Izdevīgākā dzeramā ūdens filtrēšanas sistēma mājai

Vai mājās pa krānu tek brūns vai rūsains ūdens? Ciets ūdens rada nosēdumus uz krāna, tējkannā un aizkaļķo sildelementus? Latvijā ūdens kvalitātes problēmas var būt dažādas, taču labā ziņa ir tā, ka tās visas var atrisināt.

Šobrīd ir pieejami dažādi ūdens filtri un ūdens attīrīšanas iekārtas, kas ļauj padarīt tīru pat vispiesārņotāko ūdeni. Māja, dzīvoklis, vasarnīca, rūpnīca vai birojs – katrai no šīm vietām piemērotāks būs cits risinājums, bet šoreiz konkrētāk apskatīsim tieši ūdens filtrēšanas iekārtas mājām.

Kas jāņem vērā vēl pirms ūdens attīrīšanas iekārtu izvēles?

Izvēloties ūdens filtrus (sk. waterfilters.lv/udens-filtri/) ir jāņem vērā pieci galvenie apsvērumi:

  • Ūdens patēriņš (cik daudz ūdeni lietojat ikdienā un sagaidot ciemiņus);
  • Lietošanas paradumi (vai vajadzīgā ūdens daudzums ir vienmērīgs visā dienas garumā vai tam ir ciklisks raksturs);
  • Ūdens spiediens (katrs ūdens filtrs ir ar noteiktu caurlaidību. Izvēloties filtrus, ir jāzina ūdens spiediens cauruļvados);
  • Ūdens sastāvs (nosaka laboratorijā veicot analīzes);
  • Prasības un finansiālās iespējas (vai vēlaties attīrīt ūdeni visā mājā vai tikai vienā telpā – vannasistaba, tualete).

Visvieglāk pārbaudīt ūdens patēriņu ir mājsaimniecībās, kur ir uzstādīti ūdens skaitītāji. Ja skaitītāji nav uzstādīti, varat veikt novērojumus nedēļas garumā vai palūgt, lai aprēķinus veic speciālisti (bezmaksas) ņemot vērā vidējo patēriņu Latvijā.

Ja izmantojat centralizēto ūdensapgādi par ūdens spiedienu varat jautāt savam pašvaldības uzņēmumam. Privātmāju īpašnieki savukārt ūdens spiedienu var noteikt, aplūkojot ūdens sūkņa tehnisko informāciju. Ja tiks uzstādīts filtrs ar pārāk zemu ūdens caurlaidību, ūdens plūsma no krāna vai dušas būs nepietiekama un radīs neērtības.

Ūdens analīzes savukārt vislabāk veikt sertificētā laboratorijā. Latvijā tādas ir vairākas. Lielākā daļa prasa, lai cilvēki paši nogādā ūdens paraugus, bet ir arī tādas, kas pašas atbrauc un paņem ūdens paraugu (sk. “Water Filters Latvia”). Uzstādīt ūdens filtrus bez ūdens testēšanas var rezultēties liekos tēriņos, jo var tikt uzstādīti nepiemēroti ūdens filtri. Ar nepiemēroti šeit ir jāsaprot tādi, kas ir pārāk dārgi vai arī ūdeni attīra, taču ne to, ko vajag attīrīt.

Ūdens attīrīšanas iekārtu veidi

Tiem, kas vēlas attīrīt ūdeni visā mājā vispiemērotākais ir kompleksā ūdens attīrīšanas iekārta. Šāda iekārta sastāv no vairākiem filtriem, kas tiek uzstādīti uz dzīvokļa vai mājas ūdens ievades caurulēm – pagrabā vai citur. Galvenā priekšrocība – tīrs ūdens tecēs pa visiem krāniem, veļasmašīnā, trauku mašīnā, ūdens sildītājā, dušā un pat tualetes podā.

Galarezultātā iegūsiet ideālas kvalitātes ūdeni visā mājā. Vairs nebūs jāuztraucas, ka ciets ūdens aizkaļķo sildelementus vai arī rūsains ūdens nokrāso podu un izlietni. Šis ir vislabākais risinājums, bet reizē arī visdārgākais. Lielāka ūdens caurplūde nozīmē, ka būs biežāk jāmaina filtru elementi vai sāļi, taču to var atsvērt ierīču ilgāks kalpošanas laiks un mazāks elektrības patēriņš.

