Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kāpēc jāmaksā par uzkrājuma fondu un apkures datu monitoringu?

Lasītājs jautā: “Lūdzu noskaidrot, uz kāda pamata dzīvoklī Aviācijas ielā 18 ir radušies jauni maksājumi – “uzkrājuma fonds” un “apkures datu monitorings”. Mums jau tāpat ir nepamatoti liela apsaimniekošanas maksa – 33,15 eiro mēnesī. Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksas aprēķināšanas noteikumu 10. un 11. punktā ir šāds regulējums: “10. Par aprēķinātajiem pārvaldīšanas maksājumiem nākamajam kalendāra gadam pārvaldnieks rakstiski paziņo dzīvokļa īpašniekam līdz attiecīgā gada 15. oktobrim. Paziņojumā norāda laiku un vietu (piemēram, mājas lieta, interneta mājaslapa, informatīvs stends), kur dzīvokļa īpašnieks var iepazīties ar tāmi, kā arī dzīvojamās mājas uzturēšanas darbu plānu (2. pielikums). 11. Pārvaldnieks vienas nedēļas laikā nosūta tāmi un dzīvojamās mājas uzturēšanas darbu plānu dzīvokļa īpašniekam pēc dzīvokļa īpašnieka rakstiska pieprasījuma saņemšanas. Par aprēķinātajiem pārvaldīšanas maksājumiem nākamajam kalendārajam gadam pārvaldnieks rakstiski paziņo dzīvokļa īpašniekam līdz attiecīgā gada 15. oktobrim.”

Neko tamlīdzīgu neesmu saņēmis. Kamēr nesaņemšu pamatotus paskaidrojumus par jaunajām izmaksu pozīcijām, es par tām nemaksāšu!

Redakcija: SIA «Jauntukums» direktore Elīna Lāce skaidroja, ka, pamatojoties uz dzīvokļu īpašnieku jau 2019. gada augustā pieņemto lēmumu, tiek attālināti regulēta apkure dzīvokļos, vadoties gan no gaisa temperatūras, gan no mitruma līmeņa, jo iepriekš bija saņemtas sūdzības, ka dzīvokļos ir auksts. Šis risinājums esot ļāvis ietaupīt siltumu. Līgums tiek slēgts uz gadu, un 2020. gada decembrī tas tika pagarināts, taču, ja iedzīvotājiem ir iebildumi, to var pārtraukt, protams, ja tādās domās būs īpašnieku vairākums, bet līdz šim sūdzību neesot bijis. Kas attiecas uz uzkrājuma fondu, atbilstoši normatīvajiem aktiem tāmes bijušas izstrādātas, un par to bija pielikts paziņojums, ka ar tām ikviens var iepazīties: “Protams, tagad tāmes jau ir sagatavotas, bet, ja dzīvokļu īpašniekiem ir iebildumi vai arī, viņuprāt, ir jāveic citi darbi, mēs varam par to visu runāt, jo līdz 15. oktobrim vēl ir laiks. Par visu varam vienoties, bet ir arī jāsaprot, ka mājās ir jāiegulda. Par šo naudu mēs remontējam kāpņu telpas, mainām komunikācijas. Piemēram, ar pašvaldības līdzfinansējumu par šo naudu Jelgavas ielā 21, 19 un 23 likvidējām sauso kanalizāciju un pieslēdzāmies pilsētas kanalizācijas tīkliem. Visi šie darbi tiek veikti iedzīvotāju labā, taču, kā jau teicu, ja ir cits viedoklis par to, ko un kā darīt, aicinu nākt un runāt, lai varētu laikus saplānot nākamā gada darbus.”

 

Komentāri

  1. Man Dzīvoklī ir plus 24 grādi silts,bet šodien 4.martā zvanot uz SIA Jauntukumu lietvedei atbilde bija es esmu vienīgai kuram dzīvoklī ir karsti,bet tais treknajos gados cilvēki salika tos mazos radiators nomainot pret tiem radiatoriem,tikai tāds sīkums nezināja cik lielus tos vajag lai apsildītu dzīvokli un vēl viens gadījums 2020.g oktobrī kad atkal griezos pie apsaimniekotāja lai noskaidro kas dzīvo blakus dzīvokļī un spēlē to skaļo mūziku ,atbilde bija no lievedes lai ejot uz meža būdiņu dzīvot tur bušot kluss,bet ko man nodarīja veselībai šī skaļā mūzika pārkāpjot Dzīvokļa īpasnieka likumu 10p.6.d.tas nevienu neinteresēja.

  2. Siltums mājai ir jāpadot izejot no āra gaisa temperatūras ,kuru ir jāieraksta žurnālā,kāpēc tagad mums pensionāriem ir jācepas ,likumus neievērojot,ceru ka jaunā Tukuma rajona dome no 5.jūnija vairāk strādās pie tā lai iedzīvotāji varētu no savas pensijas izdzīvot.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.