Koka Kopņu Ieguvumi Būvniecībā

Kādus būtiskus ieguvumus sniedz koka kopnes jumta konstrukcijām? Noskaidro kāpēc koks ir labāks par tēraudu.

Ieguvumi no koka kopnēm būvniecībā

Mūsdienās lielākā daļa dzīvojamo ēku jumtu tiek būvēti no koka kopnēm. Koka kopnes kļūst arvien populārākas visā pasaulē rūpnieciskiem un dzīvojamiem mērķiem. Kopņu izmantošana jumta konstrukciju būvniecībā sniedz vairākas priekšrocības, noskaidrosim tās.

Koka kopņu priekšrocības:

1. Ekonomiskas

Koka kopnes parasti ir rentablākas nekā metāla kopnes. Tās ir arī lētāk uzstādīt, jo, iespējams, nebūs jāizmanto smagā tehnika. Tā kā tās ir salīdzinoši vieglas, tās var viegli pārvietot un pacelt uz vietas. Turklāt saliekamās konstrukcijas saīsina būvniecības laiku un līdz ar to arī izmaksas. Izmantojot koka kopnes, rodas ļoti maz atkritumu, kas ir labvēlīgi videi un Jūsu makam.

2. Energoefektīvas

Koka kopnes nodrošina lieliskas siltuma īpašības salīdzinājumā ar tēraudu. Koks ir blīvs materiāls, kas nodrošina izcilu izolāciju. Tas nozīmē, ka ar koksni izgatavotu māju apsildīšanai un dzesēšanai ir nepieciešams mazāk enerģijas.

3. Videi draudzīgas

Salīdzinot ar citiem materiāliem, koksnes apstrādei patērē mazāk enerģijas un nerada tik lielu gaisa un ūdens piesārņojumu. Turklāt koksne ir vienīgais atjaunojamais nozīmīgais celtniecības materiāls.

4. Izturība pret karstumu

Daži cilvēki baidās, ka koka jumta konstrukcijas ir nedrošākas nekā metāla konstrukcijas, jo koks deg. Metāla konstrukcijas var sabrukt pēc 40-50 minūtēm degšanas. Pareizi uzstādītas koka konstrukcijas patiesībā ir ugunsdrošākas, jo tās ir izturīgas. Tērauds augstā temperatūrā ātri zaudē izturību.

5. Elastīgas un daudzpusīgas

Koka jumta kopnes ir pazīstamas ar savu daudzpusību un to, cik labi tās sadarbojas ar citiem konstrukcijas izstrādājumiem. Tās var savienot ar citām kopnēm vai kombinēt ar tādiem komponentiem kā līmētā koka vai tērauda sijām.

6. Spēcīgas un izturīgas

Koks kā būvmateriāls pārspēj tēraudu. Citiem vārdiem sakot, koks labi spēj noturēt savu svaru, kas ne tikai ļauj veidot lielākas telpas, bet arī mazāk nepieciešamo balstu dažos ēku projektos.

7. Skaņu absorbējošas

Tā vietā, lai atstarotu vai pastiprinātu skaņu, koks to absorbē. Koka kopņu izmantošana var palīdzēt samazināt trokšņa līmeni, nodrošinot papildu komfortu. Turklāt tā akustiskās īpašības palīdz samazināt atbalss ietekmi dzīvojamās vai biroja telpās.

8. Estētiski pievilcīgas

Koka kopņu daudzveidība ļauj eksperimentēt ar ēkas izkārtojumu un estētiskajām iezīmēm. Patiesībā daudzas restorānu ķēdes savu korporatīvo identitāti pauž ēku jumtu dizainā.

Koka kopņu izmantošana jumta konstrukcijās ir sen pārbaudīta būvniecības tradīcija, kas turpina iegūt popularitāti pamatotu iemeslu dēļ. Koks ir ekonomisks, rentabls un ekoloģiski gudrs risinājums gan mazākiem, gan lielākiem projektiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *