Attēlam ir ilustratīva nozīme

Tev nebūs pulcēties!

No 4. līdz 7. martam Tukuma policijā reģistrēti 78 notikumi, uzsākti 75 administratīvo pārkāpumu procesi, tai skaitā 29 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 11 par privātu pulcēšanos un 1 par velosipēda vadīšanu reibumā. Konstatēts 1 autovadītājs reibumā, bez iegūtām transportlīdzekļa vadītāja tiesībām, reģistrēti divi ceļu satiksmes negadījumi,  vienā no kuriem gāja bojā persona. Pārbaudītas 14 skaistumkopšanas vietas un 6 tirdzniecības vietas.

Policija

  1. martā

Tukumā no kādas daudzdzīvokļu mājas kāpņutelpas nozagts pelēks velosipēds «Prophete Graveuer». Nodarīti materiālie zaudējumi 180 eiro apmērā. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.

12.08 Tukumā, Zemītes ielā, vīrietis vadīja automašīnu «Mazda 6», būdams alkohola reibumā. Tāpat pārbaudes laikā konstatēts, ka viņam nav likuma noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess, iespējamais vainīgais aizturēts un ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

13.50 Tukuma novada Slampes pagastā vīrietis vadīja transportlīdzekli «Scania R420» savienojumā ar puspiekabi, un, sprāgstot transportlīdzekļa priekšējai kreisajai riepai, automašīna kļuva nekontrolēja, kā rezultātā tā nobrauca no ceļa braucamās daļas, uzbrauca ceļa signālstabiņam un iebrauca grāvī. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

  1. martā

15.20 Zemītes pagastā, ceļa Tukums-Kuldīga 30. kilometrā, sieviete vadīja «BMW 320», un auto ieslīdēja pretējā braukšanas joslā, kur sadūrās ar pretī braucošo kravas seglu vilcēju «Volvo FH» ar puspiekabi «Krone SD». Negadījuma rezultātā cieta «BMW» vadītāja, kas tika nogādāta medicīnas iestādē, kur no gūtajām traumām mira. Uzsākts kriminālprocess.

22.30 Kandavā, Parka ielā, sieviete un trīs vīrieši, kas nav no vienas mājsaimniecības, pārkāpa pulcēšanās ierobežojumus, atrodoties vienā automašīnā. Uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi un piemēroti naudas sodi 50 eiro apmērā katram.

  1. martā

2.15 Smārdes pagastā konstatēts, ka viena sieviete un četri vīrieši, kuri nav no vienas mājsaimniecības pulcējās privātā pasākumā. Uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi un piemēroti naudas sodi 50 eiro apmērā katram.

16.00 Sēmes pagastā, ceļa Līgas-Zentene-Rideļi 15. kilometrā, vīrietis vadīja velosipēdu «Probike 200FX», būdams alkohola ietekmē (2,10 promiles). Uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

22.00 Tukumā, Meža ielā, automašīnā «BMW» pulcējās trīs vīrieši, kas nav vienas mājsaimniecības iemītnieki. Uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi un piemēroti naudas sodi no 20 līdz 300 eiro apmērā.

VUGD

Sestdien, 6. martā,  14.51 Tukuma un Kandavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Tukuma novadu, kur 50 m² platībā dega vienstāva koka pirts ēka. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās, mēģinot dzēst ugunsgrēku, cieta divi cilvēki. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt blakus esošo dzīvojamo māju un malkas šķūni. Darbs notikuma vietā noslēdzās 16.58

Nedēļas nogalē, pazeminoties gaisa temperatūrai, daudzviet Zemgales reģionā ugunsdzēsēji glābēji tika izsaukti, jo dega sodrēji dūmvados. To skaitā ir arī Kandavas novada Zantes pagasts, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā sodrēji dega 0,5 m² platībā, bet svētdien – Kandavas novada Matkules pagastā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā – 1 m² platībā.

Maldīgs ir iedzīvotāju priekšstats, ka sodrēju degšana attīra skursteni un nav bīstama. Laika gaitā dūmvados veidojas mikroplaisas. Degot sodrējiem, karstums un dzirksteles pa šīm plaisām nokļūst dūmvada ārpusē un aizdedzina bēniņos esošās sadzīves mantas un ēkas jumta konstrukcijas, radot plašus un postošus zaudējumus. Lai novērstu ugunsnelaimi, VUGD aicina iedzīvotājus regulāri veikt dūmvadu tīrīšanu!

Ziņas sniedz VUGD un Valsts policijas ZRP

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.