Rāvu pusē pašiem sava ziemas prieku trase

Rāvu puses ļaudis pārsteidz arī ar aktivitāti ziemas laikā. Edmunds Petrovs ar ģimeni un kaimiņiem no «Stūrīšu» un «Meža Prūšu» mājām jau divus gadus kaldinājuši ideju par ziemas prieku trases izveidošanu.

Par to, ka Rāvu iedzīvotāji ir vieni no aktīvākajiem visā Jaunpils novadā, pārliecinājāmies jau Mazo ciemu dienās. Taču Rāvu puses ļaudis pārsteidz arī ar aktivitāti ziemas laikā. Edmunds Petrovs ar  ģimeni un kaimiņiem no «Stūrīšu» un «Meža Prūšu» mājām jau divus gadus kaldinājuši ideju par ziemas prieku trases izveidošanu. Divus gadus domājām, šogad sanācām kopā uz talku un izdarījām, teic idejas autors Edmunds Petrovs. Pirms kapu svētkiem, bruņojušies ar lāpstām, grābekļiem un apņēmību –Ilze, Aivars, Gita, Edmunds, Renārs, Ivo, Reinis, Sanita, Edgars un citi aktīvisti devās veidot trasi. Darāmā rāveniekiem bijis daudz gan ar rokām, gan traktoru. Jāizceļ celmi, trase jāattīra no asajām kazeņu stīgām, jānolīdzina ar kultivatoru, jānolasa mazie akmeņi, kas plēsuši plēves utt. Ūdens 20 l kannās ar auto vests vairāk par piecām reizēm.

Atbilstošiem trases izmēriem tika pagatavotas pat speciālas ragavas ar platām sliecēm 10 cm augstumā. Plānā ir arī trases uzlabojumi, piemēram,  ir jau iegādātas virves, ar kuru palīdzību būs drošāk uzkāpt kalniņā. Pavasarī būs jānomiglo arī asās kazenes. Un nākošgad trases augšgalā jāizveido pacēlums no smiltīm, lai tas kurš brauc pirmais var noturēties, kamēr citi sasēd aizmugurē.

Kā teic Edmunds, vislabāk pašiem rāviniekiem patīk braukt ar plēves maisiem vilcieniņā.

Rāvu puses ļaudis aicina ciemos arī citus iedzīvotājus baudīt ziemas priekus jaunizveidotajā trasē!

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.