Ūdens mīkstināšana un atdzelžošana

Pārlieku ciets vai rūsains ūdens ir 2 no biežāk izplatītajām problēmām ar ūdens kvalitāti Latvijā. Tieši šim mērķim ir izveidoti speciāli ūdens atdzelžošanas filtri un ūdens mīkstinātāji. Pirms šādu filtru uzstādīšanas ir obligāti jāveic ūdens analīzes, jo iesējams papildus ir jāuzstāda vēl citi ūdens attīrīšanas elementi. Ķīmiskais piesārņojums vai smagie metāli var radīt veselībai daudz lielākus riskus nekā ciets ūdens un ir svarīgi, lai šie riski tiktu novērsti.

Ūdens filtri zem izlietnes

Mājās, kur vajadzīga tikai daļēja ūdens attīrīšana var uzstādīt ūdens filtrus zem izlietnes.

  • Priekšrocības – Mazāks izmērs. Var uzstādīt zem jebkuras izlietnes. Lētāki. Pa krānu tecēs tīrs dzeramais ūdens.
  • Trūkums – filtrs attīrīs ūdeni tikai konkrētajā ūdens ieguves vietā. Visur citur ūdens joprojām būs neattīrīts ar visām no tā izrietošajām sekām.

Šis var būt piemērots risinājums vasarnīcām vai mājās, kur ūdens kvalitāte kopumā ir laba, taču tai ir nepatīkama piegarša. Ja plānojat iet dušā vai vannā, ņemiet vērā, ka smakas vai slikta garša var mazināt baudījumu, ko gūstat no mazgāšanās.

Reversās osmozes ūdens filtrs

Augstākās kvalitātes dzeramais ūdens ne vienmēr ir pilnībā attīrīts, jo arī avotu ūdenim ir dažādi piemaisījumi. Reversās osmozes filtri savukārt ļauj iegūt ūdeni, kas ir attīrīts no pilnīgi visiem piemaisījumiem. Lai tas notiktu tiek izmantotas speciālas membrānas, kuras nelaiž cauri ne tikai organiskās daļiņas, bet pat vīrusus un baktērijas.

Lai osmozes filtrs darbotos teicami to ir jākombinē vēl ar citiem filtriem, kas aiztur lielākas daļiņas. Pretējā gadījumā tas ātri aizsērēs, samazināsies efektivitāte un membrāna būs biežāk jāmaina. Izvēloties osmozes filtrus, var papildus uzstādīt arī filtrus, kas bagātina ūdeni ar papildus minerāliem un piešķir vēlamo garšu.

Ūdens filtrēšana krūzē

Šķiet ikviens būs kaut kur redzējis ūdens filtrēšanas krūzes. Savā būtībā tā ir plastmasas karafe, kurā ir iemontēts filtrs. Ar tās palīdzību var attīrīt dzeramo ūdeni ļoti nelielā apjomā. Tādu var iegādāties, ja nevajag attīrīt vairāk par dažiem litriem dienā. Atšķirībā no citiem pieminētajiem filtriem, krūzes filtru ūdens attīrīšanas ātrums ir ļoti neliels. Mūsu skatījumā šis ir vairāk krīzes risinājums situācijās, kad ūdens attīrīšanas iekārtu izvietošana dažādu iemeslu dēļ nav iespējama.

Vajag palīdzību izvēlēties piemērotākos ūdens filtrus mājai?

Mēs zinām, ka ūdens attīrīšanas iekārtu izvēle nav vienkārša. Ir jāņem vērā dažādi faktori un apsvērumi un ir viegli kļūdīties. Lai ūdens filtri strādātu pareizi tie ir arī pareizi jāuzstāda. Uzņēmums “Water Filters Latvia” nodrošina ūdens analīzes, ūdens filtru uzstādīšanu, apkalpošanu un garantijas, turklāt par labāko cenas un kvalitātes attiecību Latvijā.

Atšķirībā no citiem uzņēmumiem varam lepoties, ka esam daļa no Baltijas lielāko ūdens attīrīšanas uzņēmumu grupas. Mūsu klienti ir gan uzņēmumi un rūpnīcas, kam nepieciešamas industriālās ūdens attīrīšanas iekārtas, gan viesnīcas, privātmājas un dzīvokļi. Gadu gaitā uzkrātā pieredze ļauj nodrošināt vislabākos nosacījumus.

Vai zinājāt, ka piedāvājam bezmaksas konsultācijas par ūdens filtriem arī pa telefonu vai e-pastā? Ir jautājumi, zvaniet vai rakstiet un palīdzēsim atrast labāko risinājumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.