«NTZ»

Turpinās skatīt lietu par policistu, kura dzērumā izraisītā avārijā Engurē gāja bojā jauna sieviete

Šodien, 7. jūnijā, Tukuma rajona tiesa turpinās skatīt policista Aiņa Sarguna lietu par pērn Engures novadā izraisītu divu automašīnu sadursmi, kurā cieta pieci cilvēki, bet viena cietusī jauniete vēlāk nomira, aģentūru LETA informēja Tukuma rajona tiesā.

Šodien, 7. jūnijā, Tukuma rajona tiesa turpinās skatīt policista Aiņa Sarguna lietu par pērn Engures novadā izraisītu divu automašīnu sadursmi, kurā cieta pieci cilvēki, bet viena cietusī jauniete vēlāk nomira, aģentūru LETA informēja Tukuma rajona tiesā.

Šo lietu iztiesās tiesnese Kristīne Vanaga.

Saskaņā ar tiesas informāciju apsūdzība ir celta bijušajam Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona Tukuma iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektoram Ainim Sargunam, kura pārraudzībā bija Tukuma novada Slampes un Degoles pagasti.

Sarguns apsūdzēts par to, ka 2012. gada 17. martā Engures novadā, uz Tukuma-Jelgavas šosejas, izraisīja divu automašīnu sadursmi, līdz ar to cieta pieci cilvēki, bet viena cietusī jauniete vēlāk nomira. Policists avāriju izraisīja, būdams 2,4 promiļu alkohola reibumā.

Tukuma rajona virsprokurors Aigars Bičušs aģentūru LETA iepriekš informēja, ka kriminālvajāšana pret šo policistu prokuratūrā tika sākta 3.septembrī un apsūdzība viņam celta pēc Krimināllikuma 260. panta 3. daļas – par ceļu satiksmes noteikumu un transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi, un ja tas izdarīts alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Pēc šādas apsūdzības likums paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tiesai šī lieta tika nosūtīta 2012. gada 17. oktobrī.

VP Tukuma iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs aģentūru LETA iepriekš informēja, ka satiksmes negadījums notika 17. martā ap 22.10 Engures novada Smārdes pagastā, uz ceļa Jelgava-Tukums, starp krustojumu ar šoseju Rīga-Ventspils un Tukuma pilsētu. Sadursmes dēļ šajā posmā uz divām stundām tika bloķēta satiksme.

Šajā vietā ir taisna ceļa posms. Pa to virzienā no Jelgavas uz Tukumu 1968. gadā dzimušais Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektors no darba brīvajā laikā vadīja savu personīgo automašīnu «Honda CRV» un pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ iebrauca pretējā virziena braukšanas joslā, kur izraisīja sadursmi ar pretī braucošo automašīnu «VW Golf», kuru vadīja 1992. gadā dzimusi sieviete.

Ceļu satiksmes negadījuma dēļ cieta piecas personas – abu transporta līdzekļu vadītāji, kā arī 1993. gadā dzimusi pasažiere no «VW Golf» un divi «Honda CRV» pasažieri – 1975. gadā un 1998. gadā dzimuši vīrieši. Visi cietušie tika nogādāti medicīnas iestādēs, kur viņiem tika sniegta neatliekamā palīdzība, bet abi vadītāji tika stacionēti slimnīcā. Svētdien, 18.martā, automašīnas «VW Golf» vadītāja no gūtajām traumām nomira medicīnas iestādē.

Kā drošības līdzeklis viņam piemērots aizliegums vadīt transportlīdzekļus, kā arī uzturēšanās noteiktā dzīvesvietā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.