Tukuma mūzikas skola – festivālā Pluņģē

Tukuma Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi pavadīja divas brīnišķīgas un mūzikas piepildītas dienas Pluņģē.

Tukuma Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi direktores Ligitas Zemnieces vadībā – direktores vietniece Ināra Ārgale, vijolnieku ansamblis (4.-8.kl.) ar skolotāju Daci Šplīti-Lisovu, saksofonistu ansamblis ar skolotāju Evu Folkbergu, koklētāju ansamblis ar skolotāju Daci Bleikšu, Eva Blumberga ar skolotāju Mārīti Zuti, Elēna Lisova ar skolotāju Daci Pētersoni un koncertmeistari Mārīti Folkbergu, Emīls Lisovs ar skolotāju Aivaru Spriguli un koncertmeistari Natāliju Župerku, pedagogu instrumentālais trio «Noskaņa» – pavadījām divas brīnišķīgas un mūzikas piepildītas dienas Pluņģē.

Mūs ļoti sirsnīgi sagaidīja Pluņģes mūzikas skolas direktore Rita Urnižiene, kā arī pārējie pedagogi, bija organizētas tikšanās katrai specialitātei klasēs. Vakarā par godu mākslas izstādes atklāšanai muzicējām skaistajā kņaza Mikolas Oginska pilī, kas piederēja slavenās «Polonēzes» komponista M. Oginska mazdēlam. Pēc koncerta, jautri baudot kopīgas vakariņas ar lietuviešu kolēģiem, apspriedām nākotnes projektus.

Nākošajā dienā mums bija gods piedalīties XIII starptautiskajā M. Oginska festivālā koncertā «M.K.Čurļoņa Rudens akvareļi», kurā piedalījās Žemaitijas apgabala stīgu orķestris Tomasa Ambrozaita (Kauņas simfoniskā orķestra diriģents) vadībā un mūsu vijolnieku ansamblis, kas pievienojās orķestrim L. Koena skaņdarbā «Aleluja». Šo skaņdarbu viņi aizguva no mums ciemošanās reizē mūsu kamermūzikas festivālā «Rudens krāsas mūzikā». Koncerts, protams, iesākās ar slaveno M. Oginska «Polonēzi», kuras laikā klausītāji piecēlās kājās, bet visatraktīvākais skaņdarbs bija J. Štrausa «Kalēju polka», kurā solo partiju, mums par lielu pārsteigumu, izpildīja īsts kalējs (sieva čelliste viņu bija labi apmācījusi). Koncerta beigās tika izsaukti un apsveikti  ar «100-ades maizes klaipu» visi Žemaitijas apgabala stīgu instrumentu pedagogi, un laimīgo vidū biju arī es.

Mēs vēl joprojām dzīvojam šī brīnišķīgā koncerta iespaidā! Tā bija iespēja satikties, kopā muzicēt, kā arī nosvinēt abu valstu – Latvijas un Lietuvas – 100 gadadienu!

Tiekamies mūsu vijolnieku nākošajā koncertā Jaunmoku pilī – festivālā «Rudens krāsas mūzikā» – 19. oktobrī 19.00.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.