Andris Vosekalns un Renāte Rodionova uzvar Latvijas pirmajās 100km gravel riteņbraukšanas sacensībās Tukumā

Svētdien, 17.jūlijā, Tukumā, SOK “Sveikuļi” noslēgušās Latvijas pirmās 100km Giant Gravel Race 2022 sacensības. Ja sākotnēji šīs sacensības tika popularizētas kā vieglas un jebkura līmeņa riteņbraucējam izbaudāmas, tad pēdējo 10 dienu lietavas trasi padarīja par īstu piedzīvojumu un pārbaudījumu ikvienam dalībniekam.

Therabody 100km distances dalībniekiem bija jāveic četri 25km gari apļi, katrā aplī pievarot vairāk nekā 250 augstuma metrus. Aplī bija ietverts gan asfaltēts posms, lieliski Latvijas Valsts Mežu grantētie ceļi, kā arī meža ceļi. Un tieši meža ceļi bija tie, kurus lietavas un meža izstrādes darbi padarīja par īstu pārbaudījumu dalībniekiem.

Jau sacensību pirmajā aplī vadībā nostiprinājās Andris Vosekalns (EVELO), Uldis Ālītis (DTG-MySport) un Kaspars Serģis (Giant&Liv Team Latvia), savu trīsvadību saglabājot visu sacensību gaitu un sadalot vietas uz pjedestāla tikai pēdējā apļa gaitā.

Sieviešu konkurencē sacensību gaita gan bija neparedzamāka, jo sākotnēji ilgstoši vadībā turējās Katrīna Jaunslaviete – Ķipure (ZZK), līdz tikai ceturtā apļa sākumā vadību pārņēma Renāte Rodionova (ĀdažiVelo), kura vēl trešā apļa vidū no Katrīnas atpalika vairāk nekā četras minūtes. Trešajā vietā finišēja Krista Pūcīte no Roadex.

Tiem, kuri nebija pārliecināti par savām spējām 100km distancē, bija iespēja izbaudīt sacensības viena apļa garumā – Shimano 25km ieskaitē. Šeit par uzvarētājiem pārliecinoši kļuva Ričards Austers no KS Sporta kluba un Māra Žeikare no Latvian Cycling Girls.
Therabody 100km distances komandu vērtējumā triumfēja DTG-MySport, otrajā vietā ierindojās GravelWeekend.com / DAKO – Ziemeļvidzemes apvienotā komanda un trešajā
vietā – ZZK.

Visus rezultātus ir iespēja apskatīt ŠEIT

🎥 autors: Aleksandrs Muižnieks

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *