ASV studējošā vieglatlēte Ieva Turķe sevi vēl redz Latvijā

Ieva Turķe – mērķtiecīga, neatlaidīga un talantīga sportiste. Arī Tukuma Raiņa ģimnāzijas absolvente, tagad – Nebraskas-Linkolas universitātes (University of Nebraska-Lincoln) studente. Vēloties uzzināt, kā mūsu novadniecei izdevies iedzīvoties jaunajā mītnes vietā un kā veicas sportā un mācībās, īsi pirms valsts svētkiem ar «Skype» starpniecību aicinājām Ievu uz nelielu sarunu.

Ieva Turķe – mērķtiecīga, neatlaidīga un talantīga sportiste. Arī Tukuma Raiņa ģimnāzijas absolvente, tagad – Nebraskas-Linkolas universitātes (University of Nebraska-Lincoln) studente. Vēloties uzzināt, kā mūsu novadniecei izdevies iedzīvoties jaunajā mītnes vietā un kā veicas sportā un mācībās, īsi pirms valsts svētkiem ar «Skype» starpniecību aicinājām Ievu uz sarunu.

– Ieva, jau aizbraucot uz citu pilsētu, citu novadu, nevilšus meklējam gan kopīgo, gan atšķirīgo. Bet aizbraucot no mājām tik tālu – uz otru pasaules malu, šie meklējumu iespējams ir vēl krasāki. Kas tevi, ierodoties ASV, pārsteidza?

– Pirmkārt, mani pārsteidza, ka cilvēki ir ļoti draudzīgi un izpalīdzīgi. Tu vari saņemt sveicienu no pavisam svešiem cilvēkiem, kāds garāmgājējs vienkārši uz ielas var apjautāties, kā tev šodien klājas. Tas ir pārsteidzoši un, jāatzīst, ka arī ļoti patīkami. Otrkārt, mani pārsteidza, cik daudz šeit ir ātro ēdināšanas iestāžu, burtiski uz katra stūra. Protams, pārsteidzoši bija ieraudzīt vienkopus tik daudzu un dažādu tautību un kultūru cilvēkus, Amerika ir multikulturāla valsts – to var redzēt un sajust uzreiz.

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 23. novembra, numurā ŠEIT!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.