Attēlam ir ilustratīva nozīme

Tukumā kravas automobiļa vadītājs 3,16 promiļu reibumā izraisa ceļu satiksmes negadījumu un pamet notikuma vietu

Šī gada 10. aprīlī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Rietumzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas apturēja kādu kravas automašīnas vadītāju, kurš vadīja spēkratu, būdams 3,16 promiļu reibumā, pirms tam izraisot ceļu satiksmes negadījumu Tukumā un pametot notikuma vietu. Par notikušo transportlīdzekļa vadītājam sastādīts ceļu satiksmes negadījuma protokols, kā arī uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.

Šī gada 10. aprīlī pulksten 16.39 Tukumā kāds kravas automašīnas vadītājs vadot spēkratu sakabē ar puspiekabi pa Jelgavas ielu, virzienā no Alīnes ielas uz Zemgales ielu, nenoskaidrotu apstākļu dēļ veica nogriešanās manevru, nepamatoti nobrauca no ceļa braucamās daļas un uzbrauca ceļa aizsargbarjerai, bojājot to. Pēc notikušā transportlīdzekļa vadītājs aizbrauca no notikuma vietas, neziņojot par notikušo Valsts policijai likumā noteiktajā kārtībā.

Neilgi pēc notikušā, pulksten 17.32 Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Rietumzemgales iecirknī tika saņemta informācija no kāda iedzīvotāja, kurš pamanījis nepārliecinoši vadītu kravas automašīnu un tas radīja šaubas par šofera stāvokli.

Policija nekavējoties devās iedzīvotāja norādītajā virzienā un pulksten 17.45 Tukuma novadā, Sēmes pagastā, uz autoceļa Rīga – Ventspils Reaģēšanas nodaļas amatpersonas panāca aizdomīgo kravas automašīnas vadītāju, par kuru iepriekš ziņoja vērīgais iedzīvotājs. Apturot minēto transportlīdzekli, konstatēts, ka pie stūres sēdies kāds 1976. gadā dzimis vīrietis spēcīgā alkohola reibumā. Pārbaudot alkohola koncentrāciju asinīs noskaidrots, ka vadītājs ir 3,16 promiļu stiprā alkohola reibumā.

Par šo pārkāpumu pret transportlīdzekļa vadītāju uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262. panta 11 daļas – par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles. Par šādu pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Valsts policija aicina automašīnu vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu neievērošana apdraud ne tikai paša vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību!

 

Komentāri

  1. Nezināju ka Sēmes pagasts tagad stiepjas līdz Rīgas – Ventspils šosejai. Super!

    1. internets noder ne tikai komentārus rakstīt. Sēmes pagasts vienmēr ir robežojies ar Pūres pagastu netālu pirms Pūres

  2. Asking questions are genuinely nice thing if you are not understanding anything completely,
    except this article offers fastidious understanding even.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *