Ziemā jāmaina braukšanas paradumi

Tā uzskata Drošas Braukšanas skolas eksperti. Tomēr, kā apliecina pētījumu kompānijas «OMD Snapshot» veiktā aptauja, lielākā daļa autovadītāju uzskata, ka droša braukšana ziemā atkarīga tikai no labām ziemas riepām.

Tā uzskata Drošas Braukšanas skolas eksperti. Tomēr, kā apliecina pētījumu kompānijas «OMD Snapshot» veiktā aptauja, lielākā daļa autovadītāju uzskata, ka droša braukšana ziemā atkarīga tikai no labām ziemas riepām.

26% aptaujāto atzinuši, ka laikus parūpējas par labām ziemas riepām, tāpēc braukšanas stilu nemaina; tikpat – 26% – slidenā laikā ar auto neriskē braukt; 20% ziemas sezonā braucot lēnāk, 16% cenšas ieturēt lielāku distanci, 6% mainot bremzēšanas paradumus, bremzējot ar ātrumu pārslēgšanu.
Pētījums liecina, – sievietes ir piesardzīgākas, jo 33% sieviešu slidenā laikā auto labāk atstāj mājās.
Lielākā daļa autovadītāju – 32% (vīrieši vecumā no 30 līdz 39 gadiem) – uzskata, ka braukšanas paradumi ziemā nav jāmaina, bet četrdesmit gadus vecie pat nav dzirdējuši, ka tas būtu jādara. Braukšanas ieradumus mazāk mainot cilvēki ar minimāliem ienākumiem – 45% cilvēku šajā grupā atzinuši, ka pietiek ar riepu nomainīšanu.

Padomi drošai braukšanai ziemā

Viena no svarīgākajām atšķirībām ziemā ir bremzēšanas ceļa palielināšanās. Iespēja precīzi manevrēt, apbraukt šķēršļus ziemā stipri samazinās, tāpēc nedrīkst bremzēt pēdējā brīdī un vienmēr jāraugās, lai starp jūsu un priekšā braucošo automašīnu paliktu distance neparedzētiem manevriem.
Pareiza riepu izvēle ir viens no būtiskākajiem rādītājiem drošai braukšanai. Saķeres laukums riepai ar ceļu ir apmēram plaukstas lielumā, tāpēc, ja riepas protektora augstums ir zemāks par 4 mm, tā nespēs nodrošināt pietiekamu saķeri. Jāseko līdzi arī gaisa spiedienam riepās.
Ņemot vērā plašo riepu piedāvājumu, speciālisti iesaka riepas izvēlēties pēc vairākiem kritērijiem:
* kvalitāte – izvēlieties labas riepas, kas atbilstoši maksā; netaupiet uz drošības rēķina;
* riepas izgatavošanas laiks – gumija ar laiku paliek cietāka, un tas neuzlabo saķeri ar ceļu, tāpēc pirkt vecas riepas ar šķietami labu protektoru nav labākais veids, kā rūpēties par drošību;
* lietošanas vajadzība – braukšana pa pilsētu vai lauku ceļu stipri atšķiras, tāpēc, konsultējieties ar speciālistiem un izlemiet, kādas riepas likt.

Radžotas riepas – lauku ceļiem

Tiem, kas izvēlas riepas ar radzēm (vairāk ieteicamas lauku ceļiem), jārēķinās, ka būs skaļāka braukšana; tās ir nedaudz smagākas un līdz ar to auto patērē vairāk degvielas; turklāt radzes mēdz arī izkrist, un tad nepieciešams riteņus pārbalansēt.
Jāatceras, ka, uzliekot jaunas riepas ar radzēm, ieteicams neaizrauties ar strauju braukšanas uzsākšanu vai bremzēšanu; sākumā jābrauc mierīgāk, jo tas ļaus radzēm labāk atrast savu vietu riepā un ilgāk kalpot.
Braudzot ar radžotām riepām pa asfaltu vai bruģi, iespējamas neparedzētas sānslīdes, jo radzēm cietā virsmā nav īsti, kur ieķerties, un saķere ar ceļu ir ievērojami mazāka. Uz bruģa ir grūtības ar apstāšanos, savukārt uz asfalta būs nedaudz kavēta pakļaušanās stūrei.
Ja ir aizdomas, ka riepām nav labas saķeres ar ceļu, pirmkārt, noteikti jāsamazina ātrums!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.