Engures piekrastē svinēs Senās uguns nakti

Sestdien, 27. augustā, atceroties senču tradīcijas, Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastē tiks svinēta Senās uguns nakts. Lielākais no šiem pasākumiem notiks Engures piekrastē.

Sestdien, 27. augustā, atceroties senču tradīcijas, Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastē tiks svinēta Senās uguns nakts. Lielākais no šiem pasākumiem notiks Engures piekrastē. Tā būs iespēja atgādināt sev un citiem, ka jūra mūs vieno un atgādina par mūsu vēsturisko un kultūras mantojumu, tāpēc tā ir īpaši sargājama. Lielākie ugunskuri tiks kurti Lapmežciemā, Klapkalnciemā, Engurē pie Dienvidu mola, un Abragciemā, kempinga teritorija.
Senās uguns nakts Engurē sāksies 21.30, kur iecerēti trīs ugunskuri. Ar dzejas lasījumiem uzstāsies Dace Salaka, par muzikālo sadaļu gādās Kārlis Kazāks.
Savukārt fonds «1836» rīko gājienu no Kaltenes līdz Engurei. Gājiens sāksies 27. augusta rītā Kaltenē, līdz vakaram būs jāaiziet līdz Mērsragam, bet 28. augustā līdz 18.36 jānokļūst Engures mūzikas un mākslas skolā, kur notiks fonda «1836» un «Viegli» atbalstītāju koncerts.
Izmantojot iespēju, sestdien, 27. augustā, piekrastes zvejnieku sētas un zivju pārstrādātāji no Lapmežciema līdz Bērzciemam aicina ciemos ikvienu interesentu, lai izrādītu zvejnieku sētu, pastāstītu, kā agrāk zivis kūpinājuši un kā to dara tagad. Neizpaliks arī zivju degustācija un mielošanas ar zivju zupu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.