Šogad Tukumā traumas guvuši 3 nepilngadīgi velosipēdisti

Ņemot vērā statistiku, kas liecina, ka šogad ceļu satiksmes negadījumos Tukumā traumas guvuši jau 3 nepilngadīgi velosipēdisti, turklāt divi negadījumi ir notikuši uz gājēju pārejām, trešdien, 9. jūnijā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa darbinieki veica profilaktiska rakstura pasākumu ar mērķi pārbaudīt velosipēdu, mopēdu un elektroskrejriteņu vadītājus.

Šonedēļ, 9. jūnija pēcpusdienā, Tukuma iecirkņa darbinieki divas stundas pastiprināti kontrolēja, kā velosipēdu, mopēdu un elektroskrejriteņu vadītāji rūpējas par savu drošību un ievēro ceļu satiksmes noteikumus. Profilaktiskajā pasākumā kopumā tika iesaistīti 15 policisti, kuri pārbaudīja 73 velosipēdistus un 9 mopēdu vadītājus. Likumsargi atklāja divus nepilngadīgus jauniešus, kuri vadīja velosipēdus bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām velosipēda vadītāja apliecībām. Citi pārkāpumi netika konstatēti.

Valsts policija cieši atgādina, ka bērni drīkst braukt ar velosipēdiem pa pagalmiem un dzīvojamā zonā, bet uz ceļiem un ielām drīkst izbraukt tikai no 7 gadu vecuma pieaugušā pavadībā, ja galvā ir aizsprādzēta aizsargķivere.

Patstāvīgi drīkst vadīt velosipēdu bērni no 10 gadu vecuma, ja galvā ir aizsprādzēta aizsargķivere un ir iegūta velosipēda vadītāja apliecība. No 12 gadu vecuma drīkst neizmantot aizsargķiveri.

Tāpat, ņemot vērā šā gada 11. maijā apstiprinātos grozījumus Ceļu satiksmes noteikumos, kuros noteikts regulējums elektroskrejriteņiem, uzsveram, ka elektroskrejriteni drīkst vadīt no 14 gadu vecuma tikai tādā gadījumā, ja ir iegūta velosipēda vai kādas citas kategorijas vadītāja apliecība. Ikvienam iedzīvotājam, kurš ir vecāks par 18 gadiem, lai vadītu velosipēdu vai elektroskrejriteni, nav nepieciešama vadītāja apliecība.

Lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, kā arī, lai brauciens nebeigtos ar smagām traumām, pārvietojoties satiksmē ar elektroskrejriteni, ir rūpīgi jāizvērtē braukšanas apstākļi, jābūt uzmanīgiem un vērīgiem, tāpat jāizvēlas atbilstošs braukšanas ātrums savām spējām, bet jāatceras, ka tas nedrīkst pārsniegt 25 km/h. Tāpat, ja pārvietojas pa ietvi, ātrums nedrīkst pārsniegt gājēju pārvietošanās ātrumu.

 

Komentāri

 1. Lielisks darbs, Tukuma policija! Tā turēt! Nav lielāka ļaunuma par bērniem uz velosipēdiem, ir jāvelta pēc iespējas vairāk resursu, lai apkarotu šo sērgu! Turklāt šie jau pamanās pat līst uz gājēju pārejām ar saviem ciskudriļļiem un traucē autovadītājiem mierīgi braukt! Bravo!

  1. Ironija pilnīgi nevietā. Kad to tavu mazo cukurdūkulīti kāds uz ceļa saplacinās, tad, zub daju, atkal bļaurēsi par slikto policiju un slikto pašvaldību. Bērnaudzināšana neapstājas pie uzražošanas, ja kas.

  2. Ja acu priekšā uz gājēju pārejas notriec nepilngadīgu bērnu, tad domas strauji mainās! Paldies VP par preventīvo darbu! Diemžēl bērni paši ir līdzatbildīgi par negadījumiem, ja brauc bez tiesībām un ķiveres, auto vadītāji – neuzmanīgi.

 2. lol mk tu tur pļerini???labi vien ir,ka policija tam pievērš uzmanību!Vecāki liela daļa acīmredzami neprot bērniem iemācīt kā ar velosipēdu ir jauzvedas ārpus sētas robežām!Tik kad kaut kas notiek,tad visi citi ir vainīgi,ne viņu sīkais perdelis…

 3. Man uzskats par elektroskuteriem ja bērnam ir riteņu tiesības tad var ari braukt no 10gadiem protams neparsniedzot 25km/h. Ja bērnam ir iemacīts kā jāuzvedas uz ceļiem tad viss būs ok. Un paskatoties uz ceļiem tad tie lielakie bērni ir vēl pārgalvīgāki un brauc trakāk kā dažs labs mazais.

  1. Nu bet tieši tā!Ja iemāca pamatus un atbildību pret sevi un citiem,tad viss ir kārtībā.

 4. “vecāks par 18 gadiem, lai vadītu velosipēdu vai elektroskrejriteni, nav nepieciešama vadītāja apliecība.”
  Tad varbūt pēc 50 gadiem auto var vadīt bez noteiktas autovadītāja apliecības!?

   1. Protams nevajag jaukt, bet paskatāmies uz reālo, ir autovadītāji kas vadītāja apliecību saņēmuši 60 – 80jos, pat gs mijā – apjautājies un saproti jaunākās izmaiņas CSN nepārzina… vai katrs traktē par savam…
    Vai tas vēlo braucējs vai cits neaizsargātais satiksmes dalībnieks neapdraud mani ar savu nezināšanu?!

 5. Autovadītājiem vajadzētu iegaumēt, ka nogriežoties krustojumā gājēji jāpalaiž neatkarīgi no tā vai tur ir uzzīmētas gājēju pārejas līnijas vai nav. 8 no 10 pie stūres sēdētājiem to punktu satiksmes noteikumos nav lasījuši vai par tādu dzirdējuši. Apdāvinātākie vēl pīpina lamājas un vicinās ar kulakiem.
  Apsēžoties pie stūres daudzi aizmirst, ka tikko pirms iekāpšanas mašīnā arī bija gājēji, un automātiski visus, kuri iet kājām uztver kā atsevišķu naidīgu sugu, kas traucē viņam braukt

 6. Vakar ļoti karsts-saprotu.bet uz Kurzemes ielas tieši trāpījās, ka pusaudzis uz velosipēda kā brauca tā nesabremzējot pāri gājēju pārejai un uz nākošās atkal.Vai tad mainīti noteikumi,ka var braukt tikai regulējamos krustojumos.Tālāk ceļā uz Melnezeru kaut kāda traka ārdīšanās ar mašīnām,(visas pazūd aiz šūšanas ceha).Tur gāja cilvēki .bērni ar velosipēdiem. Čaļiem likās, ka viņi super māk savaldīt auto-realitātā izskatījās, ka būs lieli mēsli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *