Kādu grīdas segumu izvēlēties vannas istabai?

Ja esat izlēmuši veikt remontu vannas istabā, tad viens no jautājumiem būs par grīdas seguma izvēli. Speciālisti iesaka izvēlēties vannas istabas apdares materiālus pirms santehnikas iegādes.

Flīzes – joprojām populārākais  apdares materiāls

Flīžu daudzveidība ir pārsteidzoša. Tās joprojām nemainīgi ir populārākais vannas istabas apdares materiāls. Izvēloties flīzes vannasistabas grīdai, būtiski pievērst uzmanību to pretslīdes īpašībām. Vislabāk dot priekšroku neslīdošajām flīzēm, kas vairumā gadījumu tiek gatavotas no akmens masas. Pieejamas arī flīzes ar pretslīdošu pārklājumu.

Dažādi ir arī flīžu izmēri, piemēram, 12×12 cm, 15×15 cm, arī 30×30 cm. Lielākais pieejamais izmērs flīzēm ar pretslīdes efektu ir 60×60 cm – izgatavot lielākas flīzes ar pretslīdes pārklājumu ir tehnoloģiski sarežģītāk.

Izvēloties flīžu izmēru, vajadzētu arī atcerēties, ka vairāk šuvju nodrošina lielāku pretslīdes efektu. Šī iemesla dēļ lielāka izmēra flīzes ieteicams kombinēt ar mazām flīzēm. Tas būs ne tikai drošāk, bet arī vizuāli pievilcīgāk.

Vai jaunas flīzes var likt virsū vecajām?

Bieži ir situācijas, kad veco flīžu noņemšana ir sarežģīta un draud ar iespēju sabojāt hidroizolācijas slāni. Tādos gadījumos vecās flīzes vajag uzslīpēt, virsmu pēc slīpēšanas gruntēt, jaunās flīzes –līmēt un šuvot.

Vai vannas istabā kā grīdas segumu var izmantot korķi?

Izrādās, ka jā. Korķis ir dabīgs materiāls, ko iespējams izmantot arī šajā telpā. Īpaši labs šis risinājums ir vannas istabās bez grīdas apsildes, jo korķis, atšķirībā no flīzēm, nav auksts. Korķa grīdas temperatūra būs atbilstoša gaisam grīdas līmenī. Vēl kāda priekšrocība – korķis ir kluss un elastīgs materiāls.

Šajā gadījumā piemērota izvēle būs līmējamas 4 mm vai 6 mm biezas korķa flīzes.

Vai iespējams uz vannas istabas grīdas likt laminātu?

Kādreiz bija grūti iedomāties vannas istabas grīdām izmantot koku. Par lamināta ieklāšanu šādās telpās vispār nevarēja būt ne runas, taču jau kādu laiku ir iespēja iegādāties lamināta grīdu, kas paredzēta mitrām telpām. Tie ir tā saucamie kuģa klāja tipa lamināta dizaini. Gumijas savienotājelements garajā malā un šauro malu speciāla apstrāde ar hermetizēšanas līdzekli nodrošina grīdas piemērotību mitrām telpām.

Linolejs izmantojams, bet ar augstu slīdamību

Linoleju var uzskatīt par demokrātisku materiālu, taču mitrumā tas kļūst slidens, kas  ir drošības risks veselībai. Noteikti jāpadomā par papildus paklājiņiem slīdes mazināšanai pie vannas un izlietnes.

Linoleju parasti klāj uz iepriekšējā seguma materiāla, pirms tam pārbaudot, vai vecajam segumam ir hermētiskā noturība. Veco segumu pārslīpē, virsmu izlīdzina ar smalko grīdas špahteli, vēlreiz slīpē, gruntē un ieklāj linoleju.

Kā redzam, tad vannas istabas kosmētiskais remonts var izvērsties par aizraujošu procesu, kam gatavoties  laikus. Ja vēlaties saņemt aizdevumu remontam, ienāciet Creamcredit.lv mājas lapā. Tomēr jāpatur prātā, ka ikviens aizdevums ir atbildīgs lēmums, kas iepriekš rūpīgi jāizvērtē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *