Attēlam ir ilustratīva nozīme

Uz skolu – bez tiesībām

Ceturtdien, 9. septembrī, no pulksten 13.00 līdz 15.00 Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa policisti veica iknedēļas preventīva rakstura pārbaudi Tukumā, lai kontrolētu, kā mazākaizsargātie ceļu satiksmes dalībnieki ievēro ceļu satiksmes noteikumus.

Likumsargi pārbaudīja 24 velosipēdu, 2 mopēdu un 3 elektroskrejriteņu vadītājus un konstatēja tikai vienu pārkāpumu, proti, kāds 9 gadīgs bērns vadīja elektroskrejriteni. Šajā gadījumā policija vērtēs vecāku atbildību notikušajā. Atgādinām, ka minēto transportlīdzekli ir atļauts vadīt tikai no 14 gadu vecuma!

Sākoties jaunajam mācību gadam, policisti ik rītu uzrauga ceļu satiksmes drošību pie izglītības iestādēm, kā arī kontrolē skolēnu pārvietošanos ar transportlīdzekļiem. Tā, piemēram, 9. septembra rītā tika konstatēta kāda 17 gadus jauna skolniece, kura uz skolu bija atbraukusi ar automašīnu, taču viņai atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība vēl nav iegūta. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

Tāpat arī aicinām autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem, pievērst uzmanību atļautā ātruma ierobežojumiem un samazināt braukšanas ātrumu mācību iestāžu tuvumā.

 

Komentāri

 1. Man jautājums…tad kā lai skolēni nokļūst uz/no pulciņiem, ja piemēram mamma viena audzina bērnus un nepārtraukti ir darbā no agra rīta līdz vēlam vakaram? Tad labāk neapmeklēt neko?Velosipēds ir vismaz glābiņš, jo autobuss kursē kā nu viņš kursē, turklāt par bargu naudu…. Atraduši ko sodīt.. Stāvēt pie stacijas un ķert lielos pārkāpējus….

  1. Tu tā bērņukiņa mammīte, ja!? “Forša“ mammīte, kas jau laikus iemāca, ka likumi un tikumi ir tikai priekš kaķiem! Tāpēc jau mēs esam tur, kur esam…

 2. nu p…ec kads puishels brauc pa trotvaru ar riteni un tragedija.juus stulbie menti,dariit nav ko? kad kadam apzog pagrabu,garazhu,mashiinu tad juus neko nevariet izdarit.jaa,veel kadam uzlikt sodu par zaales nenoplaushanu,vai sedeja parka uz solinja ar alus pudeli.kroplji jobaniitie.

  1. A ja citu neko nemāk un noziegumus par sarežģītu atklāt,i prēmijas par pāris atņemtām cigaretēm labu labās maksā,tad kāpēc gan netērēt nodokļu maksātāju naudu maznozīmīgu pārkāpumu medībām

  2. Kapēc Tu sevi apsaukā par stulbeni un kropli? Tas tapēc ka galvā tikai viena rieva un tā pati bērnība ar lāpstu dabūta? Aizej par Gobzemu nolūdzies labāk…

 3. To riteņa/skrejriteņa tiesību lietu vajadzētu vienkāršot.Lai kungi no CSDD nokāpj no saviem augstumiem un varētu veikt “izbraukuma tirdzniecību” skolās.Pāris pēcstundās klasēs,kuri vēlas iegūst šādas tiesības,jo pamatā,visi grib tepat un tùlīt,nevis pieteikties,tad kaut ko gaidīt un nervozēt nedēļām ilgi.Teoriju noklausījies,skolas pagalmā pāris līkumus izmeti,viss….saņem tiesības un brauc laimīgs.
  Otrkārt,Tukumā satiksme nav tā bīstamākā un veloceļi ir pietiekami.

  1. Pat padomju laikā viss bija vienkārši.Pēc stundām skolas sporta zālē Bumbieronkulis nolasīja teorijas lekciju pāris stundas un pēc pāris dienām tiesības uz riteni un snopīti kabatā.Lūk,tā! :))

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *