Kaspars Brikulis

Jaunpils baznīcā pēc restaurācijas atgriežas kroņlukturis /FOTO/

Jaunpils baznīcā atgriezies restaurētais kroņlukturis, kuru vajadzēja salikt un uzstādīt tam paredzētajā vietā, lai tas apmirdzētu dievnamu jau otrās Adventes dievkalpojumā.

Jaunpils baznīcā atgriezies restaurētais kroņlukturis, kuru vajadzēja salikt un uzstādīt tam paredzētajā vietā, lai tas apmirdzētu dievnamu jau otrās Adventes dievkalpojumā. Šo piņķerīgo un visādā ziņā atbildīgo darbu veica paši meistari – Jānis Līdaka un Edvīns Balodis, kā arī tika pieaicināts novadnieks Kaspars Brikulis – cilvēks ar, iespējams, nu jau lielāko pieredzi restaurēto baznīcas daļu uzstādīšanā.

Atjaunošanas darbi tika veikti Ilgas Galviņas restaurācijas darbnīcā, pieaicinot restauratori – vecmeistari Maiju Baņķieri un citus meistarus. Restaurācijas gaitā bijis jānotīra apsūbējums, pārkrāsojumi, jāveic uzskaite un izpēte, lai varētu rekonstruēt krāšņo kroņlukturi tādu, kāds tas bijis. Trūkstošās detaļas – lielākus un mazākus zarus, balustra detaļas – izgatavoja no jauna. Tāpat no jauna tika izveidota elektroinstalācija un katrs svečtura zars aprīkots ar ekonomisku sveces veida spuldzīti.

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 11. decembra, numurā ŠEIT!

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.