Uzmanieties no kabatzagļiem Tukuma tirgū

Nedēļas sākumā kāda sieviete ar avīzes starpniecību lūdza informēt Tukuma pilsētas un rajona iedzīvotājus par to, ka Tukuma tirgū zog naudas makus. Viņa aicina ļaudis būt uzmanīgiem, sargāt kabatas un somas.

Nedēļas sākumā kāda sieviete ar avīzes starpniecību lūdza informēt Tukuma pilsētas un rajona iedzīvotājus par to, ka Tukuma tirgū zog naudas makus. Viņa aicina ļaudis būt uzmanīgiem, sargāt kabatas un somas.

Nozog maku stādu tirgotājai

Sievietei pašai maks nozagts pagājušajā nedēļā, kad kādam pircējam pārdevusi stādus. Brīdī, kad tinusi tos papīrā, nav pat jutusi, ka kāds cilvēks tā tuvāk piespiežas. Tikai pēc tam konstatējusi, ka pazudis maks. Pircēji rādījuši, ka divas sievietes, viena tumšmataina, otra gaišmataina, bijušas viņai ļoti tuvu.

Sieviete izsaukusi policiju, taču, kamēr 20 minūtes gaidīta policija, pircēji, kas varētu liecināt, aizgājuši. Tā kā liecinieku vairs nav bijis, arī iesniegumu rakstīt policija nav likusi.

Policija tirgū patrulē

Tukuma rajona policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Rolanda Bebere pastāstīja, ka patruļdienests uz tirgus laukumu brauc regulāri, katru tirgus dienu un gandrīz katrreiz izraksta administratīvos protokolus par pārkāpumiem, piemēram, par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā: "Par faktu, ka pēdējā laikā tirgū parādījušies kabatas zagļi, liecina iesniegumi par notikušajām zādzībām, un tas, protams, kriminālpolicijas inspektoriem liek reaģēt, taču pagaidām zagļi pie rokas nav noķerti. Jāteic, ka kabatas zagļi vairumā gadījumu rīkojas tik profesionāli, ka burzmā cilvēki pat nepamana, ka viņam apkārt pēkšņi rodas drūzma, saspiežas vairāk cilvēku. Bet pēc mirkļa atliek vien konstatēt, ka maka nav. Problēma arī tā, ka šī aroda pratēji šodien viesojas Jūrmalā, rīt – Tukumā, un cenšas policijas redzes lokā nenokļūt."

Kas attiecas uz konkrēto gadījumu, sestdien policijā ar iesniegumiem par nozagtu maku vērsušās divas sievietes: "Trešā sieviete zvanīja, ziņoja, ka nozagts maks. Policijas inspektors ieradās pie viņas tirgū un sieviete viņam paskaidrojusi – kamēr tirgojusi stādus, bijusi liela burzma un nozagts maks, kas bijis kabatā. Ap viņu grozījušās divas sievietes, taču konkrētas pazīmes pateikt nav varējusi. Inspektors stāstīja, ka sieviete iesniegumu rakstīt nav gribējusi, paskaidrojot, ka vēlējusies informēt policiju, lai tā pievērš uzmanību tirgū notiekošajam."

R. Bebere skaidroja, ka šajā dienā tirgū patruļdienests bijis, patrulējis, bet tieši tobrīd ne. Inspektors notikuma vietā ne uzreiz, bet pēc 20 minūtēm ieradies tāpēc, ka izsaukumu saņēmis, būdams citā izsaukumā Kurzemes ielā. No turienes uzreiz braucis uz tirgu.

Par notikušu zādzību, kā arī par, jūsuprāt, citu policijai noderīgu informāciju Tukuma RPP dežūrdaļai var ziņot pa tālruni 63104100 vai 02.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.