Sakopj Durbes estrādi

6. maijā pirms pusdienas Tukuma kultūras nama ļaudis strādāja talkā Durbes estrādē.

6. maijā pirms pusdienas Tukuma kultūras nama ļaudis strādāja talkā Durbes estrādē.

Kā stāstīja kultūras nama direktore Dace Lebeda, tā kā estrādē sētnieks darbā tiek nolīgts tikai uz vasaras sezonu, šajā darbadienā tiks savākts viss, kas sakrājies pārējā laikā – gruži, atkritumi, koku zari. Pats lielākais darbs – sazāģēt un aizvākt jau rudenī nolūzušo ievu. Tās vietā noteikti tikšot stādīts kāds cits koks, lai nepaliek tukšums.
Viena daļa talkotāju strādāja starp solu rindām, kuras šoziem, kā atzīst direktore, paldies Dievam, maz postītas. Bojātie soli tikšot nomainīti, tiem uzliks lapkoku virsiņas: "Lielākā neērtība, ka soli darināti no skujkoku dēļiem un katrā rindā kāds sveķo, kurš, to šobrīd pateikt nevar. Taču visus uzreiz nomainīt nav finansiāli iespējams, tāpēc, nākot uz koncertiem vai pasākumiem, līdzi jāpaņem kaut kas, ko uzklāt uz sola."
D. Lebeda aicina visus tukumniekus saudzēt estrādi, kuru par brīnumu un lielu vērtību atzinuši daudzi mākslinieki un pilsētas viesi, jo nav daudz tādu vietu, kur būtu šāda brīvdabas estrāde: "Tā ir mūsu kopīgā bagātība, tāpēc aicinu vecākus ar bērniem aprunāties un pieteikt neapzīmēt ēku un nelauzt solus."
Vaicāta, kad estrādē sāksies pasākumi, kultūras nama direktore pastāstīja, ka šovasar tā tikšot pamatīgi noslogota: "Tās atklāšana norisināsies 7. jūnijā, kad iecerēti pasākumi gan lieliem, gan maziem, tostarp divi mūzikli: «Trīs sivēntiņi» un pirmizrāde «Ar būdu uz baznīcu». Dažādi koncerti, teātru izrādes, pasākumi un balles paredzētas visu vasaru, tā ka estrāde atkal dzīvos un strādās."

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.