Mājsēdes laikā brauc dzērumā

No 28. līdz 31. oktobrim Tukuma policijas iecirknī ir reģistrēti 113 notikumi, uzsākti 77 administratīvo pārkāpumu procesi, tai skaitā 36 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 4 par automašīnas un 1 par velosipēda vadīšanu reibumā, 8 par mutes un deguna aizsegu nelietošanu, 20 par mājsēdes neievērošanu, 7 par vairāku personu no dažādām mājsaimniecībām atrašanos vienā privātajā transportlīdzeklī, 2 par to, ka uzņēmumā nav izstrādāta iekšējās kontroles sistēma, kā arī 1 par pakalpojumu sniegšanu klātienē tādā tirdzniecības vietā, kas nepārdod pirmās nepieciešamības preces.

28. oktobra

Pēcpusdienā Tukuma novadā kādā no Lestenes pagasta uzņēmējdarbības vietām konstatēts gadījums, ka persona neievēro divu metru fizisku distanci starp citu darbinieku un apmeklētāju, kā arī nelietoja sejas aizsargmasku. Personai uzsākts administratīvā pārkāpuma process un piemērots naudas sods 10 eiro apmērā.

Tukumā, Tirgus ielā, vīrietis pārvietojās ar AUDI markas transportlīdzekli, nespējot norādīt attaisnojošu iemeslu par atrašanos ārpus savas dzīvesvietas, bez aizpildīta pārvietošanās pašapliecinājuma laikā, kad valstī noteikti stingri pārvietošanās aizliegumi. Personai uzsākts administratīvā pārkāpuma process un piemērots naudas sods – 500 eiro, kā arī konstatēts, ka vīrietis ir vadījis transportlīdzekli alkohola reibumā, bez noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadītāja apliecības. Uzsākts kriminālprocess, vīrietis aizturēts un ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, bet pasažieris, kurš arī nevarēja uzrādīt aizpildītu pārvietošanās pašapliecinājumu, sodīts ar 300 eiro lielu naudas sodu.

Tukumā, Kuldīgas ielā, vīrietis pārvietojās ar NISSAN markas transportlīdzekli, nespējot norādīt attaisnojošu iemeslu par atrašanos ārpus savas dzīvesvietas, bez aizpildīta pārvietošanās pašapliecinājuma ar derīgu datumu laikā, kad valstī noteikti stingri pārvietošanās aizliegumi. Vadītājs sniedza paskaidrojumu rakstiski. Personai uzsākts administratīvā pārkāpuma process un piemērots naudas sods 300 eiro apmērā.

Kurzemes ielā kāds vīrietis pārkāpa noteikumus un pēc 20.00 kaut kur bija devies ar savu auto bez attaisnojoša iemesla un uzrakstīta «Pašapliecinājuma». Uzsākts administratīvā pārkāpuma process un piemērots nauda sods 300 eiro apmērā, kā arī konstatēts, ka vadītājs ir alkohola reibumā (1,76 promiles), par ko arī uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

29. oktobrī

Ceļa Rīga-Ventspils 69. kilometrā vīrietis vadīja «Audi A6 Avant», būdams alkohola reibumā (2,45 promiles). Uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

 

Vānes pagastā, ceļa Tukums-Kuldīga 41. kilometrā, «Scania» vadītājs notrieca pēkšņu uz ceļa izskrējušu alni.

Kandavā, Abavas ielā, vīrietis vadīja «BMW 330». Secināts, ka nav aizpildīta «Pašapliecinājuma», kā arī pamatotu iemeslu, kādēļ atradies ārpus uzturēšanās vietas pēc 20.00, vīrietis nosaukt nevarēja. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Tukuma, Tirgus ielā, vīrietis pēc 20.00 vadīja «BMW 320D». «Pašapliecinājumu» gan bija aizpildījis, taču tajā norādītie iemesli neatbilda nevienam no MK rīkojumā Nr. 720 minētajiem izņēmumiem. Tāpat konstatēts, ka vīrietis pārvietojas laikā, kad viņam kriminālprocesa ietvaros piemērots drošības līdzeklis – bija obligāti jāatrodas savā dzīves vietā. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process, kā arī tiks informēts procesa virzītājs, lai tas varētu lemt par stingrāka drošības līdzekļa piemērošanu.

30. oktobrī

Zemītes pagastā, ceļa Tukums-Kuldīga 26. kilometrā, sieviete vadīja «VW Golf», kurā atradās divi vīrieši. Jau bija pēc 20.00, bet personām nebija aizpildīta «Pašapliecinājuma». Uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi.

Lapmežciema pagastā vīrietis vadīja automašīnu «BMW 330», būdams alkohola reibumā, proti, viņa izelpā tika konstatēta 1,61 promile. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

Kandavas pagastā sieviete vadīja automašīnu «Ford Galaxy» un iebrauca pretēja braukšanas joslā, kur notika sadursme ar pretī braucošu automašīnu «Volvo V70». Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

31. oktobrī

Tukumā, Kurzemes ielā, vīrietis atradās «BMW 318», kurā sēdēja vēl trīs personas – ne no vienas mājsaimniecības. Katrai personai uzsākts administratīvo pārkāpumu process.

Tukumā, Durbes ielā, konstatēs, ka pircējs tirdzniecības vietā atradās bez mutes un deguna aizsega (tas bija uzvilkts zem zoda). Uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Lapmežciema pagastā vīrietis vadīja «BMW 320» pēc 20.00 bez aizpildīta «Pašapliecinājuma». Uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *