko līdzi futbola notikumiem un arī kluba aktivitātēm, aizrautīgi diskutē: kurš tukumniekus pārstāvēs uz spēlēs laukuma. Jūsuprāt, vai kāds no mūsējiem būs pamatsastāvā?

– Es ceru, ka spēlēs, bet es to nenoteikšu, to jau izdomās komandas treneris. Taču pieteikumā ir dalībnieki no Tukuma. Vai viņi ir gatavi tam līmenim, – tas ir jautājums. Zinu, ka pieteikumā ir minēti: Kristers Eduards Švāns, Kristers Penkevics, Reinis Bečers un Kaspars Anmanis.  Jā, šobrīd nevar garantēt, ka viņi šogad spēlēs pamatsastāvā, bet puišiem ir iespēja trenēties augstākā līmenī, ir iespēja sevi pierādīt un gada laikā tajā iekļūt.

– Toreiz, pirms 20 gadiem, kad izveidoja klubam tik nepieciešamo pieaugušo komandu, tajā bija vien 13 dalībnieku. Taču viņi visi bija tukumnieki, viņu vidū arī Andis Ožets, Sergejs Kovaļovs, Vladimirs Klagišs, arī pats bijāt pieteicies komandai nepieciešamības gadījumā izlīdzēt kā spēlētājs. Kāda šobrīd kluba virslīgas komandā ir vietējo un pieaicināto futbolistu proporcija?

– Virslīgas komandas pieteikumā ir 30 sportisti. No tiem pamatsastāvā 16 ir leģionāri (ārzemnieki), bet dublieru komandā 90% spēlētāju ir no Tukuma, kā, piemēram, Krists Krūmiņš, Kristaps Gailis, Raivis Vītolnieks u.c.

****

Sarunas noslēgumā kopīgi secinām, ka visi pirms 20 gadiem lolotie sapņi par Tukuma futbola kluba attīstību ir piepildījušies. Turklāt – ar uzviju. Tagad un turpmāk svarīgākais – noturēt sasniegto un būt gataviem jauniem izaicinājumiem. Un tādu, uzsākot sezonu virslīgā, noteikti netrūks. Kā vakar, telefoniski apliecināja kluba prezidents Verners Akimovs,  jaunā vīrusa izplatības dēļ, iespējams, izaicinājumu pilna būs arī pirmā virslīgas komandas mājas spēle, kas notiks svētdien, 15. martā, 16.00 Pauzera pļavu laukumā. Sarunu ar kluba prezidentu varēsiet lasīt kādā no nākamajām laikraksta Sporta lappusēm.

Vairāk lasiet piektdienas, 13. marta, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

 1. I have read a few excellent stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting.
  I surprise how a lot attempt you set to create such a great informative site.

 2. I’ve been browsing online greater than three
  hours as of late, yet I never found any attention-grabbing article
  like yours. It’s lovely value enough for me. In my opinion, if all web owners
  and bloggers made excellent content as you probably did, the net
  will probably be much more helpful than ever before.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.