FOTO: Agris Jansons

Slampē saražoto siltumu kontrolēs regulators

Par to, ka Slampē visu rudeni bija problēmas ar siltumu, taču apsaimniekotājs – SIA «Komunālserviss TILDe», kas bija slēdzis līgumu par siltuma piegādi ar SIA «Tukums REN», nebija kontrolējis līgumam pievienoto temperatūras grafiku, esam jau rakstījuši.

Savukārt 21. februārī, lai, atsaucoties iedzīvotāju sūdzībām, tiktu skaidrībā ar situāciju, Slampes katlu mājā bija ieradušies Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas darbinieki: Energoapgādes objektu kontroles nodaļas vadītājs Ingus Užulis, kā arī nodaļas speciālisti Edmunds Bieļa un Vitālijs Eisaks. Sarunā piedalījās komunālā uzņēmuma vadītājs Aldis Siliņš, iecirkņa vadītājs Egils Skavronskis un citi uzņēmuma pārstāvji, kā arī SIA «Tukums REN» pārstāvis Māris Lasmanis un «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» žurnālisti. Pagasta iedzīvotājus pārstāvēja Aivars Šleiners.

Iespējams, par godu viesiem, katlu mājā pie sienas beidzot bija parādījies temperatūras grafiks, taču katlu mājas pārstāvji atzina, ka tas neko nemainot – cik daudz katls saražo, tik arī aizejot tīklā; ja ik pa laikam katlu apturēs, no kurtuves sāks gāzties ārā ķieģeļi. Tas tāpēc, ka šādos katlos jānodrošina vienmērīga temperatūra, taču, tā kā ārā ir salīdzinoši silts, lieko siltumu nav, kur likt. Regulatora pārstāvji atzina, ka sūdzība saņemta par temperatūras grafika neievērošanu un piegādātā siltuma kvalitāti. Konkrētajā situācijā apsaimniekotājam regulāri jākontrolē temperatūras grafiks, lai nebūtu strīdu ar iedzīvotājiem. E. Skavronskis atzina, ka viņa telefons esot pilns ar fotogrāfijām, bet – ko ar tām darīt?! Viņš neko ietekmēt nevarot, jo visi dati ir grāmatvedībā, bet tā visiem pagastiem kopīga. I. Užulis skaidroja, ka ir jāizrēķina, kādai t° pie noteiktas āra gaisa t° radiatoros ir jābūt: ”Ja t° ir augstāka vai zemāka, prasiet grāmatvedībai rēķināt, jo tās ir līguma attiecības ar uzņēmumu un sankcijas. Jūs varat zvanīt regulatoram, piesaistīt juristu, bet ir jāreaģē. Vēl ir jāvērtē zudumi, lietderības koeficienti!”

Vairāk lasiet otrdienas, 25. februāra, laikrakstā ŠEIT=>

 

Komentāri

 1. Man vadot Tukuma dzīvokļa īpašnieku un īrnieku biedrību līdz 2012.g. tas problēmas nesagādāja un kurināt jau var ,bet dzīvojamās mājas ir jābūt spiediena regulātotam un padotās temperatūras arī regulatoram izejot no āra gaisa temperatūras un laika kā to padot,man ir arī mājas pārvaldnieka sertifikāts un pietiekoša literatūra lai to paskaidrotu,piemēram žurnāls Danfos kā regulēt apkuri praksē, kādu ūdens temperatūru padot ,kādreiz tāds bija pie apkures sniedzēja Jauntukumā SIA Komforts.

 2. Slampē visās daudzdzīvokļu mājās ir remdeni radiatori,izņemot Silavās.Par remdeniem radiatoriem un 14 grādiem dzīvokļos rēķins par apkuri 100€. Ir dienas,kad radiatori ir auksti. Nav tāda liekā siltuma, ja izejošā t no katlu mājas ir 44 grādi.Tukuma novada domes un SIA Komunālserviss Tilde afēra.Tarifi,kurus samuhļīja Tukuma novada dome par labu sev piederošajām kapitālsabiedrībai SIA Komunālserviss Tilde nav likumīgi, jo tas ir interešu konflikts.Slampes iedzīvotājus krāpj pa melno.

    1. Ir interesanti kad Tukuma novada dome noteica tarifus 2019.g katlu mājām Džūkstes Slampes,Degoles un Tumes pagastos tie ir ļoti lieli ,tāpēc jau arī maksājiet.

     1. Neadekvātais apkures tarifs velk uz kriminālatbildību, jo ir nelikumīgi noteikts.Tukuma novada domi tad vadīja Ē.Lukmans NTZ draugs un labvēlis. Kurš īsti ir parakstījis tarifa apstiprināšanu,lai skaidrio policija.

      1. A šito tu ritīg muld. Tur, pa tiem Slampes siltumšķūņiem tas smukais puikiņš Agrits staigāj un bij tā kā gails uz sūd čup. Teic , ka vis i gudrs un vis i saprats. A re jā bij, gudrs nav un saprats a neko nav

  1. Nav visās mājās remdeni radiatori nevajag stāstīt pekstiņus, ir silti radiatori un normāli silts iekšā, ja ir pats savu dzīvokli sakārtojis un nosiltinājis. Protams ir mājas kur ir problēmas, un skaidrs ir arī ka ar to ūdens temperatūru nav kas lāgā, jo vakar ienākošā bija 30 grādi un tad bija auksti radiatori, bet nu jau šodien ir atpakaļ 50 grādi un viss kārtībā, ja to temperatūru neraustītu būtu ciešami.

   1. Nevajag fleitēt….visiem ir remdeni radiatori. Izejošajai t no katlu mājas ir jābūt 70 grādiem,tad tie,kuriem ir karsti savus radiatorus aizver ciet un viss. 30 grādi pienākošā t……tas ir nenormāli.

 3. Mums Jauntukumā arī kurina uz nebēdu,vajadzēs pirmdien griesties Rīgā attiecīgajā iestādē esmu jau sazinājies iesniegums vajadzīgs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.