Par jau paveikto un tikai iecerēto

Pagājušās darba nedēļas nogalē par to, kā noslēdzies pērnais un kā sācies jaunais gads, izvaicājām novada domes priekšsēdētāju Ingu Priedi. Viņa apstiprināja, ka būtiskākais darāmo darbu sarakstā ir budžets, ko būtu jāapstiprina jau janvāra novada domes sēdē. Tostarp jāvienojas arī par prioritārajiem darbiem pilsētā un pagastos. Tāpat vaicājām, kāda situācija novadā, saistībā ar Covid19.

Tiltiņi gatavi, taka vēl top

Īsi pirms gadu mijas pabeigts gājēju celiņš Valteru ielā. Darbus veica SIA «Kandavas ceļi» un ieguldījums bijis 46 820 eiro. Paralēli, kamēr darbi notiek uz celiņa, nolēmuši arī nomainīt betona laternu balstus un to vietā uzstādīti cinkota metāla balsti. Tas savukārt izmaksājis mazliet vairāk nekā 18 000 eiro. Kopumā nomainīti 18 balsti. Darbus veica «VSD Serviss», kas arī ir pilsētas apgaismojuma šī brīža apsaimniekotājs. Vēl no darbiem, kam atradies finansējums gada otrajā pusē, – atjaunoti divi koka tiltiņi, kas nu jau savu bija nokalpojuši. Viens no tiem ir Matkules pagastā, kas ved pāri dīķa attekai un ko bieži izmanto pagasta iedzīvotāji. Otrs – tiltiņš pār Līgupi, kas iepriekš ticis uzstādīts pirms gadiem desmit. Pirmajā gadījumā darbos iesaistījās zemnieku saimniecība z/s «Ozolāji JG», un Matkules tiltiņš izmaksāja 3130 eiro. Savukārt otra būvē izmaksājusi  5543,90 eiro, un tos paveica SIA «Kandavas ceļi».

Savukārt iekārtu uzstādīšana atlikta projektā, kas paredz virvju takas izveidi Valteru ielā. Kā skaidroja I. Priede, iekārtas top, bet šobrīd projektā ir tehnoloģiskais pārtraukums, līdz ar to takas izmantošanai būs pieejama pavasarī. Tāpat ir ar Kandavas skeitparku, kura atjaunošanu ar projekta starpniecību kūrē biedrība «Kandavas attīstībai» – jaunas rampas tiks uzstādītas nākamajā sezonā.

Papildinās rotaļu laukumu; remonts sociālajā dienestā

Šonedēļ deputātiem arī plānota attālināta jeb virtuāla tikšanās, lai diskutētu par nākamā gada budžetu un veicamajiem darbiem. Šobrīd, ja neskaita vajadzības, ko iesniegušas iestādes, pilsētā arī šajā gadā plānots turpināt mazo grantēto ieliņu asfaltēšanu. Nu kārta būtu pienākusi Rožu, Vidzemes, Smilšu un citām ielām, kas, protams, lielā mērā būs atkarīgs no novirzāmā finansējuma šiem darbiem. Tāpat plānā iekļauta bruģīša nomaiņa pār tiltu uz Abavu. Kā skaidroja I. Priede, esošais, kā secināts, šobrīd ir nokalpojis (iepriekš darbi veikti 2012. gadā). Vēl par darbiem pilsētā: iecerēts, ka arī šogad turpinās labiekārtot bērnu laukumiņu promenādē. Tas, pirmkārt, tādēļ, ka ir jauni noteikumi un laukumiņos ir jābūt gumijas segumam, otrkārt, dažas iekārtas savu ekspluatācijai noteikto laiku jau ir pārsniegušas, – skaidro priekšsēdētāja.

Ne projekta ietvaros, bet ar pašu finansējumu plānā ir arī Kandavas sociālā dienesta pirmā stāva remonts. Šobrīd telpas, kaut vērtējot no vides pieejamības viedokļa, īsti prasībām nav atbilstošas.

Celiņi, estrādes un citi darbi 

Sarunās izkristalizējies arī to darbu saraks, ko plānots paveikt pagastos. To skaitā ir arī vairāki gājēju celiņi – turpinājums celiņam Zantē un tā izbūve arī Matkules pagasta centrā. Savukārt Zemītē tiek domāts par apgaismojumu estrādei, Cērē – par estrādes dēļu grīdas labošanu, tāpat arī Vānē turpināsies jau uzsāktie darbi estrādē. Plašāk par iecerēm un to, kāds finansējums darbiem plānots, gan vēstīsim jau pēc budžeta apstiprināšanas, kas iet roku rokā ar investīciju plānu.

Satikšanās – ierobežota   

Vaicājām par to, cik un vai Kandavas pašvaldības policija iesaistās aktuālo Covid19  ierobežojumu kontrolē? I. Priede skaidroja, ka kopumā situācija novadā ir salīdzinoši stabila – saslimušo skaits svārstās zem skaitļa 20. Īpaši padomājot arī par Kandavas pansijas iemītniekiem, jo svešu personu viesošanās ēkā ir strikti ierobežotas. Tajā pašā laikā cilvēki aktīvi ziņo, ja viņiem šķiet, ka noteikumi kaut kur un kaut kā tiek pārkāpti. Starp citu, skaidroties par to, vai gadu mijā organizētā Kandavas promenādes izgaismošana bijusi atbilstoša spēkā esošiem noteikumiem valstī, šobrīd Valsts policijā nākas arī pašvaldībai, – atklāj I. Priede. Dome tomēr uzstāja, ka līdzīgi gadu mija esot bijusi organizēta arī citās pašvaldībā un pašvaldības policija arī pasākuma laikā lūkojusi, lai cilvēki laika posmā no 16.00 līdz 21.00 lieki nepulcētos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *