Novadnieks J. Vitenbergs – atkal par ministru?

Turpmāk koalīcijā būs četras partijas – Jaunā konservatīvā partija (JKP), “Attīstībai/Par!”, Nacionālā apvienība un “Jaunā Vienotība”, par gaidāmajām izmaiņām koalīcijas sastāvā trešdien, 2. jūnijā, pēc tikšanās ar valsts prezidentu Egilu Levitu informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”), raksts «LSM.lV».

“Šodien ar prieku paziņoju, ka valdība uzņem jaunu spēku, lai ar jaunu jaudu kopā strādātu sabiedrības saliedēšanas un ekonomikas izaugsmes interesēs. Mūsu valdības koalīcija kļūs kompaktāka, tajā turpmāk būs četri partneri,” paziņoja  Kariņš.

Viņš norādīja, ka koalīcija darbu turpinās konsolidētā veidā – bez “KPV LV”. Plānots, ka iekšlietas, kas pašlaik ir Sanda Ģirģena (“KPV LV”) pārziņā, uzticēs partiju apvienības “Attīstībai/Par!” pārstāvei Marijai Golubevai, labklājību, ko pašlaik pārzina Ramona Petraviča (“KPV LV”), – Gatim Eglītim (JKP), bet pašlaik vakanto ekonomikas ministra portfeli – iepriekšējam ministram Jānim Vitenbergam (Nacionālā apvienība).

Tāpat plānots mainīt izglītības ministri – pašreizējās ministres Ilgas Šuplinskas (“Jaunā konservatīvā partija) vietā plānots virzīt Saeimas deputāti Anitu Muižnieci. Atbildot uz jautājumu, kāpēc nomainīta izglītības un zinātnes ministre, premjers sacīja: “Tas bija visu valdības partneru vienošanās rezultāts.”

Premjers norādīja, ka ieplānojis tikties ar visiem jaunajiem ministriem.

Atbildot uz jautājumu par to, vai valdība ir stabila, ņemot vērā izmaiņas, Kariņš sacīja: “Tik ilgi, kamēr politiķi gatavi strādāt ar vienotiem mērķiem sabiedrības labad, valdība var noturēties.”

Viņš norādīja, ka kopš pirmās dienas ir strādājis, lai noturētu valstī un valdībā stabilitāti, kā arī virzītos uz konkrētiem mērķiem. Izmaiņas koalīcijā premjers nosauca par jaunu pagriezienu uz konsolidēšanos un nostiprināšanos. Koalīcijas partneri esot no jauna apstiprinājuši un precizējuši mērķi, kam strādā.

Arī Valsts prezidents Levits uzsvēra, ka jauno pagriezienu redz kā stabilitāti veicinošu. Viņš izteica cerību, ka valdība jaunajā formātā būs spējīga turpināt darbu līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām 2022. gada rudenī un ka tā šoruden spēs vienoties par valsts 2022. gada budžetu, kas būs “saprātīgs, uz attīstību vērsts un nebūs populistisks”. Pēc viņa teiktā, ja valstī atkal nebūs kāda krīze, valdība nostrādās līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām.

Komentāri

  1. Taisni jābrīnās , ka kotlešu brīnumveidojums tik ilgi noturējās, kaut skaidrs , ka bez Covid KPV jau sen būtu mēslainē. Pats absurdākais , ka arī vietējās vēlēšanās KPV piedalās, uz ko viņi cer, vai to ka neadvekātie vēlreiz par šiem balsos.

  2. lai tiktu kautkur kaadaa augstaakaa amataa ir jaiziet rtis vai pieci konkursi,jaaibild uz tukstots atbildeem utt.bet lai tiktu par ninistru,pietiktu ka klarinsh butu pazistams.nu un taa tie ministri,hujinistri mainaas.tur tak te vinsh ir veselibas ministrs pariit satikmes un nakamgad aizsardzibas.

  3. Nu pavisam švaki valstī iet,ja pat ekonomikas ministra amatam nav piemērotāku kadru par izputējušas pāķu tūrisma firmas gidu…a pie siles ta silti i paēdis,tāpēc ar raujas atpakaļ,nevis kā īsts vīrs,kam pašlepnums,pēc piesmiešanas stingru nē pļuriņam&co pateiktu

    1. protams.zaageetavaa cilveeki straada un sanem par to attiecigi samaksu.taapat kaa celtniecibaa,mashinas servisos, un daudzos citos darbos.tu tikai domaa ka zaagetavaa sezh pie balki ar alus pudeli.vot jaa,tu droshvien seedi kautkur iestaadee,n….jaa neko nedari,malko kafiju un sanem naudu.taadi mipji juus esat.

  4. Tas pats vien i saeimā i tepat novadā-kas tik vēlētāju sarakstos nav-i pussportisti,i mūzikas skolotāja,liela čupa bezdarbnieku,tad vēl sporta komentētāji,pavāri i vēl nez kas,bet pats galvenais-tik uz pirkstiem saskaitāmi ar augstāko izglītību,tā ka intelektuālais potenciāls gauži švaks mums tai valstiņā,tāpēc ar tie likumi mums tādi ir kā ir

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.