Agris Jansons

Reiz bija skola Vecmokās

Sestdien, 6. oktobrī, Tumes kultūras namā kopā sanāca zelmenieši – tie, kuri sevi pieskaita Zelmeņa vai Vecmoku skolas saimei. Iemesls – lielas jubilejas – skolas ēkai 135 gadi, skolai Vecmokās – 150. Bet Zelmeņa skolas kopš 1999. gada vairs nav, arī tās absolventu un skolotāju virs šīs zemes paliek arvien mazāk un mazāk…

Sestdien, 6. oktobrī, Tumes kultūras namā kopā sanāca zelmenieši – tie, kuri sevi pieskaita Zelmeņa vai Vecmoku skolas saimei. Iemesls – lielas jubilejas – skolas ēkai 135 gadi, skolai Vecmokās – 150. Bet Zelmeņa skolas kopš 1999. gada vairs nav, arī tās absolventu un skolotāju virs šīs zemes paliek arvien mazāk un mazāk…

Kā pastāstīja viena no pasākuma organizatorēm Rita Račkovska, salidojumu rosināja rīkot bijusī skolas direktore Valentīna Šmitmane. Viņas ideju meitenes – Rita un Everita – uztvērušas ātri un jau no jūlija sākušies mēģinājumi, uz kuriem sanākuši 16 dažādu gadu absolventi. Pasākuma muzikālo noformējumu veidoja Sanita Apine, bet scenāriju izdomāja Dace Ernšteina.

Pirms pasākuma Tumes kultūras namā reģistrējās 165 skolas beidzēji un skolotāji, viņu vidū vecākais no audzēkņiem bija 1952. gada absolvents Ilmārs Jirgensons.

Kā atzina daudzi no absolventiem, galvenais jau nav skolas ēka, kas vietējo politiķu tuvredzības dēļ nu kļuvusi par nevienam īpaši nevajadzīgu, bet tomēr svētu privātīpašumu, bet gan kopības sajūta un piederība zelmeniešu saimei.

Komentāri

 1. šķiet bijis jauks pasākums, tikai žēl, ka organizatori par to nebija izziņojuši ātrāk. būtu arī citi Latvijā uz jums paskatījušies

  1. Tāpēc ka tāda nu ir mūsu vēsture un to neviens neizdzēsīs no atmiņām.Galvenais ka visiem patika un paldies organizatoriem par pozitīvām emocijām.

   1. Kopā sanākšanai vienmēr būs prieks.
    Taču ākstīšanās parāda gaumi un to,ka sarkanā pātaga ir iecirtusi kārtīgu rievu-lielāku par skolas atstāto rievu.
    Tā laika vēsture un režīms iekļāva komplektā ne tikai pionierus un ierindas skati. piemiņas stabiņus dzelzceļa stacijā Tukums 2 var redzēt. Var jau protams teikt,ka ar skolu tam nav nekāda sakara.
    Ir jāzin,ko un kurā brīdī nest uz skatuves. Vai latviešiem trūkst izdoma un sava kultūra???

    1. Jūs pasākumā bijāt?!
     Tāda sajūta, ka Jūs spriežat par pasākuma norisi, redzot tikai vienu mazu video klipu izņemtu no vispārējā konteksta.

     Pasākums bija kā veltījums skolas un mūsu vēsturei un sākās ar to, ka tika pieminēts gan I Pasaules karš, gan bēgļu gaitas. Pēc šī laika bija okupācijas režīms, kas tāpat kā kara laiki ir atstājis nospiedumus mūsu vēsturē. Un tad jau brīvvalsts laiks ar savām aktualitātēm skolas dzīvē. Katram no šiem laikiem tika veltīta dziesma un bija īss vēsturisks ieskats, kas tajos laikos ir noticis skolas dzīvē.

 2. Paldies par tik ļoti gaidīto un mums tik vajadzīgo pasākumu! Ļoti gribētos vēl, ne vienu reizi vien, atkal sanākt kopā, kamēr vēl esam un kamēr vien gribam. Tas tā pa īstam sasildīja sirdis!
  Sveicieni visiem, kas pasākumā bija, un arī tiem, kurus ļoti gaidījām ierodamies!

 3. Reiz bija!!! Reiz bija skola Brizulē, Zentenē ,Pūrē ,Lamiņos u.t.t.
  Sveikas skolas ,kas mums tik daudz devušas .Ar kurām saistās mūsu bērnība.Pirmie rakstītie burti ,reizes rēķini,Sveicināti mūsu skolotāji!!! Reiz bija!!!
  Sveicināta Lamiņu skola! Sveicinātas kastaņas un skolas parks,kastaņu alejas!
  Sveicināti skolotāji Jurēvici ,Andžāni ,Mihailova,Zvirgzdiņa, Vītola!!!Paldies ,paldies !!! gaidiet mūs tur , citā dimensijā! Mēs nāksim !

 4. Pasākums bija pat ļoti skaists un interesants.Liels paldies organizatorēm.
  Un tu,onka ,savus komentārus varēji atstāt pie sevis,ja nav ko teikt,tad būtu pastāvējis klusu.Citu reizi padomā pirms ver vaļā savu muti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.